Aktuality / rok 2018

Ve dnech 29..6. a 01.07.2018 jsme se vypravili do Slovinska na dvě Mezinárodní výstavy psů a spojili to s krásným výletem. Účastníci této výpravy byli - vnuk Matěj, snacha Petra, já a samozřejmě ti nejdůležitější , jezevčice Beníčka a bernští Acki a Sofinka.

Byl to nádherný relax v nádherné přírodě. Výstavy se konaly v areálu zimních sportů Rogla, 1500m nad mořem. A ubytování jsme měli o něco níže, v krásném  penzionu rodinné Bio farmy - Urška. Veškeré podávané jídlo bylo jejich výroby (od pečiva po maso i pití) a bylo opravdu vynikající. Například nás velmi zaujala a velice chutnala Květinková polévka, červené víno nebo malinová zmrzlina, šušená šunka a sýry....

A jak si vedli naší psi na výstavách? Beníčka si v sobotu odnesla své první VD a úžasňák Acki byl 2x Nejlepší veterán celé výstavy....

30.06.2018 IDS - CACIB Rogla 1
Jezevčík krátkosrstý trpasličí (9) - posuzovala: Elena Agafonova(IT)
tř.šampiónů: BENETTA z Úplňku: Velmi dobrá 1 (Very good)
Říká se, že není šampiona bez VD, tak naše Beníčka si pro svou první velmi dobrou jela až do Slovinska!

Bernský honič: posuzoval: Salvatore Tripolli (IT)+ BIG, Bis veteran- Stavroula Kantzou (GRC), 
tř.veteranů: ACKI vom Weinberg - exc.1, Best Veteran, BOS, and
1. BEST IN SHOW VETERAN !!!(konkurence 9)
tř. šampionů: SOPHIE Bencilla - exc.1, CAC, CACIB, BOB and 3. BEST IN GROUP!

01.07.2018 IDS CACIB Rogla 2
Jezevčíky JTH- 8) posuzovala: Daniela Risdan (SLO)
class ch: BENETTA z Úplňku - exc.1. CAC, res. CACIB

Bernský honič: posuzoval: ring:Vojislav Al Daghistani(SRB), BIS veteran- Salvatore Tripolli(IT), 6.gr BIG - Stavroula Kantzou(GRC)

veterán: ACKI vom Weinberg : exc.1, Best Veteran, BOS and
1. BEST VETERAN IN SHOW!!! (8)
cl.champ: SOPHIE Bencilla : exc.1, CAC, CACIB, BOB
(TOP 5 in BIG VI.gr)

Také vnouček Matěj Herian (7 let) se účastnil výstavního klání a úspěšně soutěžil v Junior handlingu pro děti do 9 let - a já jsem si po prve vyzkoušela handling a to v soutěži SENIOR handlingu - 2.místo!!!""

O víkendu 23. a 24.6.2018 se konala Mezinárodní výstava psů v Brně - Intercanis Brno. Sobota byla dnem výstavním pro naše honiče i jezevčíky. Byli jsme s naší jezevčicí Beníčkou podpořit "našeho" bernského dorostenečka Cowboy Clint - alias EDU. Byla výstavní premiéra nejen jeho, ale i jeho pániků. A zvládli to na jedničku. Také se přijela za námi podívat EDOVA sestříčka Candy Spice Bencilla se svými píničky. Oba mi udělali radost, že jsem je mohla vidět a pomazlit. Candy je stále takové hodně veselé štěně, krásně bílá, ušatá kráska. Cowboy Clint - Eda je také moc pěkný, pěkně stavěný pes a dlouhým uchem. A že ho tady nechválím jen já, svědčí o tom jeho nádherný posudek, kde pan rozhodčí z Dánska nešetřil slovem EXCELLENT. Candička se přijela jen podívat, do výstavního kruhu se zatím nepodívala.

A v kruhu jezevčíků s epředvedla i naše Beníčka. Předvedlo se 14 hladkých trpaslíků a Beníčka byla nejkrásnější fenka....

