Aktuality / rok 2019

Další týden uběhl velice rychle a naší malí bernští bobánci ukončili šestý týden. Do konce týdne jich čeká očkování, čipování a pomalu si budou balit baťůžky. Jsou to zdravá, nebojácná, veselá a hlavně plně standardní štěńátka.

Ještě jeden krásný pejsek, nejušatější Expert ERICK čeká na tu svoji správnou rodinu!!!

Všechno tak rychle utíká, že nestačím  aktulizovat. Naše štěňátka vrhu "E2" mají již 5 týdnů. Jsou to velice miloučká a hodná štěňátka a hlavně všechna zdravá, plně standadní. Jsou dobří jedlíci a stále dobří spáči.....prostě spokojená psí mimina.

Fenka Elite ELLIE a Expert ERICK ještě čekají na ten svůj pravý, milující nový domov. 

Když máme doma štěňátka, tak si člověk uvědomí, jak ten čas rychle letí! Sotva se otočím a je za námi další týden"smiley"

Prckům se daří velice dobře, pěkně rostou a jsou čiperní, pohodoví bobánci. Líbí se jim venku na vzduchu a zejména spaní v domečku, to pak ani nepotřebují jíst a je jim jedno, že tam máma s nimi není. 

Ještě jeden pejsek a jedna fenečka čekají na ty své pravé, budoucí pániky a milující domov.

Prckové slaví další, druhý, týden na světě. Jsou to čiperové, pěkne rostou a maminka se vzorně stará.

Ještě jedna fenečka a jeden pejsek hledají ten svůj pravý nový domov. Všichni jsou zdraví, standardní s výstavními  a pro zájemce o myslivost i pracovními předpoklady. 

V pátek 2.8.2019 jsme se rozloučili s naší bernskou fenečkou Fellonkou. Bohužel civilizační nemoci se nevyhýbají ani našim čtyřnohým miláčkům.

Fellonka - bylo její domácí jméno, oficiálně se jmenovala Gana v. Dürrgraben. V roce 2010 jsme si jí přivezli ze země původu, ze Švýcarska. 

Maminkou té naší Fellonky (Gany) byla Fellon Bencilla, která se narodila v naší CHS a odjela jako štěňátko do Švýcarska, kde se zapojila do chovu.

Naše Fellonka byla nejen krásná, výstavně velmi úspěšná, nositelka těch nejvyšších titulů,  byla velice hodná a poslušná naše holčička, odchovala 4 vrhy štěňátek, byla maminkou, babičkou a i prababičkou. Nikdy nezapomeneme!!!!

Navždy zůstaneš, naše milovaná Fellonko v našich srdcích!!!!

Štěňátka Sofinky a Denniska oslavila svůj první týden na tomto světě. Ukázkově zdvojnásobila svou porodní váhu. Jsou to krásní čiperové, zatím moji pomoc nepotřebují, tak se jen dívám a sledují jejich "boje" u těch nej cecíků......a stále mě tato podívaná neomrzela, je to něco úžasného pozorovat, jak rostou, jak se začně projevovat jejich povaha nebo jak jen spinkají a spokojeně odechují.........takový pořad v televizi nenajdete!

Včera tj.17.07.2019 v odpoledních až večerních hodinám se naší Sofince narodilo 6 krásných, zdravých, velice čiperných štěňátek, 3 kluci a 3 holčičky.

Máme velkou radost z takového vyrovnaného vrhu. Protože začala rodit vlastně už 59 den, jsou celkem drobečkové s nevelkou porodní váhou, ale já už vím, že všechno doženou. Za to jsou to opravdu velcí čiperové, lezou málem po celé bedně, cecíček si najdou vždy sami a od včerejšího narození už mají pěkně kulaté pupíky.

Člověk míní a příroda mění!!  Sofince jsme naplánovali ženicha, který je vcelku nepříbuzný a v rodokmenu má několik našich osvědčených šampiónů, Bencilláčků a psů, které jsme měli . Chtěla jsem obnovit tuto linii...bohužel, nevyšlo to. Pejsek neměl absolutně zájem o krytí (a přitom již je otcem jednoho vrhu, ze kterého si majielé nechali jeho syna). Oba kluci žijí svorně spolu, prý se navzájem nakrývají a jak jim přijela fenka v nejlepších dnech, kerá se jim nastavovala, tak nejevil zájem ani jedeen...asi si kluci vystačí sami!

A že to byly ty správné dny , svědčí o tom i to, že když jsem se vrátila domů, vypustila našeho krycího psa Denniska, nestačila jsem zavřít branku a už to bylo. Sofinka s Denniskem měli spolu již 2x  štěňátka a naposledy před dvěmy lety. Mnohá z těchto odchovů se dnes mohou chlubit tituly nejvyššími, několikanásobní Šampioni, i vynikající lovečtí psi se složenou zkouškou v I.ceně. 

Štěňátka čekáme okolo 20.7.2019 a moc se na ně těšíme.

Pokud někdo, kdo jste navštívili naše stránky uvažujete o tomto ušlechtilém, mírumilovném plemeni, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT a zarezrvovat si vojeho mazlíčka, či pracovního pejska. ZAVOLEJTE!!Velmi ráda vás budu informovat blíže, zodpovím vaše dotazy!

Jde o již osvědčené, opakové spojení dvou vynikajích jedinců - oba rodiče byli několikrát na výstavách ocenění -NEJLEPŠÍ PÁR PSŮ VÝSTAVY 

Matka: SOPHIE Bencilla - C.I.E, Světový Vítěz, Evropský Vítěz, Multichampion - CMKU, PL, SK, IT, Grand šampion CZ, SK, PL , KLUBOVÁ VÍTĚZKA + BIS klubové výstavy., Klubový šampion..........VYNIKAJÍCÍ MATKA, VELMI PŘÁTELSKÁ , KLIDNÁ POVAHA. (podrobně najdete na stránkách v sekci naši psi)

Otec: Dulcis Cervarius - C.I.E, Multišampion - ČMKU, SK, PL, , Grand šampion - CZ,SK .....více v sekci naši psi

 

V prvním vrhu A se Sofince a Denniskovi narodilo 7 krásných, zdravých, standardních štěňátek - 3 klusi a 4 holčičky.

Vrh "B" -17.06.2017 Sofinky a Denniska oslavil 2roky.

Většina štěňátek z tohoto vrhu jsou domacími společníky. Výstavně nejúspěšnější je fenka Batterfly Beth, která od nás jako štěňátko odcestovala do dlekého Ruska - JCH RUS, CH-RUS, Evropský Junior vítěz, JCH -PL, CH - Litvy .....dodatečně doložím fota..zjistila jsem, že většinu nemám uloženo"smiley"