Aktuality / rok 2018

Moc rychle to všechno uběhlo! Běhen posledního lednového týdne nád opustila štěňátka,  našich prvních, jezevčíků. Všechna mají milující domovy a vzorné majitelé, kteří nás průběžně informují, jak se jim s malými "čertíky" vede a samozřejmě přikládají i fota.

 

 

V během posledního únorového týdne nás opustila i štěňátka bernská. Taktéž věřím, že jsme jim vybrali ty nejlepší domovy a nové pániky. A na zprávy a fota také nezapomínají.....Moc všem děkujeme a vždy se budeme těšit na osobní setkání ( s mnohými i na výstavách) a zprávy, jak se vám s nimi vede, jak prospívají, co dělají za lumpárny.....Všechna štěňata zůstala v České republice!

Tak to zase všechno nějak rychle uběhlo a naší malí berňáčci už nejsou až tak malincí! Je jim sedm týdnů a nastává doba loučení.

Jen Cassidy Butch stále hledá ty své pravé  pániky a milující domov! Je zdravý, standardní, velice přátelský, miluje děti.....

 

S Mášou - Kinchville Lakritsou jsme v neděli 11.2.2018 absolvovovali Mezinárodní výstavu psů na Slovensku v Nitře. 

Mášenka se předvedla skvělé a odnesla si nádherný posudek a tituly nejvyšší a tímto také splnila podmínky pro udělení titulu- SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN KRÁSY.

Kinchville Lakritsa - Máša -tř. open: Exc.1, CAC, CACIB a BOB

Protože jsme zrušili zahraniční rezervaci, máme volného pejska - bernského honiče Cassidy Butch Bencilla.

Chovatelka bernských honičů ve Finsku měla velký zájem, aby se jeden pejsek (měl to být Cairo) dostal do Finska. Sama  si jej vzít nemohla a dopusud se jí nepodařilo nového zájemce ve Finsku najít. Mě už se déle čekat nechce a tak se jeden pejsek uvolnil.  Cairo zůstává na Moravě a volný je Cassidy Butch Bencilla

Jen vážní zájemci, volejte, ráda podám bližší info!!!!!

Štěňátkům bylo pět týdnů a od 24.2.2018 jsou k odběru.

Prckové jezevčíci jsou už ve svých milujících domovech. Téměř každý den dostávám zprávičky o tom, jak jsou úžasní...geniální..hodní...mazliví....milionoví...moc šikovní....čistotní.....a mnohem více!

Moc mě to těší a věřím, že jsem pro ně vybrala ty nejlepší pániky!!!!

Než nás začali opuštět, navšívila nás fotografka Katka a zde malá ukázka. 

Naší malí ušounci již mají tři týdny. Jsou to skvělá, již krásně ušatá a hlavně zdravá štěňátka. a jejich budoucí majitelé se na ně už moc těší.

Nyní nastává období, kdy porodní bednu vyměníme za ohrádku a štěnda se budou učit dělat potřebu na plény, mít větší prostor na hrátky se sourozenci.... Maminka Fellonka je výborná máma, stará se pečlivě, ale využívá již každé chvíle od nich odcházet, lehnout si s námi na gauč nebo být déle venku.

 

V pondělí bylo jezevčíkům sedm týdnů. Uběhlo to jak voda! V úterý byla naočkovaná a očipovaná, byl jim vystavený Europas a již mají sbaleno do nových domovů. O víkendu se budeme už loučit s Armanim, Albertem a Angelem (ti budou bydlet spolu) a s malou Arinkou. V příštím týdnu pak s Alexem a Amigem.......

Tento týden je ve znamení návštěv. Přijely se podívat i majitelky otce štěňátek - Mr. Midase z Polska. Také další návštěvy, našich známých a rodiny, přišli se se štěňátka rozloučit a naposledy pomazlit, protože oni jsou jak plyšové hračky, které musíte pořád muchlovat, pusinkovat a jim se to líbí !!! Bude nám po nich smutno! Jsou to velice hodná štěňátka, takoví malí tajtrlíci... 

V sobotu se v hotelu TOP v Praze konala soutěž Šampion šampionů a vyhodnocení a předání cen nejlepším psům výstavní sezóny 2017.

Naše mamina Beníčka - Benetta z Úplňku, stihla nejen porodit a odchovat štěňátka, ale stihla jen 9 českých výstav (z 15) a přesto jí to bodově vyšlo na 1.místo TOP DOG CZ 2017 ze IV. skupiny FCI .

Protože se Benina této akce účastnit ještě nemohla,ocenění jsem převzala za Beníčku osobně s její fotkou"smiley".

Soutěže Šampion šampiónů se účastnila Máša a Sofinka.

Mášenka měla velkou konkurenci a nepodařilo se nám postoupit do druhého kola. Za to Sofince se dařilé mnohem lépe. Do druhého kola postoupila a v soutěži vylosovaných dvojic - nejdříve s Dalmatinkou - prošla dále OK5 rozhodčích 4:1)a pak na ní vyšel nejkrásnější ze 7 soutěžících RR a bylo to KO (1:4)

 

Štěňátkům jsou dnes dva týdny. Maminka Fellonka je opravdu skvělá máma, jako by si těch svých posledních opravdu užívala, je spokojená, pečlivě se stará. Místo mlíčka má asi smetanu, protože jsou to malí tlusťošci. 

Dnes všichni otevřeli očička. Rostou z nich krásní, zdraví, ušatí a plně standardní berňáčci.

VŠICHNI JIŽ MAJÍ SVÉ BUDOUCÍ A VĚŘÍME, ŽE I  MILUJÍCÍ DOMOVY!