Aktuality / rok 2017

9.11.-12.11.2017 se konala Světová výstava psů v Lipsku (Německo)

My jsme se tentokrát neúčastlili, ale bedlivě sledovali on-line.  Vítězům gratulujeme!

Že Butterfly Beth Bencilla, fenka z našeho posledního vrhu (5 měsíců) doprovází svou páničku a psí kámošku bavorského barváře, to jsme věděli, ale přišlo nám nádherné překvapení, když jsem dostala fota a moc krásný posudek , právě od Bethy!!! Předvedla se na Speciální klubové výstavě, která se konala při Světové výstavě. Aby se účastnila přímo Světovky, na to  neměla ještě věk, třída štěňátek nebyla otevřena.

Butterfly Beth Bencilla - Very promising 1

Beth má svoji handlerku a moc jim to spolu sluší!! Gratulujeme a děkujeme za milé překvapení!

 

Naše Beníčka - Benetta z Úplňku je březí a nadílku malých andělských čertíků čekáme okolo Mikuláše.

Otcem je krásný a povahově velmi milý Mr.Midas Ruda Aksamitka z Polska. Oba se znají již z výstav a mají se velmi rádi, takže jejich potomci budou děti lásky! Moc se na prcky těšíme. 

Vážní zájemci o jezevčíka trpasličího hladkosrstého - kontaktujte nás!

Víkend 4. a 5.11.2017 byl hodně akční. Účastnili jsme se ve složení, moje sestra, já, Dennisek se Sofinkou a Mášenkou, dvou Mezinárodních výstav v Praze-Letňanech.

Sobota 4.11.: - po velkých trablech, respektive šílené zácpy při přájezdu na výstaviště i když jsme měli mít pěknou rezervu, tak jsem nestihla vystavit naší jezevčici Mášenku. Když jsem na tabuli viděla, že Máša by byla ve své třídě sama, tak jsem poprosila rozhodčího, zda by jí neposoudil a udělil to, co by ve své třídě otevřené dostala......pan rozhodčí Švec nám vyšel vstříc a Mášenku posoudil, moc se mu líbila a podotnul..škoda, mohla mít na víc.

Kinchville Lakritsa (Mášenka) - V1, CAC

Byla jsem spokojená i za toto. Vrátila jsem se k autu, abych pomohla sestře s klecí a honičemi. Opět problém na parkovišti, pořadatelům pochybělo parkovací místo a tak ulička na výjezd byla hodně úzká a měla jsem opravdu co dělat vyjet. (nemám zrovna nejmenší auto) Ale s nadávkami jsem to zvládla bez úhony. protože jsme parkovali na samém konci výstaviště, chtěla jsem přijet blíže k bráně, protože jsem chtěla pak odjet na jinou cestu. Opět problém s organizátory, ale nakonec jsem sestru s Deniskem a Sofinkou, klecí a dalšími potřebnými věcmi vypravila a já odjela do Náchoda.

A jak se vedlo našim berňáčkům? I tam tentokrát došlo k menším problémům, Petra nestihala s vystavením a tak to zůstalo většinou na sestře, ale zvládla to a vyběhala s Dennisek BOBa. Sofinka je na mě dost velký závislák, viděla, že odjížím a Petra také nedošla, byla nervozní a nechtěla se moc předvést.

tř.šampionů: Dennisek-Dulcis Cervarius - V1, CAC, CAC-ČMKU, CACIB a BOB

                     SOPHIE Bencilla - V2, res. CAC

tř.pracovní: Apache Al Pacino - V1, CAC, res. CACIB

V autě byla ještě naše Fellonka, která se rozhodla mít svůj den nejvhodnější ke krytí právě teď. A tak jsem pokračovala do Náchoda za ženichem. Krytí proběhlo tak, jak mělo, Fellonce se ženich, ku podivu, líbil, tak uvidíme, zda nám dá ještě svá poslední štěňátka!!!

5.11.2017 - neděle proběhla již v pohodě, všechno jsme stihali. také noc proběhla v klidu, Fellonku měla u sebe sestra, měli jsme každá svůj pokoj, venčení na střídačku, takže Dennisek se s ní nepotkal a spal se mnou v posteli, tak byl docela klidný a nevyváděl.

A jak jsme dopadli výstavně?