Bernský honič: tř. štěňat: Cowboy Clint Bencilla - Velmi nadějný 1, Very promising 1,Best puppy

Jetevčík hladkosrstý trpasličí- celkem 14

tř. šampiónů: Benetta z Uplňku - exc.1, CAC, CAC-ČMKU, CACIB a BOS

Neděla byla výstavním dnem pro 5.skupinu FCI a tam se po delší pauze předvedl náš odchov Thajského ridgebacka (TRD sice již nemáme, ale stále jsme v kontaktu s našimi odchovy) 

tř.šampiónů: Gregory Bencilla - exc.1, CAC, CACIB a BOB a také získal titul Grand champion cz. Gratulujeme!

Výstavy se konaly i jinde v Evropě a na Všeruské výstavě psů se předvedla i "naše" Butterfla Beth Bencilla, která byla opět víc než jen úspěšná!

Sobota 23.6. - tř.mladých: Butterfly Beth Bencilla  - exc.1, CAJC, BOJ, BOB, BIS Junior 3! a BIG 2

Neděla 24.6.  -tř.mladých:                                          - exc. 1, CAJC, BOJ, BOB a BIG 1!!!!!

Máme velkou radost a děkujeme Anastasii za reprezentaci našeho odchovu a gratulujeme k velkým úspěchům!!!!

Dnes 18.06.2018 se naše Mášenka (Kinchville Lakritsa) stala maminkou. Narodily se jí dvě krásné holčičky. 

A jak jsem předpokládala, k porodní bedýnce nepustí z psí smečky nikoho! Benínka to nechápe, proč na mě vrčíš?, vždyť já jsem tě pustila....uvidíme další dny. Dnes toho má opravdu DOST! Na malou králičí maminku měly obě dost vysoké porodní váhy (200 a 210 gr) Bedlivě si je opatruje a hlídá. 

 

V sobotu 16.06.2018 se konala Speciální výstava švýcarských honičů při Oblastní výstavě všech plemen. Bylo přihlášeno 23 bernských a 9 honičů švyckých. Z nichž našich BENCILLAčků bylo 5 bernských a 2 švyčtí.

Protože jsem nevěděla, zda vůbec se této výstavy účastním, jestli tento den náhodou nebude porodním dnem naší Mášenky, ale nebyl, tak jsem odjela jen s našim Ackimkem veteránem. Stále však dokazuje, že je ve skvělé kondice, kterou pochválil i pan rozhodčí Leoš jančík.

Acki si vyběhal - výborný 1, Nejlepší veterán a v odpoledních závěrečných soutěžích Oblastní výstavy, ve velké konkurenci ještě 2 BIS Veterán.

Měl tam na výstavě nejen své děti, ale celou řadu vnoučátek.

Dne 5.6.2018 byl dnem "svatebním" naší Rachel s mladým, krásným psem , který se narodil v Norsku. Jedná se o nepříbuzné spojení dvou typických představitelů plemene. Oba našli v sobě zalíbení a vše proběhlo tak, jak má být.

Doufáme, že vše bude v pořádku až do konce a v prvních srpnových dnech přivítáme na svět krásná a zdravá štěňátka.

Protože již několik zájemců je v pořadí, máte-li zájem o štěňátko, NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT VČAS!

Naše bernská Betynka (11 měsíců), která žije v Rusku, opět bodovala na Mezinárodní výstavě psů v Minsku. 

Butterfly Beth Bencilla - výborná1, CAJC, BOJ, BOB a BIG 2 !!!

A ke svému již potvrzenému titulu Ruský Junior Champion, přidala nový - Běloruský Junior Champion!!!

Máme velikou radost, že nás Beth tak krásně reprezentuje na výstavách, děkujeme!

Naše Mášenka je stále HAPPY! Je to veselá a pohodová mamina-čekatelka. Dnes je Máša 52. den březí, tak ještě něco přes týden a jezevčí miminka budou na světě! 

