Aktuality

Máme štěňátka! Včera, 25.5. přivedla na svět tři krásná, zdravá a velice čiperná štěňátka naše Laurinka. Jednho kluka v barvě čokoládové-merle a dvě holky , krásné čokoládky.. 

Včera, tj. 21.5.2022 jsem se s Haničkou a Denniskem účastnila dvou výstav v Polsku, v Rzeszowie. Dopoledne MEZINÁRODNÍ a odpoledne od 16 hod se konala NÁRODNÍ LOVECKÝCH PLEMEN.. Byl to náročný, ale velmi úspěšný den!!! Přivezli jsme dva nové šampióny.

XIII. Miedzynarodowa wystawa psow rasowych - CACIB Rzeszow

Jezevčík trpasličí hladkosrstý

tř.mladých: HANNY Bencilla - výborná 1, Vítěz mladýc (CAJC), Nejlepší mladý v rase (BOJ) a ve finále - 1. místo JBIG IV.sk. FCI a 4.místo BIS Junior!!!

Bernský honič

tř.veteránů: Dennisek - DULCIS Cervarius - výborný 1, Vítěz veteránů, Nejlepší Veterán (BOV) a Nejkepší v rase - BOB

VIII. Krajowa wystawa psov rasowych - Rzeszow

tř.mladých: HANNY Bencilla - výborná 1, Vítěz mladých (CAJC) a tímto třetím CAJC splnila podmínky pro udělení titulu - JUNIOR CHAMPION POLSKI
tř. veteránů: DULCIS Cervarius - výborný 1, Vítěz třídy veteránů, Nejlepší veterán (BOV) a BOB a tímto splnil podmínky pro udělení titulu - VETERAN CHAMPION POLSKI

Za handling Denniska a fota děkuji Lucii Pavlonkové

Do třetice jarních vrhů čekáme v příštím týdnu nová štěňátka. Tentokrát dlouhosrstá v barvě čokoládové po importované fence a šampionovi z Česka.

Vážní zájemci o toto plemeno trpasličích, dlouhosrstých jezevčíků, neváhejte nás kontaktovat!

 

Naší tři bobánci oslavili 8 týdnů a rozjeli se do svých novýc domovů. Všichni zvládli cestu i první noc a všechno okolo podle zpráv majitlů na jedničku s hvězdičkou. Velice rychle se zabydleli. Tak ať dělají jen radost a vždy se budu těšit na nové zprávičky a fota.

V sobotu pokračovala naše výstavní šňůra a opět jsme navlékli úspěšné korálky. Tentokrát se účastnily naše jezinky - Máša, Beníčka aHanička. Setkali jsme se s našim odchovem, synkem Baileys, Čárlíkem - Charley Bencilla (10,5 týdne). Byla to Čárliho výstavní premiéra a byla velmi úspěšná.Doprovodila ho Korinka - Eleonora Bencilla.

14.5.2022  Slovenská Speciální výstava jezevčíků - Lednické Rovne

Posuzovala paní Marcela Fidrichova

Králičí dlouhosrstý - Máša -Lakritsa Kinchville (6 a půl roků) tř. šampiionů: VÝBORNÁ 1, CC, Vítězka Speciální výstavy

Trpasličí dlouhosrstý - Charley Bencilla (10 a půl měsíců) tř.mladých: výborný 2 /v konkurenci 4  (majitel: Ivan Turner, SK) - MOC GRATULUJEME!

Trpasličí hladkosrstý - Benetta z Úplňku ( 7 let) tř.pracovní: VÝBORNÁ 1, CC a III.BIS -NEJLEPŠÍ PRACOVNÍ PES

                                    Hanny Bencilla (14 měsíců) tř.mladých: VÝBORNÁ (konkurence 7 fen)

Uběhlo všechno zase strašně rychle. Štěňákům je již sedm týdnů, pomalu jim balíme baťůžky a do týdne nám odjedou do svých nových domovů. 

V úterý 3.5. náš výstavní maaton pokračoval výstavou loveckých psů v polské Jeleśnii. Co s etýká našich psů, sestava byla stejná jako v neděli., ale přijela i Ebynka, fenka žijící se svým pánikem na Slovensku, dcera tohoto našeho páru.

