Aktuality / rok 2016

Dotaz na ní a rezervace byla nejspíš nějaký sond nepřejících chovatelů !!! 

Zaira je v typu moc pěkně stavěná fenka, vyrovnané, nebojácné povahy, zdravá (tak jako i ostatní její sourozenci) a hledáme pro ní nový domov, ale ten pravý, kde zájemce ví co chce a bude mít podmínky jí dát láskyplný domov a čas!

Od příštího týdne je k odběru! Ale my máme trpělivost a doma nám nepřekáží a věříme, že i ona najde ten skvělý, pravý domov!, jako vždy našla i ostatní, u nás odchovaná štěňata! Je to náš již "Z" vrh. Ne, že by zájemci nepsali nebo i nevolali..............

Naše bernská štěňátka již mají šest týdnů! .Neuvěřitelně rychle to letí!  Za týden si někteří již budou balit baťůžky. Po neděli je čeká první očkování a čipování. Ode dneška je rezervovaná i poslední fenka - Zaira, tak uvidíme, jak se budoucí majtelka rozhodne!

Jsou to velice krásní cvalíci, vždyť také jejich maminka Fellonka je stále kojí a nemnůžu jí zatím odstavit, tolik mlíčka pořád pro ně chystá! Granulky jim také chutnají. Jsou to zdravá, čiperná,  pohodová štěňátka. Fota jsou z pátého a šestého týdne.

02.04.2016 jsme se vypravili na Mezinárodní výstavu psů na Slovensko, do Nitry. 

Pro naší trpasličí jezevčici Beníčku to byla premiéra ve třídě mladých a byla úspěšná!!

Benetta z Úplňku - výborná1, CAJC

Za naše honiče to byli, jak jinak, než Dennisek a Sofinka, oba soutěžili ve třídách šampiónů:

Dulcis Cervarius - V1,CAC,CACIB a BOB

Sophie Bencilla    - V1,CAC,CACIB a BOS

 

Dne 09.04. jsme se účastnili NVP v Ostravě. Byla to , jako každý rok, velmi pěkná výstava  a setkání našich "dětiček".

Tentokrát převládali oranžovo-bílí ušáčci a to především z vrhu "Y". Yasminka si to vyzkoušela již "na čisto" ve výstavním kruhu a ostatní zatím přijeli se s výstavní atmosférou seznámit, okouknout, jak to na výstavách chodí, jak se vystavuje apod. Bylo to velmi milé setkání. Přijela se na nás podívat i fenka z vrhu "T" - Tessie-doma jí říkají Sofinka a ve výstavním kruhu se předvedl Uncas Bencilla a naše vnučka Alisha z Vančáku. A jak se dařilo švyckým?

Posuzoval pan Jaroslav Matyáš (SK)

tř.otevřená: Uncas Bencilla - V1, CAC, Národní Vítěz, CAC-ČMKU a BOB

tř.štěňat:      Yasmine Bencilla - VN1, Very promising1

tř.mezitřída: Alisha z Vančáku - V1,CAC,NV,CAC-ČMKU a BOS (matka-Pinkie Bencilla)

Samozřejmě, že nechyběli ani bernští honiči (celkem přihlášeno 7)a z našich se předvedli:

tř.mezitřída: Armin z Hůrky Svatojánské: V1,CAC (matka: Ornella Bencilla a otec náš Acki vom Weinberg)

tř.otevřená: Victor Bencilla - V1,CAC

tř. vítězů:   Dennisek - Dulcis Cervarius - V1,CAC, Národní Vítěz, CAC-ČMKU, a BOB

tř.vítězů:    Sophie Bencilla - V1,CAC,Národní vítěz, CAC-ČMKU, BOS

Z našich dětí a dětí našich dětí máme velkou radost a přejeme jim hodně dalších úspěchů!

Obrovskou radost mi udělala naše jezvčice Beníčka. Byla to, po výstavě v Nitře, její druhá výstava ve třídě mladých a opět byla v konkurenci nejen výborná!

Posuzovala paní Auerbach A.

tř.mladých:   Benetta z Úplňku - výborná1, CAJC a BOJ

 

Nějak moc rychle letí ten čas! Naší prckoví již mají 4 týdny. Jsou čiperní, líbí se jim venku na sluníčku. Fellonka si je stále bedlivě hlídá, stále má pro ně hodně vydatného mlíčka a naší bobánci jsou pěkně tlustí. Již ochutnala i jinou stravu, ze začátku nic moc zájem, ale dnes již jim rozmočené granulky chutnají. 