Porodní berdýnku máme připravenou. Je úplně nová a Mášence líbí. Prozatím tam má svůj oblíbený pelíšek a přes den tam chodí spát, či odpočívat.

Naše Fellonka - Gana v. Dürrgraben *01.06.02009 - slaví své již 8. narozeniny!!!

Fellonko, naše nejmilejší, hodně zdravíčka a buď s námi ještě dlouhá léta!!!

Pro Fellonku (Ganu) jsem si v roce 2009 jela do země původu, do Švýcarska. Není však ryze Švýcarka, protože její maminkou je Fellon Bencilla, která se narodila v naší CHS Bencilla a pro změnu zase ona odcestovala od nás do země původu. Jela jsem si tedy pro svou "vnučku" a především pro vnučku po naší první fence Christine Moravia Bray, která nasadila laťku v našem chovu. A že se jí nesmírně podobá, nejen vzhledem, ale i úžasnou, přítulnou a velice přátelskou povahou, o to jsem byla šťastnější, že výběr z 10 štěňátek se povedl a máme doma novou Kristýnku.  Šlape celých 8 let ve stopě své velice úspěšné babičky. A proč jí říkáme Fellon? No protože Gana je takové tvrdé jméno pro něžnou fenečku a tak dostala u nás jméno po svoji mamince.

Fellon - Gana  z výstav nikdy neodcházela s prázdnou! Je Multišampionkou několika evropských zemí, EVROPSKOU  a  SVĚTOVOU Vítězkou, JBIG 1,2x BIG1, 8x BIG 2-4, 2xBIS KLubové výstavy .......Svou hlavní výstavní kariéru ukončila v roce 2016, věnovala se také rodičovství, odchovala několik nových šampionů (jednou z prvních je fenka Sophie Bencilla, která zůstala doma) a na výstavě se pak ukázala už "jen tak". A stále je ve skvělé kondici a určitě se na některé z výstav ještě ukáže, ale už ve třídě veteránů.

 

V polovině června čekáme narození štěňátek - Jezevčíka dlouhosrstého po králičích rodičích!!

Oba rodiče jsou v typu králičí, plnochrupí, zdraví, prověření mnoha výstavami -Šampioni!!! A otec je veden i pracovně, absolvoval úspěšně mnoho loveckých zkoušek.

 

První víkend v květnu byl výstavně také velmi úspěšný, ale tentokrát my byli doma a dostávali jsme celou řadů zpráv od našich Bencilláčků, kteří hájili naše barvy ve výstavních kruzích nejen u nás, ale i jiných zemích Evropy.

První přišla zpráva z Norska z Národní výstavy loveckých plemen - 5.5.2018 Drammen

Švycký honič - YANNICK Bencilla - výborný, CERT (CAC), BIR (BOB) a BOG 2 !!!

Posíláme velké gratulace do Norska , majiteli Tore Nylehm!

Jako druhá zpráva přišla z Litvy, z Národní výstavy (NDS) Talsi - 5.5.2018, které se úspěšně účastnil synek našeho Ackiho a Lindasy Beniclla

Bernský -Black Edition Mano Despina - ex1, CAC, BOB a BIG 3 !!!
Velké gratulace posíláme "Bentleymu" a jeho majitelce Elle Gordon do Litvy!

A také velmi potěšující zpráva přišla z  Moskvy, kde se konala Mezinárodní výstava psů - IDS Moskva - 5.5.2018 a účastnila se

tř.mladých: BUTRERFLY BETH Bencilla - ex.1, CW, JBOB a BOB

Velké gratuce patří naší mladinké Junior šampionce a její majitelce Anastazii Koloskina!

V neposlední řadě patří velké gratulace majiteli  a našemu berňáčkovi , který se účasrnil MVP (IDS) - Praha -5.5.2018

tř.open: AGENT ANTHONY Bencilla - ex.1, CAC a res. CACIB