Mášenka - Kinchville Lakritsa - V1, CAC

Dennisek-Dulcis Cervarius - V1, CAC, res.CACIB

Sofinka - Sophie Bencilla - V1, CAC, CAC-ČMKU a BOS - měla svoji milovanou handlerku Petru a hned to bylo na výsledku vidět!

 

V minulém týdnu odjely do svých domovů Beauty Brigitte a Butterfly Beth. Konečně měly splněny podmínky pro export.

Beauty Brigitte odjela do Anglie, kde jí čekají milující páničci a smečka psích kamarádů, jako Coonhoudi a Manchesterští teriéři a jedna, dokonce částečně příbuzná berňačka . Dlouhou cestu zvládla výborně a rychle se zabydluje. Určitě o ní ještě hodně uslyšíme.

Butterfly Beth je už také doma, v Rusku, kde je prvním bernským honičem vůbec! Její pánička na ní čekala téměř rok a nakonec se dočkala.

Věřím, že o Bethy také hodně uslyšíme a i jí doma čekali psí kamarádi, bavorští barváři a jezevčík. Také nzvládla hooodně dlouhou cestu autem na jedničku a doma se brzy zabydlela, jen prý nerozumí rusky....."smiley"

"Děti" naše, držíme vám palečky a mějte se krásně!!!!

Dne 23.9.2017 jsme se účastnili Národní výstavy v Brně. Tentokrát naší CHS reprezentovali bernský Dennisek a Sofinka, která je již několik týdnů i když je teprve tři měsíce po porodu 8 štěňátek, ve výborné kondici. Také za mladé hájil náš chov Agent Anthony, syn Denniska a Sofinky z loňského vrhu "A2".

Posuzoval pan Matyáš Jaroslav ze Slovenska (7 bernských honičů)

tř.mladých: TONDA -  AGENT ANTHONY Bencilla - V1, CAJC, BOJ

tř.vítězů:     DENNIS - DULCIS CERVARIUS - V1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, CAC-ČMKU, BOB

tř.vítězů:     SOFINKA - SOPHIE BENCILLA - V1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, CAC-ČMKU, BOS

Bylo krásné a velmi potěšující, když o BOB nastoupili jen tito naší tři jedinci a to otec, matka a syn - krásné rodinné show.

Jezevčíci se posuzovali ve dvou kruzích 

-dlouhosrstý králičí - posuzoval pan Kalich. M. (5)

tř.open: MÁŠA - KINCHVILLE LAKRITSA - V1, CAC

hladkosrstí trpasličí - posuzoval pan Coufal Jan (14)

tř.open: BENÍČKA - BENETTA z ÚPLŇKU - V1, CAC, NÁRODNÍ VÍTĚZ, BOB

Měsíc uběhl jak voda a u nás se pořád něco děje. 

Do nového domova na východ Slovenska odjelo poslední štěně -  Bond James a tak všechna naše štěňátka našla a jak se zdá, ty nejlepší nové domovy. Dvě holčičky Butterfly Beth a Beauty Brigitte jsou ještě u nás doma a čekají, až budou mít vhodný věk a hlavně za sebou iminitní dobu po očkování. V Anglii a v Rusko na ně netrpělivě čekají jejich majitelé.

Také jsme nezaháleli po stránce výstavní:

2.9.2017 - Národní výstava psů v Polsku - Chorzow

Jezevčíci - posuzoval pan Olejnik (PL)

 otv.tř. Máša - Lakritsa Kinchville - výborná 1, CWC a BOB

tř. šamp. Benetta z Úplňku - výborná 1, CWC a BOS

Bernský honič - Olejnik

veterán třída. Acki vom Weinberg - výborný 1, nejlepší vaterán a BOB  - VETERÁN ŠAMPION POLSKI

10.9.2017 - OBLASTNÍ VÝSTAVA PSŮ - ŽILINA

MÁŠA - V1, Vítěz třídy, Oblastní vítěz

BENETTA - V1, Vítěz třídy a Oblastní vítěz

ACKI - V1, NEJLEPŠÍ VETERÁN a 3.místo BIS veterán

Na oblastní výstavu jsme jeli hlavně proto, aby si můj vnouček mohl procvičit předvádění pejsků, zejména Ackiho a Mášenky a šlo mu to opravdu skvělé!!!! Dostal i pochvalu od paní rozhodčí.