Naše jezevčice Beníčka má opět hodně práce jako trpělivá a starostlivá chůva. Hlídá prcky bedlivě a mamince Fellonce to vůbec nevadí. Malý švycký Yorick, kterému u nás zbývají poslední dny, než také odcestuje do svého dalekého domova, ten si dovolí ke štěňátkům jen když tam Fellon není, má z ní patřičný respekt.

 

Štěňátka rostou jako z vody, ale rostou z kvalitního mlíčka své maminky Fellonky. Je velmi pečlivá mamina, stále si své děti hlídá a s velkou láskou je opečovává. Všichni již koukají na tento svět . Snaží se o první krůčky na všech čtyřech, ale protože jsou to pořádni cvalíci, jsou zatím i dost pohodlní...prostě spokojená miminka se stále plnými bříšky.

Dnes jsem udělala několik fotek v poledne na sluníčku. Takže se vám představují - Zack, Zidan, Zaira, Zanya a  Zendaya

Dočkali jsme se bernských štěňátek!

Ze soboty na neděli - 5./6.3.2016 přivedla Fellonka-Gana v. DÜrrgraben 5 krásných, zdravých a velmi čiperných štěňátek. 2 kluky a 3 holčičky.

Otcem je  náš Dennisek - Dulcis Cervarius. Jde o vynikající spojení dvou multichampionů, česko-švýcarsko-francouzských  předků, nositelů mnoha výstavních ocenění i těch nejvyšších!! V rodokmeni je 8 světových a evropských vítězů.

Tituly však nejsou všechno, ale určitě je to vodítkem, že jde o víc jak vynikající jedince a hlavně nám jde o zdraví a typický exteriér. Doufáme, že prckové vyrostou do podoby jak matky, tak otce a budou dělat radost svým budoucím majitelům !

I Yustinne již v uplynulém týdnu našla svůj nový domov a odjela k mladé rodině na Slovensko. 

Dostáváme zatím samé dobré zprávy od našich "dětiček", jak se zabydleli, jak zaměstnávají své pániky, jakou jim dělají radost.....

A já mám pak také radost, že oni mají radost.....RADUJME SE S KAŽDÉHO KRÁSNÉHO DNE S NAŠIMI BLÍZKÝMI A ČTYŘNOHÝMI MILÁČKY, bez nichž by život nebyl úplný......

Doma nám ještě radost dělají dva kluci Yannick a Yorick, jsou velice již čistotní, poslušní a hrozně mazliví, věřím, že i z nich budou mít jejich majitelé radost. Už se nemohou dočkat, až je budou mít doma, ale předpisy jsou předpisy a ještě musí pár týdnů vydržet.

Na zprávy a fota Yollie netrpělivě čekáme, ještě je v tuto dobu někde ve vzduchu, ale do hodiny bude přistávat a uvidí se svoji novou majitelkou.

 

Začátkem března, přesněji okolo 7.3. čekáme štěňátka bernská - náš vrh "Z" !!!!!!

matka: Multušampionka Fellonka - Gana v.Dürrgraben

otec: Multišampion Dennisek - Dulcis Cervarius

Moc se těšíme na štěňátka černobílá a s námi i někteří budoucí majitelé, kteří si již u nás štěňátko zamluvili.

Pár foteček budoucích rodičů.

Doma máme ještě 4 štěňátka z našeho vrhu "Y". Dnes jim je 12 týdnů a je s nimi hooodně veselo. Naše jezevčice Beníčka, tak ta již před nimi raději prchá, protože jí již hodně přerostli a když se na svoji "tetu" vrhnout, má dost! 

Po neděli jich čeká poslední, kompletní očkování a už budeme počítat dny, kdy můžou odletět do svých nových domovů. Nejdéle bude u nás Yorick - jeho si vyzvednou noví majitelé až poslední dny v březnu a přiletí si pro něj z Izraele. (30 dnů imunita, seriologické vyšetření...)

Yannick, ten může od posledního očkování za 21 dní a toho čeká let do Norska.

Koncem příštího týdne nás opustí Yollie, tu čeká nejdelší let a to až na Floridu, ale doma jí již netrpělivě čeká kámoška bernská - sestra našeho Denniska.

YUSTINNE - ta stále hledá svůj nový, milující a ten pravý nový domov! 

Pokud někdo hledá milého, velmi přátelského, milujícího děti i jiná domácí zvířata, velmi ušlechtilého, rodinného společníka, tak právě taková u nás ještě čeká!!