Aktuality / rok 2018

V uplynulých dvou víkendů jsme absolvovali výstavy.

Moravskoslezská národní výstava - FLORACANIS Olomouc 01.09.2018

Bernské (11) a švycké (4) honiče posuzoval pan Jan Coppens z Holanska. Jeho posuzování bylo důkladné a přísné. I když měli mnozí psi téměř bezchybné, krásné posudky, odešli se známkou velmi dobrá. Známku výborný/á získali pouze náš Dennisek, naše Fellonka a náš odchov Yassica. V dorostu se představili tři naše odchovy...obsadili jsme tyto třídy:

Posuzoval pan Jan Coppens (NL)

Bernský honič (celkem 11) psi:

tř.dorostu: Cassidy Butch Bencilla - Nadějný 3

                  Cavaliér Cairo Bencilla -  Velmi nadějný 2

                   Cawboy Clint Bencilla   -  Velmi nadějný 1tř.mladých:  Clooney Morav

tř.vítězů:     Dulcis Cervarius (Dennisek) - V1, CAC, CAC-ČMKU, Národní vítěz a BOB

tř.veteránů:  Gana v. Dürrgraben - výborná 1, BOV, BOS

tř. čestná:  Sophie Bencilla - VD

Švycký:

tř. otevřená:      Yassica Bencilla - V1, CAC, CAC-ČMKU, Národní vítěz a BOB

tř. vítězů:           Yasmine bencilla - VD

Fellonka(Gana) a Dennisek (Dulcis) se předvedli v závěrečných soutěžích v soutěží párů a v konkurenci 16 párů získali krásné 2.místo -NEJKRÁSNĚJŠÍ PÁR!

Výstavy v Olomouci se předvedla i naše jezevčice Beníčka a udělala mi velkou radost. V konkurenci 14 jezevčíků hladkosrstých trpasličích ukázala, že stále na to má.....

Benetta z Úplňku (Beníčka) - výborná1, CAC, Národní vítěz, BOB!!!

O týden později v sobotu 08.09. se konala ve Vysočanech u Chomutova Klubová výstava švýcarských honičů, kterou posuzoval pan Petr Řehánek. Celkem se předvedlo 34 švýcarských honičů. A i na této výstavě se BENCILLAčci neztratili opět dosáhli vynikajících ohodnocení. Za naše to byla opět trojka - Dennis, Fellon a Sofinka a pět našich odchovů.

Bernský honič:

třída otevřená (4): Agent Anthony Bencilla - výborný1, CAC

                              Andrew The Prince Bencilla - výborný 3

třída pracovní:       Apache Al Pacino Bencilla - výborný 1, CAC

třída vítězů:           Dennis-Dulcis Certvarius - výborný 2, res. CAC

feny:  tř. vítězů:     Sophie Bencilla - výborná 1, CAC, KLUBOVÁ VÍTĚZKA, BOS

třída veteránů:     Fellonka - Gana v. Dürrgraben - výborná 1

                              Ornella Bencilla - výborná 2

1.místo -Nejkrásnější pár (Sophie a Dulcis)    a   1.místo Nejlepší chovatelská skupina bernských honičů  

Štěňátka mají tři týdny! Jsou zdravá, bezproblémová a velice čiperná. Porodní bedýnku už vyměnili za ohrádku a také hned ukazují, jak jsou čistotní, že do pelíšku se to nedělá a vzorně se snaží chodit dělat potřebu na plény. Máme z nich radost!

Určitě budou dělat radost i budoucím majitelům a některá ještě ty své pravé pániky hledají!

Víkend 18. a 19.08. 2018 jsme se účastnili dvou Cacibových výstav - Duodanube v Bratislavě. Tentokrát naše jezinky zůstaly doma a výpravili jsme se jen s berňáčky. Původně měli být tři - Dennisek, Fellonka a Sofinka, ale ta měla právě "své dny", takže zůstala doma. Byl to super víkend. Bylo sice šílené vedro, ale byli jsme na něj připravení a tak jsme oba dny zvládly, samozřejmě hlavně pejsani to zvládli (chladicí podložky, stín výstavního stanu, dostatek vody...) a sobotní večer příjemně strávený v kempu na Zlatých pískách, osvěžující koupání, výborná večeře........prostě vše skvělý a to včetně výsledků našich psů.

18.8.2018 posuzoval pan Bozhinovski Pero z Makedonie (přihlášeno 7 bernských honičů - 4 psi a 3 feny)

tř. šampionů: Dulcis Cervarius - Dennisek - exc.1/2, CAC, CACIB a BOB ( v závěrečkách ve výběru TOP 5 nejlepších)

tř. veteránů:  Gana v Dürrgraben - Fellonka - excellent 1, BOV a BOS

19.8.2018 posuzoval pan Achtergael Jean-Pierre z Belgie

tř.šampionů: Dulcis Cervarius - Dennisek - exc.2, res.CAC

tř.veteránů:   Gana v. Dürrgraben - Fellonka - exc.1, BOV a BOS

 

Naší prckové, bobánci, jak jim říkám, ukončili dnes druhý týden. Jsou to absolutně bezproblémová štěňátka, spokojená, s plnými bříšky, vzorně opečovávsná maminkou Rachel.

