Aktuality / rok 2016

V neděli 03.07.2016 jsem se s našími jezevčicemi účastnila Národní výstavy v polské Bielsko-Biale.

Všechny rázy jezevčíků posuzoval pan Leszek Siejkowski z Poska.

OBĚ NAŠE HOLKY JEZEVČIČÍ  NA STUPNÍCH VÍTĚZŮ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jezevčík dlouhosrstý králičí - tř. štěňat (Minor puppy) - Mášenka - LAKRITSA Kinchville - Very promising 1,

                                                                                                 4 -BEST in SHOW   Minor Puppy!!!

Jezevčík hladkosrstý trpasličí -tř.mladých: Beníčka-BENETTA z ÚPLŇKU - exc.1, Vítěz tř.mladých (CAJC), Nejlepší mladý (BOJ)

                                                                                               Nejlepší z plemene- BOB a BIG FCI 4.sk- 3.místo!!!!       

Ze závěreček máme zatím jen jednu fotku s Mášenkou, snad někde objevím i Beníčku. Když jezdím sama, nemá kdo fotit!

                                                                                                        

Národní výstava v polské Raciborzy - 11.06.2016

Naše Beníčka byla opět velmi úspěšná!

tř.mladých: BENETTA z Úplňku - výborná1, Nejlepší mladý, BOB a BIG 2 !!!

Také Mášenka se předvedla skvělé ve třídě štěňátek  - Lakritsa Kinchville - Velmi nadějná 1, Nejlepší mladší štěně

V neděli 05.06.2016 jsem se svými, již dvěma, jezevčičími holkami vyrazila na jejich i mou první výstavu pořádanou Klubem chovatelů jezevčíků. Konala se na sportovním areálu v Jevíčku a tentokrát to byla Klubová bez zadávání titulu Klubový vítěz (klub pořádá tři výstavy ročně) Bylo k vidění 141 jezevčíku všech velikostí, barev a druhů srstí.

Pro nás, tím myslím mě a jezevčici Beníčku a Mášu byla klubovkou premiérovou! Stále ve mě dřímají nádherné pocity, které byly samozřejmě zmocněny výsledky našich holčiček.

JKT - Jezevčík krátkosrstý trpasličí - posuzoval pan Piskay Vlado (SK)

Beníčka - Benetta z Úplňku - výborná1, CAJC, BOJ a BIS JUNIOR!!!!

JDK - Jezevčík dlouhosrstý králičí - posuzoval pan Jan Coufal (CZ)

Máša - Lakritsa Kinchville - Vemi nadějná 1, BIS štěně - 3. místo

Přivezly jsme si domů nejen nezapomenutelné zážitky, ale i nádherné ceny. Beníčka za svůj velký úspěch získala kromě jiného i nádherný a hlavně moc dobrý upečený a nádherně nazdobený marcipánem dort! Určitě budu mít více fotek, od naší dvorní fotografky Katky!

 

Letošní rok máme ve znamení Bernského honiče. V loňském roce jsme berňáčky neměli, tak letos si to vynahradíme. Fellonka nám letos uzavřela abecedu našich vrhů a její dcera Sofinka, která ve svých 3,5 letech čeká svůj první vrh, začně abecedu opět od začátku.

Dnes nám sono potvrdilo, že Sofinka je březí a otcem bude opět Dennisek. Vždyť Sofinka ho velmi miluje!!! 

Je to náš výstavně velmi úspěšný pár. Oba jsou nositelé titulů šampionů a Grand šampionů několika zemí (CZ, SK, HR, IT, PL,  Mezinárodní C.I.E, Klubový.........Světová vítězka 2015...TOP DOG, club BIS....)

Několikrát ocenění v soutěži - Nejlepší pár výstavy....Více z výstavního dění najdete v jejich osobních stránkách v sekci - Naši psi a feny.

Tak jim držme palečky!! Moc se těšíme na štěňátka, která očekáváme okolo 10. července 2016!!!

Naší smečku švýcarských honičů vloni rozšířila jezevčice Beníčka-Benetta z Úplňku. A  nyní ještě druhá jezevčice. proč zrovna jezevčíci?

Kdo si četl podrobněji naše webovky a četl si, jak to u nás s pejsky u všechno začalo, tak ví, že mým prvním pejskem byl před 31 lety jezevčík standardní černopálený, který s námi žil 12 let. A pak to všechno začalo se švýcarskými honiči, doposud 17 nádherných roků s nimi. Ale roky přibývají i mě a člověk musí být soudný, ve výstavním  kruhu jim už mnohdy nestačím .....Na jedné dovolené se náš vnouček Matěj zamiloval do malinké-králičí jezevčece a že takového pejska by chtěl......a tak se domluvilo štěňátko, na které jsme čekali celý další rok a netrpělivě čekali, zda se narodí fenečka v barvě černopálené....a narodila, jediná a je naše! Matýsek jí má moc rád a vždy se moc těší, když k nám přijde a může se s ní pomazlit ...také si už vyzkoušel jí i předvést na výstavě. A jednou mi řekl: " Babi, když je Beníčka moje, koupíš také pejska Terezce?" Byla to příležitost a co by, babička neudělala pro svá vnoučátka. V ČR se mi nepovedlo sehnat štěně v králičí velikosti a tentokrát dlouhosrstou, v barvě opět černopálené. (červených je u nás dost, ale černé ne) a tak 17.5.2016  přiletěla naše, tedy Terezčina jezevčičí holčička až z Moskvy. V rodokmenu má jméno Kinchville Lakritsa, ale doma je to naše Mášenka.

