Aktuality / rok 2016

Všechna naše ostatní štěňátka nás v průběhu uplynulého týdne opustila, odcestovala do svých nových domovů. Doma zůstává zatím naše nejmenší fenečka Angelic Baby - Bibinka. Je to velice milá, mazlivá, drobnější a menší psí holčička, hravá a veselá.

Hledáme pro ní ty správné pániky, kteří nemají výstavní ambice a  budou mít dostatek času se jí věnovat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

V uplynulén víkendu se koinala Klubová výstava jezevčíků v Nepřevázce u Mladé Boleslavi. 

A kdo měl zájem mohl se účastnit i super dne s jezevčíkem, zajímavým programem už  v sobotu. Protože v sobotu dopoledne si přijeli noví majitelé pro svá štěňátka, vyjížděla jsem s naší jezevčičí Beníčkou a Mášenkou až odpoledne. Po příjezdu jsem stihla si ještě s Beníčkou vyzkoušet práci na zajíce - docela jí to šlo, na to, že to zkoušela poprve! Včer jsme poseděli s přáteli u vínečka a grilovaného prasátka , pohodlně se vyspali v hotelu a ráno v klidu , po snídani se připravili na výstavní klání. Celkem se účastnilo 251 jezevčíků všech velikostí, druhů srstí a barev. Byla to super podívaná, tolik špagetek pohromadě!

A jak dopadly naše holky?

JHT(18) -posuzovala paní Burianková A.

Benetta  z Úplňku -tř. mezitřída: výborná 1/4,CAC, KLUBOVÝ VÍTĚZ, BOS

Beníčka nám udělala velkou radost, je to naše malá krasavice!!!

JDK (18) - posuzovala paní Auerbach A.

Lakritsa Kinchville - Mášenka . tř. dorostu: velmi nadějná 2/2

Obě naše jezinky nám udělaly velkou radost!

 

Čas tak nekompromisně letí, štěňata již oslavila 6. týdnů! Mají ze sebou první očkování a čipování, vystavené PET pasy, zažádáno o vyhotovení PP. A pomalu se připravují na cesty do svých nových domovů. 

JEŠTĚ JEDEN KRASAVEČEK, CELÝ TATÍNEK, HLEDÁ TAKÉ TY SVÉ PRAVÉ PÁNIKY A NOVÝ DOMOV!!!!

Také nás navštívila fotografka Katka, ale fota zatím ještě nemáme, tak několik šestitýdenních štěňátek v provedení mého foťáku!

Beníčce i Mášence se na výstavách velmi daří.

Beníčka- Benetta z Úplňku  je již trojnásobný JUNIOR champion-český,slovenský a polský. Na svém kontě má již i 4x BOB, BIG 1, BIG 2 a BIG 3, BIS JUNIOR, res.BIS Junior

13.08.2016 byla na MVP Mladá Boleslav poprve ve třídě dospěláků a vedla si v konkurenci několika šampionek skvělé - exc1, CAC

20.8.2016 - MVP Bratislava - tř. mezitřída: exc.1, CAC,CACIB a BOS

Mášenka - Kinchville Lakritsa, je ještě ve třídě dorostu a vede si výborně, konkurence, ne konkurence - vždy Velmi nadějná 1 a 4.místo BIS puppy

Dělají nám velkou radost, špagetky naše!

 

Štěňátkům, našeho vrhu "A2" jsou čtyři týdny. Tento týden trávíme s celou psí smečkou na chaloupce v Jeseníkách. Štěňata byla prvně celý den venku, do doby kdy nám to dovolilo počasí, seznámila se s ostatními členy naší smečky. Sofinka, přesto, že si štěňata stále bedlivě hlídá, dovolila ostatním se s nimi blíže seznámit.  Jinak rostou jak mají, chutná jim.....jsou to zdravá, veselá, hravá štěňátka.

Než jsem stihla dát info o našich dvoutýdeních štěňátkách. Uběhl týden třetí!! Letí to všechno zase nějak moc rychle. Prckové již slaví třetí týden na tomto světě.

Mají se čile k světu, všichni chodí, začínají si hrát, okusují své sourozence...prostě vše probíhá jak má a my z nich máme velkou radost. Porodní bednu jsme již vyměnili za ohrádku, aby se prckové učili dělat potřebu na plény a hlavně, aby měli větší prostor ke svým hrátkám. Postupně se seznamují i z venkem a až pominou ukrutné dusna, budou moci být venku celodenně. 

Ještě jsou někteří nezadáni, tak neváhejte nás kontaktovat!

Už je to zase týden, co jsme oznámili narození našich bernských štěňátek. Prvních černobílých ušounků od naší Sofinky a Denniska. Náš vrh, který začíná již po druhé písmenem A. 

