Aktuality / rok 2021

V sobotu 17.7. jsme se účastnili Národní výstavy psů v Mladé Boleslavi. Z našich souttěžily Kája a Hanička a ále naše odchovy Eduard a Fighter Aramis, pro něj to byla výstavní premiéra a byl velice šikovný.

Posuzoval pan Adam Petr

JTD - tř. štěňat: Fighter ARAMIS Bencilla - Velmi nadějný 1

JKH - tř.štěňat:  HANNY Bencilla - Nadějná 1

          tř.otevřená: EDUARD Bencilla - Výborný 1

          tř.otevřená: CAYENNE Bencilla - Výborná 1, CAC

          

Sobota 10.7. 2021 i neděle 11.7. 2021 byla pro nás výstavními dny. V sobotu se v Náměšti na Hané konala Oblastní klubová výstava jezevčíků. Naše barvy tentokrát hájily jezinky- Máša, Kája, Hanička i Beníčka.

Posuzovala paní MVDr. Chrpová Veronika Ing.

Jezevčík dlouhosrstý králičí - tř. vítězů: MÁŠA -Lakritsa Kinchville: výborná 1, Vítěz třídy a Oblastní Vítěz

Jezevčík hladkosrstý králičí - tř. štěňat: HANNY Bencilla: Velmi nadějná 1, byla to výstavní premiéra naší nejmladší jezinky a na to, že jí byly 4 měsíce a tři dny, vedla si skvělé, velice pěkně se předvedla, získala nádherný posudek

Jezevčík hladkosrstý trpasličí - tř. otevřná: CAYENNE Bencilla: výborná 2 (v konkurenci 5 fen)

                                                  tř.čestná:   BENETTA  z Úplňku: výborná 1, vítěz třídy čestné a v závěrečných soutěžích - BIS 3.místo čestných tř.

Náš odchov                               tř.mezitřída: EDUARD Bencilla: výborný 1, vítěz třídy   Prošel také bonitaci a bude z něj brzy CHOVNÝ PES

Mám z těch našich jezinek radost! Také jsem byla moc ráda ze setkání se s našimi dvěmi odchovy. Přijel se podívat mušketýr D´Artagnan Bencilla a hladkosrstá sestřička naší Hanny, Helenka-Helli Bencilla.

Až dostanu více fotek, z kruhu a závěreček, dodáme ještě.

V neděli se také v Náměšti na Hané konala výstava psů a tento den byl výstavní pro naše švýcarské honiče - Speciální klubová výstava. Za naše bojovali Sofinka s Denniskem a několik našich odchovů, dětí právě těchto dvou rodičů - Big Ben, Evitka a Emička a za švycké Yasmínka a Pinkie.  A i když jsou již oba (Sofinka a za pár dnů i Dennisek) veteráni, vedli si víc, než jen skvělé a dokázali, že ještě zdaleka nepatří do starého železa!!!!

Posuzoval pan Jančík Leoš

Bernský honič (14)

tř. otevřená:     BIG BEN Bencilla - výborný 1/3, CAC, Vítěz Speciální výstavy (Nejlepší dospělý pes)

tř. čestná náš   DENNISEK (DULCIS CERVARIUS) - VÝBORNÝ 1 a BOB!!! v závěrečných soutěžích BIS 1.místo Nejlepší pes z tříd čestných

tř.mezitřída:      ELLEGANCE EVITA - výborná 1, CAC

tř.otevřená:       EMPRESS  EMA       - výborná 3

tř.veteránů:       SOPHIE Bencilla      - výborná 1, BOV

Big Ben alias Arči, Emička i Evitka prošli úspěšně bonitací a tak splnily podmínky pro zařazeení do chovu. Mám velkoiu radost!

V odpoledních závěrečných soutěžích všech plemen jsme si odnesly další vítězství!!

SOPHIE a DENNISEK - BIS 1.místo - NEJKRÁSNĚJŠÍ PÁR!!!!

a na 2.místě se umístila naše Chovatelská stanice - BIS 2 - NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPNA

Švycký honič

tř.vítězů: YASMINNA Bencilla - výborná 1

tř.veteránů: PINKIE Bencilla - výborná 1, BOV, BOB a BIS Speciální výstavy!!!! Úžasný výkon skoro jedenáctileté, stále krásné fenky

Moc a moc gratuluji majitelce a děkuji za vzornou péči a lásku, kterou jí dává!!

Na fota ještě také čekám, až budou, hned dodám 

Zase si budu uvědomovat, jak ten čas letí, týden po týdnu.......tak dnes první focení našich štěňátek, která dnes končí první týden na tomto světě. Mají se velice čiperně k světu, jsou opečovávaná s veškerou péči a láskou. Maminka Bejlinka je skvělá!!