Některá už prokoukla, tedy hlavně holčičky, klukům se zatím všem ještě otevřít očička nějak nechce. Jsou to však všichni velcí čiperové, snaží se zvedat na nožičky a když to ještě pořádně nejde, plížením jsou tak rychlí, že ostříhat drápky a vyfotit je, nebylo zrovna jednoduché.....ale nějaké fotečky se přece jen povedly.....

Další výstavní úspěchy slavila i naše Butterfly Beth Bencilla (žijící v Rusku), která  se účastnila -

18.08.2018 INTERNATIONAL DOG SHOW CACIB FCI «BALTIC WINNER 2018” in Tallinn 

Posuzovala - Diane Stewart-Ritchie

tř.mladých: BUTTERFLY BETH BENCILLA - exc.1, CW, CAJC,  BOB - Junior BALTIC WINNER 2018.
. A new ESTONIAN JUNIOR CHAMPION!!!

Anastasia, moc děkujeme a moc gratulujeme za vzornou prezentaci našeho chovu!!!

Našim bobánkům je už jeden týden! Neuvěřitelně ten čas ubíhá. Jsou to krásná, zdravá, velice čiperná a spokojená štěňátka. Maminka Rachel se poctivě stará o svojich 7 dětiček.

Vážní zájemci o toto ušlechtilé plemeno, neváhejte nás kontaktovat. Naše štěňátka mají  celodenní péči, jsou odchovávaná v rodině s veškerou péči a láskou! Přijeďte se přesvědčit i nezávazné návštěvy jsou vítány! 

Bohužel jsou zlé jazyky, které chtějí být "nejlepší" za každou cenu a tak neváhají pomlouvat a hanit naší chovatelskou stanici!

Naše CHS Bencilla je aktivní již téměř 20 let, odchovala celou řadu vynikajících psů a feneček, kteří se mohou chlubit tituly nejvyššími nejen na poli výstavním, ale i pracovním  a především již hodně dlouhou řadou jejich velice spokojených majitelů nejen u nás, ale i v mnoha zemích Evropy a Ameriky, se kterými jsem v dlouhodobém kontaktu a mnozí pokračují v chovatelské činnosti...............

A TO JE ASI TEN "PROBLÉM""smiley""wink"

 

 

 

V noci z pondělí 6.8. na 7.8. přivedla na svět  Rachel 7 nádherných dětitěk, sedm zdravých, velice čiperných švyckých ušáčků.

Jde o velmi vyrovnaný, rodokmenově nepříbuzný vrh , rodiče šampioni, otec import z Norska po pracvovně i výstavně vedených předcích..

4 kluci a 3 tři holčičky. Maminka Rachel je již mateřstvím ověřená fenka, je velmi starostlivá  a štěňátka jsou stále s plnými bříšky, vzorně opečovávaná, v porodní bedýnce vládne naprostý klid a pohoda.

I když se narodila teprve včera, jsou volná k zadání už jen některá štěňátka, proto, máte-li zájem o naše štěňátko, neváhejte nás kontaktovat včas, volejte, pište!

 

Dovolená v Itálii spojená i s jednou výstavou psů. Los padl na Beníčku, že  s námi pojede na dovolenou do Itálie a tak jsem nemeškala a zjišťovala, zda náhodou se někde blízko našeho letoviska nekonaná nějaká výstava a ono konala!

Národní výstava psů  v nádherném horském středisku v Piancavalle. Na jeden den jsme vyměnili moře za hory. A výstava to byla pro nás velice úspěšná.

tř.šampiónů: BENETTA z ÚPLŃKU - EXC.1, NEJLEPŠÍ FENA A BEST OF BREED!!!! (v konkurenci 4 fen a 1 psa) 

Beníčka si užila i moře, dobrovolně si šla i zaplavat a hlavně jí bavilo chytat rozlévající se vlnky a skákat do nich. Bylo super, že mohla s námi i na pláž, ale nejdéle tak do půl jedenácté, pak už začalo být velké horko a tak Beninka spokojeně odpočívala ne hotelovém pokoji pod klimou. Spokojeni byli i naše vnoučátka Matěj a Terezka, že mají sebou Beníčku a  ta je úžasný, bezproblémový pes na cestování...

 

Letí ten čas opět velice rychle. Než jsme se nadáli, už si pomalu balí baťůžky do nových domovů, ty naše dvě chlupaté, malinké jezinky.

Ve srovnání s odchovem honičů, je odchovat tyto prcky fakt legrace. Než jsme se naučila jim dávkovat příkrm..musela jsem se smát, kávová lžička granulí, trošičku masíčka....a mají plná bříška.

Doufám, že obě naše princezničky se ve světě neztratí a uslyšíme o nich i z výstavních kruhů.

 

Naše švycká Rachel Bencilla je na rozpadnutí. Je nám jí  líto, v tom vedru nese plné bříško miminek, nejlépe si odpočívá pod vetrákem, hledá ty nejchladnější místa v domě......dnes je to již 58 den, takže nadílku očekáváme každým dnem. Držte námm palce, ať vše dopadne dobře a přivítáme na světě ušatá, oranžovo-bílá miminka.