Aktuality / rok 2019

Přidávám další fota z našeho srazíku. Ještě hybí někteří thaječci a jezevčíci...dodáme.

O víkendu 11.5./12.5.2019 se u nás na chalupě v Salisově sešla naše velká Bencillácká rodina, naše odchovy se svými pániky, u příležitosti 20. výročí naší CHS Bencilla.  A nebylo nás málo! I když někteří přihlášeni nedorazili ze zdravotních nebo jiných rodinných důvodů, sešlo se 24 pejsků a to všech čtyř plemen- bernský a švycký honič, thajský ridgeback a jezevčík.

Počasí bylo doslova vymodlené a vyšlo, v sobotu bylo převážně slunečno a hlavně nepršelo!!!! Jen jsem zrušila nedělní dopolední výlet, protože prognóza deště byla veliká a nakonec opravdu pršelo.

Pobavili jsme se skvělé, proběla přelídka jednotlivých pejsků, vybrali se NEJ sympaťáci, Nejdelší uši, pro děti byla také připravená zábava - Malujeme pejska, Dítě a pes, agility a to nejen pro děti, ale i dospělé, večerní opékání buřtíků.......Jídla bylo opravdu dostatek, koláčů a dalších moučníků a cukroví..jeden lepší, jak druhý......řízky, pivo, nealko, káva, čaj......a další dobroty.

Bohatá tombola.......výtěžek byl na jezevčíky v nouzi!!!!

Moc děkuji všem, kteří jakkoliv přispěli , pomohli s organizací setkání! Lydii za focení všech pejsků. Děkuji  kamarádce Jiřině za zajištění sponzorů a krásné dárečky od  - M M reality, Rally Dakar. Také JKanimals, paní Gabce Jarošové a dalším, kteří přispěli do tomboly....ostatní CHS Bencilla.

Další fota ještě dodám.

 

 

 

Nějak ten čas moc rychle letí, nestačím aktualizovat tyto stránky!!!

Benettčiným štěňtkům je 12 týdnů, jsou všechna už pár týdnů v nových domovech a mají se skvělé. Doma zůstala fenečka Cayenne, domácky Kája, která rozšířila naší smečku a ještě je u nás i její bráška Culdosh Coudy, který čeká, až bude mít splněny všechný podmínky exportu do Anglie, kde na něho již netrpělivě čeká jeho rodina.

A co ještě nového mezi našimi jezevčíky? Beníčka se účastnila dne 14.4. Klubových zkoušek norování a obstála  výborně!

 

Naše švycká Koninka - ICH.WW,EW, MultiCH Connie Hanniččina zahrádka dne 19.04.oslavila své 11té narozeniny!!! Kromě toho, že je již trošku pohodlnější, je zdravá, veselá, v dobré kondici, stále jí moc chutná a stále "ukecaná"....měla jsem jednu dobu pocit, že špatně slyší, ale není tomu tak, jen někdy slyšet nechce!

Konyško, přejeme ti celá rodina všechno nejlepší a hlavně stále hodně zdraví!!!

A už se nám to blíží!!!! V termínu 11. - 12.5.2019 oslavíme 20 let chovu BENCILLAčků. Vybrat vhodný termín, aby vyhovoval všem, tak to bylo nad mé síly. Přesto je přihlášeno 26 našich odchovů- bernských a švyckých honičů, thajských ridgebacků a jezevčíků. Na všechny se už moc těším a dělám vše proto, aby se vám u nás líbilo, dobře jsme se pobavili a občerstvili a já se pomazlila s mými čtyřnohými dětmi.
Doufám jen, že nás počasí moc nezklame....chystám i alternativu, kdyby pršelo ...NEBOJTE, BUDEME POD STŘECHOU!!! 

A když nevyjde počasí na večerní opékání buřtů na ohništi, jistí to elektrický gril"smiley".

Pro jistotu vemte raději pláštěnky, deštníky, ať event. déšť zastrašíme!!!!

Těším se na vás!!! Přijeďte včas a to do 9,30 hod. - Šťastnou cestu k nám - Zlaté Hory-Salisov, č.p,9

Ani jsme se nenadáli a už uplynul další týden a naší malí čertíci mají týdnů šest! Čeká jich první očkování a čipování a pomalu si budou balit baťůžky do nových domovů. O dva měsíce déle nám tady zůstane jeden pejsek, který cestuje nejdále a to až do Anglie a tak musí počkat, až bude mít všechna očkování, ale smutno mu nebude, společnost mu budou dělat nejen naší dospěláci, ale i jedna jeho sestřička, která zůstává v naší smečce.

Naše jezevčičí štěňátka již mají 5 týdnů. Jsou to velice čiperní, veselí, hraví čertíci. Na rukou vždycky zjihnou a moc rádi se mazlí. Jsou velice dobří jedlíci, jsou zdraví a bezproblémoví. Doufám, že to tak zůstane navždycky a budou dělat radost i svým novým mjitelům, kteří se již nemůžou dočkat a tak se zatím těší z foteček, které jim pravidelně posílám. Všichni budoucí majitelé se byli již na ně podívat, dokonce i ti ze zahraničí, ze Slovenska a Anglie!! A já si myslím, že jsem vybrala budoucí majitelé ty nejlepší, protože zájem o štěňátka byl obrovský. A o jednu malou čertici se rozroste i naše smečka (nejspíše, vzhledem k mému věku, to bude můj poslední pejsek, kterého si nechávám.....)

Naší malí čertíci mají dnes 4 týdny. Jsou to již veselá, zdravá a hravá štěňátka. Samozřejmě již baští příkrm a docela jim chutná.

Beníčka již povolila "tetám" Lauře a Máši, že jí mohou zastoupit a pohlídat prcky.

 Naše jezevčí dorostenka Baileys Bencilla (8 měsíců) a náš bernský veterán Acki (10 let) účastnili výstavy a ne ledajaké -
23.2.2019 -I. SLOVAK ELITE PUPPY DOG SHOW
(judge -Vanža Sergej,SK
BAILEYS BENCILLA - Very promising1, Slovak Elite Puppy Winner 2019, Elite Puppy BOB a BIG 3!!!!
A současně probíhala i výstava VICTORY SHOW A CHAMPION OF CHAMPIONS

ACKI vom Weinberg - Excellent 1, Victory Veteran Winner and veteran Champion of Champions 1.place BIG .6 group FCI
Za předvedení Akimka moc a moc děkuji Anet Nedavaškové!!!!

Naše zlatíčko, nejhodnější a nejkrásnější bernský honič - ACKI vom Weinberg dnes slaví své 10 té narozeniny.
I když malé známky stárnutí jsou již patrné, je stále zdravý a krásný a na výstavách stále úspěšný, mnohdy nedá šanci mladším a i když veterán, odnáší si tituly nejvyšší!
Je několikanásobným otcem, dědečkem a pradědečkem a mnoho z jeho potomků jde rázně v jeho šlépějích a sbírají nejvyšší tituly na poli výstavním i pracovním!
Akišku, zlatíčko naše, přejeme ti hodně zdravíčka a zůstaň s námi ještě hodně dlouho!!!