17.9.2017 - Mezinárodní výstava psů - NITRA SK

tř.střední. MÁŠA - Lakritsa Kinchville - V1, CAC, CACIB a BOB !!!

tř.šampionů: BENETTA z ÚPLŃKU - V1,CAC, RESCACIB

tř.veteránů. ACKI vom WEINBERG - V1 a BOB +  SLOVENSKÝ VETERÁN ŠAMPION

 

 

Víkend 19. a 20. srpna byl pro nás opět v duchu výstavním!!!!

BENÍČKA - nový Grand Šampion Slovenska a splněny podmínky pro udělení Interchampiona C.I.E

Máša - pěkně "rozjeto" na šampiona Slovenska (dokončit musíme v příští výstavní sezóně)

a náš bernský děda a praděda Akimek - 2x BOB, opět i v konkurenci mladších kolegů, si prvenství v plemeni obhájil!!! Stále je to krasavec a náš miláček!!!!

19.08.2017 - jezevčíky posuzoval rozhodčí z Itálie, pan Di Carlo Riccardo, Bernské honiče posuzovala paní Ahrens H. z Rakouska

20.08.2017 - jezevčíky posuzoval -Stanovský Miroslav ze Slovenska a Bernské honiče paní Věra Dvořáková

Beníčka -BENETTA Z ÚPLŇKU VE TŘ, ŠAMP.: V1, CAC, CACIB a BOB

                                                                             V1, CAC, CACIB a BOS

Máša - LAKRITSA KINCHVILLE ve tř. otevřené: V1, CAC a res. CACIB

                                                                              V1, CAC, res.CACIB

Akimek - ACKI vom WEINBERG ve tř. veteránů: V1, BOV a BOB

                                                                               V1, BOV a BOB

 

Štěňátkům jde devátý týden a většina nás již opustila a jsou ve svých milujících rodinách. Doma ještě zůstává Beauty Brigitte, kterou čeká až po veškerém očkování a imunitě cesta do Anglie. V sobotu jsem měla možnost v mladé Boleslavi se osobně setkat s její budoucí majitelkou Esttel, pejskařku duší i tělem!!! Dále ještě stejně dlouho zůstává Butterfly Beth, která pocestuji na opačnou stranu , do Ruska, kde na ní již netrpělivě také čekají. No, co se dá dělat, že dříve cestovat nemůžou. 

Od ostatních štěňátek dostáváme samé dobré zprávy a fotky.

A opravdu nádherný pejsek BOND JAMES stále hledá ten svůj milující domov!!! 

 

Kráný psí klučík stále hledá ty své pravé pániky a milující nový domov. Je to velmi miloučký, přátelský, klidný pejsek s výstavními předpoklady!!!!

Jen vážným zájemcům, neváhejte nás kontaktovat!!!

V sobotu 12.08. jsme se účastnili Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi. Přihlášeni byli - za bernské honiče Dennisek a Fellonka a jezinky Máša s  Beníčkou. Dennisek byl na výstavě v letošním roce teprve po druhé a po půl roce a byl tak natěšený, že Petra, která ho jako vždy vedla, měla co dělat, aby mu v běhu stačila.....a vyběhali spolu opět BOB!!!! No a v závěrečkách ještě přidali BIG 3. místo!!!! Tímto nám Dennisek dokázal, že je stále ještě král výstavních kruhů!!!! Prostě přišel, viděl, zvítězil !!!!

V mladých nastoupil Denniskův roční syn a nenechal se zahanbit, věřím, že půjde ve stopách svého úspěšného táty!!

Honiče posuzovala: Romanová Olga z Moldávie + také  VI.sk. FCI

Bernký honič -11

Dennis- DULCIS Cervarius - tř.šamp.: V1/2, CAC, CACIB, cac-ćMKU , BOB a BIG 3

Agent Anthony Bencilla - tř. mladých: výborný1, CAJC

Fellon - Gana v. Dürrgraben - tř.šamp.: V1, CAC

Fellonka se předvedla také po nějaké pauze a ve svých sedmi letech vypadá stále na výbornou, jen se jí už nechce tak rychle běhat jako za mlada a tak v konkurenci o CACIBa to už nechala mladým......měla být přihlášena do třídy čestné, tak nevím na co jsem myslela, když jsem podávala přihlášky.....v párech s Denniskem jim to také slušelo, ale Dennisek byl plný energie a Fellonka za ním trochu zaostávala.

A co naše jezinky?

posuzoval pan Tartaro Paolo z Itálie

Máša -Kinchville Lakritsa - výborná 1, CAC

Beníčka - Benetta z Úplňku - výborná1, CAC, CACIB a BOS