Aktuality / rok 2022

Naši bobánci, štěňátka dlouhosrstá králičí/trpasličí mají již 5 týdnů. Jsou  krásní, zdraví a velmi čiperní , s výstavními předpoklady.

Hledáme ty nejlepší, milující nové domovy pro dvě krásné čokoládové holčičky!!! Vážní zájemci, kontaktujte nás!

Naší bobánci mají za sebou první týden života. Jsou to velice šikovná, zdravá štěňátka a maminka Laura se pečlivě stará, doslova rostou před očina a v benýnce je stále tichoučko, jen je slyšet mlaskání, když pijí mlíčko. Jsou to spokojení bobánci. Chlapeček je zadaný, ale krásné čokoldové holčiky, tak pro ty stále nové pániky vybíráme.

Máme štěňátka! Včera, 25.5. přivedla na svět tři krásná, zdravá a velice čiperná štěňátka naše Laurinka. Jednho kluka v barvě čokoládové-merle a dvě holky , krásné čokoládky.. 

Včera, tj. 21.5.2022 jsem se s Haničkou a Denniskem účastnila dvou výstav v Polsku, v Rzeszowie. Dopoledne MEZINÁRODNÍ a odpoledne od 16 hod se konala NÁRODNÍ LOVECKÝCH PLEMEN.. Byl to náročný, ale velmi úspěšný den!!! Přivezli jsme dva nové šampióny.

XIII. Miedzynarodowa wystawa psow rasowych - CACIB Rzeszow

Jezevčík trpasličí hladkosrstý

tř.mladých: HANNY Bencilla - výborná 1, Vítěz mladýc (CAJC), Nejlepší mladý v rase (BOJ) a ve finále - 1. místo JBIG IV.sk. FCI a 4.místo BIS Junior!!!

Bernský honič

tř.veteránů: Dennisek - DULCIS Cervarius - výborný 1, Vítěz veteránů, Nejlepší Veterán (BOV) a Nejkepší v rase - BOB

VIII. Krajowa wystawa psov rasowych - Rzeszow

tř.mladých: HANNY Bencilla - výborná 1, Vítěz mladých (CAJC) a tímto třetím CAJC splnila podmínky pro udělení titulu - JUNIOR CHAMPION POLSKI
tř. veteránů: DULCIS Cervarius - výborný 1, Vítěz třídy veteránů, Nejlepší veterán (BOV) a BOB a tímto splnil podmínky pro udělení titulu - VETERAN CHAMPION POLSKI

Za handling Denniska a fota děkuji Lucii Pavlonkové

Do třetice jarních vrhů čekáme v příštím týdnu nová štěňátka. Tentokrát dlouhosrstá v barvě čokoládové po importované fence a šampionovi z Česka.

Vážní zájemci o toto plemeno trpasličích, dlouhosrstých jezevčíků, neváhejte nás kontaktovat!

 

Naší tři bobánci oslavili 8 týdnů a rozjeli se do svých novýc domovů. Všichni zvládli cestu i první noc a všechno okolo podle zpráv majitlů na jedničku s hvězdičkou. Velice rychle se zabydleli. Tak ať dělají jen radost a vždy se budu těšit na nové zprávičky a fota.

V sobotu pokračovala naše výstavní šňůra a opět jsme navlékli úspěšné korálky. Tentokrát se účastnily naše jezinky - Máša, Beníčka aHanička. Setkali jsme se s našim odchovem, synkem Baileys, Čárlíkem - Charley Bencilla (10,5 týdne). Byla to Čárliho výstavní premiéra a byla velmi úspěšná.Doprovodila ho Korinka - Eleonora Bencilla.

14.5.2022  Slovenská Speciální výstava jezevčíků - Lednické Rovne

Posuzovala paní Marcela Fidrichova

Králičí dlouhosrstý - Máša -Lakritsa Kinchville (6 a půl roků) tř. šampiionů: VÝBORNÁ 1, CC, Vítězka Speciální výstavy

Trpasličí dlouhosrstý - Charley Bencilla (10 a půl měsíců) tř.mladých: výborný 2 /v konkurenci 4  (majitel: Ivan Turner, SK) - MOC GRATULUJEME!

Trpasličí hladkosrstý - Benetta z Úplňku ( 7 let) tř.pracovní: VÝBORNÁ 1, CC a III.BIS -NEJLEPŠÍ PRACOVNÍ PES

                                    Hanny Bencilla (14 měsíců) tř.mladých: VÝBORNÁ (konkurence 7 fen)

Uběhlo všechno zase strašně rychle. Štěňákům je již sedm týdnů, pomalu jim balíme baťůžky a do týdne nám odjedou do svých nových domovů. 

V úterý 3.5. náš výstavní maaton pokračoval výstavou loveckých psů v polské Jeleśnii. Co s etýká našich psů, sestava byla stejná jako v neděli., ale přijela i Ebynka, fenka žijící se svým pánikem na Slovensku, dcera tohoto našeho páru.

Bernský honič: tř.veteránů - Dennisek-DULCIS Cervarius: výborný 1, BOV a BOB

                         tř.mezitřída-  Flower ABBEY Bencilla: výborná 1, CWC a BOS

                         tř.veteránů - SOPHIE Bencilla : výborná 1, Vítěz třídy veteránů

Jezevčíci -        tř. otevřená:  BAILEYS Bencilla - výborná 1, CWC a BOS a také tímto splnila podmínky pro udělení titulu POLSKÝ ŠAMPION

                         tř.mladých -  HANNY Bencilla - výborná 1, Vítěz mladých (CAJC)

                          tř.pracovní - BENETTA z Úplňku - výborná 1, CWC a BOS ( i když bude Beníčce za pár dní 7 let, stále je ve výborné kondici)

Prvn máj jsme strávili a to velmi příjemně a úspěšně na výstavě, kousek od našeho domova. Sešli jsme se tam s mnoha přáteli. Počasí bylo luxusní, nálada výborná. tentokrát jsem jela se sečkou ve složení - Hanička, Beníčka, Bejjlinka se svoji páničkou Jiřkou a naši dba bernští veteráni Sofinka a Dennisek..a také se přdvedl náš odchovánek Artík - Athos Bencilla

A tady jsou výsledky:

Jezevčík dlouhosrstý králičí:  Baileys Bencilla - výborná 1, Krajský Vítěz a 4.místo Nejkrásnější dospělá fena výstavy!!! (všech plemen)

Jezevčík dlouhosrstý trpasličí: Fighter ATHOS Bencilla - výborný 1, Vítěz třídy ladých

Jezevčík hladkosrstý trpasličí: HANNY Bencilla - výborná1, Vítěz  mladých

                                                BENETTA z Úplňku -výborná 1, Krajský Vítěz

Jezevčíky posuzoval pan Matáš ze Slovenska.

Bernský honič: Dennisek DULCIS Cervarius - výborný 1, Vítěz třídy veteránů, v závěrečných soutěží ve výběru 

                         SOPHIE Bencilla - výborná 1, Vítěz třídy

Společně se pak předvedli v soutěži o Nejlepší pár a obsadili krásné 3.místo!!!!