Aktuality

4.6.2021 se konala Národní výstava psů v Brně (původně se měla konat již v lednu). Kája stihla mezi tím odchovat štěńátka a opět mohla nastoupit do výstavního kruhu ve výborné kondici. Doprovázela jí již i její dcera Hanny, která jela zatím pouze na zkušenou a vedla si skvělé. Prokázala svou nebojácnou vyrovnanou povahu a i delší cesta autem jí nedělala žádný problém. Máme s naší Haničky radost.

 Vystavovala se tentokrát jen naše Kája a posuzovala paní lenka Frnčová

Kája - Cayenne Bencilla (tř.otevřená, konkrence 2) - výborná1, CAC

  

V pátek 28.5.2021 se v Anglii narodil historický první vrh bernského honiče. Maminka je náš odchov  z vrhu B2 Bencilla -Beauty Brigitte Bencilla,kde  rodiči, nyní prarodiči jsou Sofinka (Sophie Bencilla) a Dennisek (Dulcis Cervarius). Nerili se 4 kluci a 3 holčičky. Bohužel jedno štěňátko, které se narodilo jako poslední, svůj boj o život nezvládlo. Šestka těňátek s emá čile k světu. Dostáváme krásné fota a zprávičky.

Po více jak 8 měsících jsme se mohli účastnit výstavy psů. A tam, kde jsme vloni skončili, tak letos začali...A to v Polsku.

V Leszno se konala Mezinárodní výstava psů -30.5.2021. ˇUčastníky byly naše dvě jezinky Máša a Kája. Vyšlo počasí, milá společnost známých a přátel, všechno, jak má být, jeen ty výstavní výsledky těch našich špagetek mohly být lepší. Ale na to, že obě holky jsou p štěňatech, předvedly se moc pěkně.

Máša-Kinchville Lakritsa - tř.šampionů: výborná 2

Kája-Cayenne Bencilla - tř.otevřená:    výborná 2

Včera tj. 13,05. oslavila naše nejstarší jezinka Beníčka - Benetta z Úplňku své šesté narozeniny. Beníčka, jak jí říkáme doma je naše sluníško, zakladatelka chovu mini jezevčíků v naší CHS Bencilla. Odchovala  tři vrhy po šesti štěňatech. Vždy byla skvělou mámou a nyní je již 2x i babičkou. 4 vnoučátka má od své dcery Arinky a další 3 od dcery Cayenne, která je součásti naší smečky a přidala se k nim i nejmladší její vnučka Hanny, která také zůstala doma.

Beníčce přejeme hooodně zdravíčka a ať je s námi ještě dlouhá léta.

Nějak jsem (opět) nestihala aktualizovat naše zprávičky i zde. Všichna naše štěňátka jsou  v nových domovech. Mají se skvělé, posílají zprávičky i fota. A tak některá fota zde přidávám. Doma zůstala Hanny, jedna z tří holčiček od Káji. Okamžitě se začlenila do smečky a nevyvedou jí z míry ani naší švýcarští honiči, kterým zatím sahá sotva po kotníky. Také naš pětka bernských honičů posílá zprávy a fota. Těm už za pár dnů bude 5. měsíců.

Naše čokoládka, Laurinka - Laurie Lane littl Fut laví dnes 3 roky. Je to náš import z Ruska.

3.3.2021 se stala maminko vrhu G a zrovn dnes se rozloučíme s jejím posledním potomkem, fenkou Georginou. 

Jnak Laurinka je miláček rodiny, cizí lidi moc nemusí, ani výstavy moc ráda nemá i když je moc pěná,  byla naprosto skvělou mámou, krásných štěňátek našeho vrhu G.

Laurinko, všechno ejlepší k narozennám!!!

Ani nestačím aktualizovat tyto stránky, jak ten čas neúprosně běží! Naše čokoládová  štěňátka oslavila osmý týden a začala se rozjíždět do nových domovů.. Jako první odcestoval Good Coffee (původně Garfield), pak odjel Gulliver a zítra je připravená odcestovat na Slovensko i jediná fenka Georginna, které budou doma říka Agátka.

Všem přejeme krásný, dlouhý život v milujících rodinách.a vždy se budeme těšit na zprávičky a fota!

Naše tři černé princezny jsou připraveny do nových domovů, odjedou o víkendu. jednavšak nikakam nepocestuje, ale zůstává doma!

Naše Hanička - Hanny  bude třetí generací našich hladkosrstých jezinek. Babička Beníčka, maminka Kája, dcerka a vnučka Hanny.

Pořád se opakuji, jak ten čas neúprosně letí, ale letí pravdu nějak moc rychle. Naše malé černošky mají za sebou 6 týdnů na tomto světě. Jsou to velice pěkné, zdravé a pohodové holčičky. Fotomodelky zatím nejsou, moc s ejim to nelíbí, ale lepší se!

Králičí dlouhosrstá BALLANTINES BENCILLA (náš odchov, dcera Mášenky) je výstavně velmi úspěšná a může se pyšnit již několika tituly šampionů evopských zemí a titulem Mezinárodního šampiona!!! Moc gartulujeme a děkujeme majitelce za reprezentaci našeho odchovu!!!!

Jeden z posledních šampionátu získala v Makedonii a také 2x CAC, 2x CACIB a 2x BOB, k tomu ještě BIG 4