Tak naše Mášenka je také již babičkou. Její dceři, Baileys Bencilla , se v noci 29.6.2021 narodila trojčátka, 2 kluci a 1 holčička.

Fenka sice celoročně nebydlí u nás ale je ve spoluvlastnictví mém a mé kamarádky a protože fence je u nás dobře, bývá tady celkem často, tak se štěňátka narodila u nás a já se podílím na jejich odchovu. Jsou to další BENCILLAčci. Bejlinka je skvělá máma, pečlivě se stará a také porod, a to ne zrovna drobečků, proběhl velice rychle, bez problémů. Zatím jsou všechna rezervovaná!

Rodiči jsou BAILEYS BENCILLA  a  MutiJCH DANTE DELLA  ADACAIS AUGUS (syn dvou Světových vítěězů))

Již po několikáte se dne 20.6.2021 konala Klubová výstava  jezevčíků v krásném prostředí , pod zámkem Konopiště. Letos bez mé účasti, ale měli jsme tam tři zástupce , naše odchované BENCILLAčky.

Nejmladší byl dlouhosrstý trpasličí mušketýr - Fighter Athos Bencilla (necelých 5 měsíců) a vedl si skvělé. Dostal vynikající posudek a v konkurenci celkem 5 štěňatt získal známku - Velmi nadějný 2/5

Dalším našim želískem v ohni byla fenka -Jezevčík dlouhosrstý králičí - Ballantines Bencilla (3 roky) a ve třídě šampionů získala - Výborná 1, CAC

A za naše trpasličí hlaďáčky bojoval ve třídě mladých- Eduard Bencilla ( 14 měsíců) - velmi dobrý 1

Moc gratuluji majitelům a děkuji za vzornou prezentaci našich odchovů -BENCILLA a budu se příště těšit na osobní setkání!

 

Máme za sebou i dovlenou u moře.  A protože, pokud cestujeme na dovolenou autem, tak bez psa nebo-li psů nejedu!

Letos padl los na Káju (Cayenne Bencilla) a její dcerku Hanny Bencilla. Původně se měla Kája účastnit i jedné chorvatské výstavy, ale nakonec jí zrušili a nekonala se. Ale i tak to těm našim psím holkám prospělo, dlouho cestu zvládly obě na jedničku, zejména zatěžkávací zkoušku měla malá Hanny, ale prokázala svou vyrovnanou povahu. Velice rychle se zabydlely v novém prostředí, vyzkoušely , jak chutná moře. Kája moc vodu nemusí, byla dost uražená, když jsem namočila a přinutila i plavat. Také Hanička si zaplavala a povozila se na lehátku, či paddleboardu. A moje vnoučátka mi pomáhali s venčením a večerními procházkami. Přes den byly obě spokojené v chládku pokoje a terasy.

4.6.2021 se konala Národní výstava psů v Brně (původně se měla konat již v lednu). Kája stihla mezi tím odchovat štěńátka a opět mohla nastoupit do výstavního kruhu ve výborné kondici. Doprovázela jí již i její dcera Hanny, která jela zatím pouze na zkušenou a vedla si skvělé. Prokázala svou nebojácnou vyrovnanou povahu a i delší cesta autem jí nedělala žádný problém. Máme s naší Haničky radost.

 Vystavovala se tentokrát jen naše Kája a posuzovala paní lenka Frnčová

Kája - Cayenne Bencilla (tř.otevřená, konkrence 2) - výborná1, CAC

  

V pátek 28.5.2021 se v Anglii narodil historický první vrh bernského honiče. Maminka je náš odchov  z vrhu B2 Bencilla -Beauty Brigitte Bencilla,kde  rodiči, nyní prarodiči jsou Sofinka (Sophie Bencilla) a Dennisek (Dulcis Cervarius). Nerili se 4 kluci a 3 holčičky. Bohužel jedno štěňátko, které se narodilo jako poslední, svůj boj o život nezvládlo. Šestka těňátek s emá čile k světu. Dostáváme krásné fota a zprávičky.

Po více jak 8 měsících jsme se mohli účastnit výstavy psů. A tam, kde jsme vloni skončili, tak letos začali...A to v Polsku.

V Leszno se konala Mezinárodní výstava psů -30.5.2021. ˇUčastníky byly naše dvě jezinky Máša a Kája. Vyšlo počasí, milá společnost známých a přátel, všechno, jak má být, jeen ty výstavní výsledky těch našich špagetek mohly být lepší. Ale na to, že obě holky jsou p štěňatech, předvedly se moc pěkně.

Máša-Kinchville Lakritsa - tř.šampionů: výborná 2

Kája-Cayenne Bencilla - tř.otevřená:    výborná 2