Všechna štěňata z našeho vrhu "Z", který uzavřel celou abecední řadu, mají své nové domovy. Doma je ještě jen Zanya, která čeká, až bude mít věk a přiletí si pro ní její noví majitelé z Norska. Bude v Norsku druhým bernským honičem, první je Xaira Bencilla. 

Všichni našli milujíci rodiny a zprávy jsou zatím plné chvály. 

Tak se naší bobánci mějte krásně a pište domů!!!

Tato výstava se již stává naší tradici. Koná se každoročně v tomto májovém termínu, v krásném prostředí Hlučinského jezera, s perfektní organizaci...Počasí bylo téměř letní, atmosféra výborná. Tentokrát jsem vyrazila se svým vnukem Matýskem a s jeho jezevčici Beníčkou.

Ve své třídě, třídě mladých si vedla Beníčka-Benetta z Úplňku výborně. Posuzovala paní Lenka Frnčová a beníčku ocenila známkou VÝBORNÁ 1 A VÍTĚZ TŘÍDY MLADÝCH.

Matýsek se hlavně těšil na soutěž Dítě a pes, kde si vedl svoji fenečku sám.  Všechny děti byly rozkošné a všichni si odnesly bohatou odměnu nejen pro pejska , ale i krásného plyšového pejska pro sebe.

Výstavní premiéru měla i Yassica Bencilla - 5ti měsíční švycátko z našeho chovu. Dostala bezchybný posudek a ocenění VELMI NADĚJNÁ 1. Gratulujeme a přejeme další úspěchy !

Krásná Zaira stále nemůže najít ty své pravé pániky! Je standardní i když má hodně bílý kožíšek a hlavně je moc pěkná v typu, kompaktní , pěkné úhlení, vhodná i na výstavy. Zack, byl zadaný do Izraele, ale nakonec jsme se dohodli, že si vezmou pejska z našeho dalšího vrhu, který je v plánu na léto! 

Oba hledají milující nový domov! Netrvám na výstavách, budou ideálními rodinnými mazlíky, mají velmi přátelskou, vyrovnanou a hodně mazlivou povahu.

 VÁŽNÍ ZÁJEMCI, KONTAKTUJTE NÁS!!! JSOU OBA PŘIPRVENI K ODBĚRU!

Zlé jazyky, nepřející a závistiví lidé jsou bohužel všude!! A i nás chtějí takoví poškodit, ublížit.....pomlouvají nás, zejména u cizích lidí, potencionálních zájemců.....PŘIJE´DTE, I NEZÁVAZNĚ SE TŘEBA JEN PODÍVAT, SEZNÁMIT SE S NAŠIMI PSY!!!!

1.května se v polském Rybníku konala Národní výstava psů všech plemen - National dog show all breed.

S kamarádkou jsme se rozhodly, že si uděláme výstavní výlet, každá jen s jedním psem.....byl to opravdu výlet, přes rameno kabelku, skládací židli a v druhé ruce  nebo pod paží psa, sluníčko svítilo, krásné prostředí ! Byla se mnou jen naše jezevčice Beníčka. Posuzovat se začalo v 10 hodin a v 10,45 jsme byly obě hotové. A protože Beníčka byla víc než úspěšná, vybojovala si v konkurenci BOB, nastalo dilema, zda čekat do odpoledne nebo jet domů (cesta nám trvá 50 min-1hod max). Kamarádka chtěla domů, tak jsme jely, ale přece jen mi to nedalo a rozhodla jsem se s Beníčkou na výstavu vrátit. Doma jsem stihla  nakrmit rodinu i naše psy, zkontrolovat štěňata....a v pohodě, ještě s předstihem se vrátit na výstaviště. Cestou jsem přibrala sestru a výlet pokračoval. A vyplatilo se!!!

jezevčík hladkosrstý trpasličí

Posuzovala: paní Anna Rajs (PL)

Benetta z Úplňku - třída mladých - exc1/3, Vítěz třídy(CAJC), Vítěz mladých (BOJ), Vítěz plemene -BOB a BOG 1.místo!!!!!

Máme obrovskou radost z naší malé Beníčky!!!!

Ještě, že jela se mnou odpoledne sestra, protože tolik darů, co vyhrála, bych velmi těžko odnesla. 

V sobotu jsme účastnili Mezinárodní výstavy v Českých Budějovicích. Přihlášeni byli opět naší nejmladší - Sofinka s Denniskem a naše malá Benetta. A dost často se nám stává, že jezevčíci , naší rasy, jsou současně s bernskými honiči. Ty mi vystavuje naše milá Petra Kolegarová. Tak jsem se usadila v hale u jezevčíků a honiči byli venku a naštěstí hned vedle haly.  Já se chystala do kruhu s jezevčici, když přiběhla Petra, přivedla mi Denniska a Sofinku, jen v letu řekla "Dennisek je BOB" a odběhla vystavit jiné plemeno.

Tak jak jsme tedy dopadli?

celkem 10 bernských honičů posoudil: p.Petr Řehánek

DENNISEK -Dulcis Cervarius - tř. šampionů: Výborný1, CAC,CACIB, CAC-ČMKU, BOB

SOPHIE Bencilla -tř.šampionů: Výborná2, res.CAC, res.CACIB

a náše jezevčička (trpasličí hlatkosrstá) -posuzovalp.F.Šimek

BENETTA z Úplňku - tř.mladých: výborná 2

Největším úspěchem této výstavy pro nás byla soutěž o Nejlepší pár. Dennisek se Sofinkou běželi moc krásně a líbili se panu rozhodčímu Vondroušovi nejvíce - NEJLEPŠÍ PÁR -1.místo