Aktuality / rok 2017

Včera v pozdních večerních, až nočních hodinách přišla na světa bernská štěňátka. Matkou je naše krásná, úspěšná a velmi milá, klidná Fellonka - Gana v Dürrgraben, kterou jsem si jako štěňátko přivezla ze země původu, ze Švýcarska. Ale ona není "čistokrevná švýcarka", její matka pochází z našeho chovu a jmenovala se Fellon Bencilla. Naší Fellonce říkáme po mamince, je jí velmi podobná a také se hodně podobá moji první fence Christine Moravia Bray, všechny byly šampionky, velice úspěšné jak na poli výstavním, tak i lovecky.

Otcem je tentokrát krásný pejsek, typický představitel plemene, se standardní výškou, zbarvením....Acki Bou Karija, který byl zatím opomíjen v chovu, je to jeho druhé krytí a je jmu sedm let. V rodokmenu jsou vynikající jedinci, Převážně z českého chovu a několika kvalitních jedinců, legendy našeho chovu, tj. z CHS Bencilla.

 Fellonka neměla hodně početné vrhy a tak nakonec vrhla svůj "rekord" 6 štěňátek - 2 fenky a 4 pejsky!!!

Jsou velice životaschopni, čiperní a plně standardní. Vzhledek k tomu, že se jedná o dost výjimečné spojení a nebude se již opakovat, máte-li o naše štěňátko zájem je v současné době (první den po porodu) volá jedna fenka a dva pejsci.

Vážní zájemci, neváhejte a kontaktujte nás včas!

 

Všem přátelům, známým i neznámým přejeme ten nejlepší nový rok 2018!!

Ten čas tak letí!!! Našim malým čertíkům jsou tři týdny! Všem se daří velice dobře, jsou zdravá, čiperná, pokoušejí se o první krůčky a přískoky vpřed, vzájemné okusování......a u mléčného baru své maminky Beninky je už hodně těsno, tak jsem zkusila dnes poprve příkrm...a panečku, chutnalo jim to!

KRÁSNÉ VÁNOCE a  ŠŤASTNÝ , ÚSPĚŠNÝ a  POHODOVÝ NOVÝ ROK 2018!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MERRY CHRISTMAS AND HAPPY NEW YEAR - 2018!

FROHE WEIHNACHTEN UND EIN GUTES NEUES JAHR 2018!

JOYEUX NOËL ET BONNE ANNÉE - 2018!

 

 

 

 

 

Včera ČMKU zveřejnila výsledky soutěže TOP DOG 2017. Vyhodnocuje se  vždy z každé FCI skupiny pět nejlepších jedinců, podle počtu bodů získaných na výstavách pořádaných  v ČR za uplynulou sezónu, tedy v roce 2017. Že však naše Beníčka - BENETTA z Úplňku, která absolvovala pouze 9 výstav z 15 pořádaných se umístí na 1. místě!!!!!!!!!!!!! bylo pro mě VELIKÉ PŘEKVAPENÍ A JEŠTĚ VĚTŠÍ RADOST!!! 

Beníčka si právě plní své mateřské povinnosti a pečlivě se stará o svých 6 nádherných dětiček, které si určitě ponesou geny pro nádherný exteriér a výbornou povahu!!!!

 

Naší malí čertíci již mají jeden týden života. Jsou to však zatím andílkové, zdraví, čiperní a spokojeni. Pěkně přibírají na váze.Jak by ne, vždyť mají vzornou maminku Beníčku, chůvu tetu Mášu a mě.

Naše dlouhosrstá Mášenka od prvního dne Beníčce naznačovala, že jí taky pomůže, ale Benetta jí snášela velice dobře ve své blízkosti, ale moc se jí nelíbilo, že chce být s nimi i v bedně. Avšak po pár dnech asi zjistila, zejména v noci, že to není špatné...Beníčka si tvrdě spí a Mášenka jí opatruje, zahřívá a čistí miminka. Dokonce by je chtěla i kojit. Takto mě přesvědčila, že i když v ní pořád vidíme malé štěňátko, je to již také dospělá fenka, připravená na mateřské povinnosti a  bude určitě, tak jak Beníčka, skvělou mámou. 

 

Včera, dne 4.12.  ve 22 hodin přišel na svět první pejsek, našeho prvního vrhu jezevčíka trpasličího/králičího. 

Moc jsme se těšili, až budou na světě tito naší malinkatí ušáčci, naší malí čertící. Maminkou je Beníčka - Benetta z Úplňku a otcem štěňátek Mr.Midas Ruda Aksamitka z Polska. Že to budou děti z velké lásky, to jsme věděli, ale že jich bude hned tolik!!!!????

5 klučíků a jen 1 holčička přišli na svět přirozenou cestou, bez komplikací a docela rychle. Beníčka je moc šikovná mamina, hned věděla co má dělat a své dětičky si bedlivě hrání a opečovává. Jediný, kdo může být přítomen a byla i po celou dobu porodu , je Mášenka, který ji dělá "bodygarda".

Brzy přidáme i fota jednotlivců i s jmény, které jsem vybrala já nebo budoucí majitelé.

POKUD MÁTE NEBO VÍTE  O NĚKOM, KDO TOUŽÍ MÍT KRÁSNÉHO ČERNOPÁLENÉHO ČERTÍKA, kontaktujte nás včas!!! jEŠTĚ NĚKTEŘÍ JSOU VOLNÍ!

 

Každou hodinou očekávámke narození malých jezevčičích štěňátek a MÁME POTVRZENO, ŽE BUDOU I BERNSKÁ ŠTĚŇÁTKA!!!

V prvních dnech nového roku 2018 očekáváme již poslední vrh po naší krásné a také velmi úspěšné fence Fellonce - Gana v. Dürrgraben a otcem bude do letošního roku opomíjený krásný pes - Aki Bou Karija.

A jak známe, Fellon se štěňátky nepředá, mívá málopočetné vrhy, tak i tento moc početný nebude!

VÁŽNÍ ZÁJEMCI O ŠTĚNĚ TOHOTO ÚŽASNÉHO, UŠLEŠCHTILÉHO PLEMENE NEVÁHEJTE A KONTAKTUJTE NÁS!

Poslední možnost mít štěně po této naší krásce!

Naše Beníčka je už jak koulička.....moc se těšíme na malé jezinky. Už se to blíží, určitě začátkem příštího týdne budou na světě!!!

Ve dnech 24. - 26.11.2017 se konaly v polské Kielce 3x CACIB výstavy.

Účastnila jsem se jen s Mášou - Kinchville Lakritsa dvou a to ve dnech 24. a 25.11.

Hned v pátek splnila Mášenka podmínky pro udělení titulu POLSKÝ ŠAMPION!!!!!!

24.11. - Lakritsa Kinchville (Máša) - tř.mezitřída: exc.1, CWC, CACIB

25.11. tř.mezitř. exc.3/3