Bernský honič: tř.veteránů - Dennisek-DULCIS Cervarius: výborný 1, BOV a BOB

                         tř.mezitřída-  Flower ABBEY Bencilla: výborná 1, CWC a BOS

                         tř.veteránů - SOPHIE Bencilla : výborná 1, Vítěz třídy veteránů

Jezevčíci -        tř. otevřená:  BAILEYS Bencilla - výborná 1, CWC a BOS a také tímto splnila podmínky pro udělení titulu POLSKÝ ŠAMPION

                         tř.mladých -  HANNY Bencilla - výborná 1, Vítěz mladých (CAJC)

                          tř.pracovní - BENETTA z Úplňku - výborná 1, CWC a BOS ( i když bude Beníčce za pár dní 7 let, stále je ve výborné kondici)

Prvn máj jsme strávili a to velmi příjemně a úspěšně na výstavě, kousek od našeho domova. Sešli jsme se tam s mnoha přáteli. Počasí bylo luxusní, nálada výborná. tentokrát jsem jela se sečkou ve složení - Hanička, Beníčka, Bejjlinka se svoji páničkou Jiřkou a naši dba bernští veteráni Sofinka a Dennisek..a také se přdvedl náš odchovánek Artík - Athos Bencilla

A tady jsou výsledky:

Jezevčík dlouhosrstý králičí:  Baileys Bencilla - výborná 1, Krajský Vítěz a 4.místo Nejkrásnější dospělá fena výstavy!!! (všech plemen)

Jezevčík dlouhosrstý trpasličí: Fighter ATHOS Bencilla - výborný 1, Vítěz třídy ladých

Jezevčík hladkosrstý trpasličí: HANNY Bencilla - výborná1, Vítěz  mladých

                                                BENETTA z Úplňku -výborná 1, Krajský Vítěz

Jezevčíky posuzoval pan Matáš ze Slovenska.

Bernský honič: Dennisek DULCIS Cervarius - výborný 1, Vítěz třídy veteránů, v závěrečných soutěží ve výběru 

                         SOPHIE Bencilla - výborná 1, Vítěz třídy

Společně se pak předvedli v soutěži o Nejlepší pár a obsadili krásné 3.místo!!!!

30.4.2022

jsem se s naší nejmladší jezinkou - Hanny Bencilla účastnila výcvikového dne v areálu Laguna v Bělotíně. Super akci pořádala Severomoravská pobočka Klubu chovatelů jezevčíku spolu s CHS ze Skleného kopce. Sešlo se 25 mladých jezevčíků téměř všech variant. Zkoušela se ochota na lišku v umělé noře, ochota na černou zvěř v obůrce s divočákem a také se měli možnost všichni předvést ve výstavním kruhu s perfektním, odborným komentářem a radami pana rozhodčího Jana Coufala. A také pro zájemce donášení kachny z vody. Připraveno bylo výborné občerstvení a pití. Na závěr bylo vyhodnocení akce a ocenění Nejlepšího jezevčíka v norování, Nejlepšího v práci na černou zvěř, Nejlepšího na kachnu a Nejkrásnějšího jezevčíka výcvikového dne.

Naše Hanny zatím v noře moc ochoty neměla, prasátko jí zajímalo hodně, ale nehlásila. Odměnu jsme si však odnesly, byla vyhodnocena jako NEJKRÁSNĚJŠÍ JEZEVČÍK výcvikového dne!!! Všichni ti NEJLEPŠÍ dostaly pohár a s prázdnou neodešel nikdo, všichni účastníci si také odnesly malou odměnu.

Doprovodila mě Lucie Pavlonková, která tam fotila a fotila.......

Opět říkám, jak ten čas neúprosně letí! Naší prckové dnes končí pátý týden. Jsou to spokojená, zdravá a veselá štěňátka a jejich budoucí pánikové se už nemůžou dočkat, až je budou mít doma. Tak ještě nějaký ten týden si musejí počkat a teď si jich ještě užívám já.