Celá sedmička se má velmi čile k světu, všichni zdvojnásobili svou váhu, jsou zdraví a čiperní.  Dělají nám velkou radost! 

Sofinka se uklidnila a je velmi pečlivou mámou. 

Srdečně zveme případné zájemce i na nezávaznou návštěvu!

Letošní rok je u nás úrodný na malé černobílé ušounky, na bernské honiče!

Sofince (SOPHIA Bencilla) a našemu Denniskovi (Dulcis Cervarius) se v noci ze čtvrtku na pátek narodilo 7 štěňátek, 3 kluci a 4 holčičky. Sofinka vše zvládla velmi rychle a bez jakýkoliv problémů. Štěňátka jsou zdravá a mají se velmi čile k světu. Váhově jsou docela malinký, ale o to čipernější a není se co divit, narodila se z 59 na 60 den březosti. Mlíčka má mamina dostatek a tak brzy vše doženou!

Takovou početnou nadílku jsme vůbec nečekali. I když na sonu jsme jich 6 napočítali, ale velikost bříška před porodem tomu nenasvědčovala, měla je pěkně utajené!!!

Sofinka a Dennisek patří k jedním z nejlepších chovných párů u nás. Oba prověření mnoha výstavami a většinou s nejvyšším oceněním. Oba 3x vyhráli i Nejkrásnější pár výstavy! Sofinka se v loňském roce stala Světovou vítězkou z Milána a Dennisek byl vyhodnocený jako pátý TOP DOG!!! Více o našich rodičích - odkaz NAŠI PSI

Oba mají také vynikající rodokmen!!!

Pokud máte zájem o štěňátko z naší chov. stanice, NEVÁHEJTE A KONTAKTUJTE NÁS VČAS!

25.06.2016 se konala v Náměšti na Hané Oblastní výstava a při ní i Speciální výstava švýcarských honičů.

Tentokrát jsem se s našimi honiči neúčastnila Speciálky, ale chtěla jsem se setkat s přáteli a podívat se, kdo s honičů to vyhraje tentokrát........a tak jsem přihlásila naše dvě jezevčice na oblastní výstavu. A jak dopadly naše špagetky a kdo z honičů?

Oblastní výstava psů - jezevčíky posuzoval pan MVDr. F.Šimek

jezevčík hladkosrstý trpasličí

tř. mladých: BENETTA z Úplňku (Beníčka) - výborná 1, Vítěz třídy mladých a v závěrečných soutěžích - 2.místo Nejepší mladá fena výstavy - res.BIS Junior-feny (posuzoval pan J.Matyáš)

jezevčík dlouhosrstý králičí

tř.štěňat: Lakritsa Kinchville -  velmi nadějná 1

Na Speciální výstavě švýcarských honičů nám velkou radost uděla fena Alexa z Hůrky Svatojánské (rodiče Ornella Bencilla a Acki vom Weinberg) - zíslaka titul Vítězka speciální výstavy - BOS (posuzoval pan Jančík Leoš)

Její sestra Araya z HS - výborná 1 a bratr Armin z HS - výborný 1, CAC

Victor Bencilla - VD (za hodně grošování)

Za švycké : Yacki Bencilla - ve tř.dorostu: Velmi nadějný1

tř.otevřená: Uncas Bencilla - výborný 1, CAC, 

a BOB získal švycáček- syn Peewee Bencilla - Alfred z Cukrovaru

Všem moc i tímto gratulujeme!!! 

Počasí bylo víc než teplé, přímo "vařící", ale my i naši pejsani jsme to zvládli. Jsem ráda, že jsem se mohla s vámi některými vidět a pokecat a zase se budu těšit na další setkání.

Ve čtvrtek 30.06.2016 jsem se v Praze setkala osobně s novými majiteli naší Zanya Bencilla. Přiletěli si pro ní z Norska, aby si svou, dlouho očekávanou holčičku odvezli domů. Zanya zvládla cestu vlakem, autobusem, pak letadlem a následně autem na jedničku. Moc se líbila a obdivovali její pevnou a velmi přátelskou povahu. 

Zanya má dnes 4 měsíce. Škoda, že nové podmínky exportu a importu do mnoha zemí jsou nyní přísnější a štěně se dostane domů až po veškerém očkování a imunitě, což jsou jim už téměř 4 měsíce. Nový majitel, zejména ten, který má zamluvené štěně ještě před jeho narozením, se dlouho načeká a chovatel si na štěně už moooc přivykne a o to těžší je potom loučení!

Zanyo, vím, že se budeš mít moc dobře, tak se měj krásně a piš domů!