Aktuality / Archiv

Dnes jsme měli milou návštěvu. Navštívili nás majitelé, kdysi našeho Bobbyho Bencilly, s kterým se museli v minulém roce rozloučit, bylo mu 12 let. I když zprvu uvažovali o pořízení pejska jiného plemene, přece jenom láska k bernským ušákům byla nepřekonatelná a v létě loňského roku neodolali a přivezli si nového ušáčka - Kvída (Aston od Sázavských studánek).

Kvído je jen o necelé tři měsíce starší bratranec našeho Denniska. Vyrostl z něho moc pěkný pejsek a tak se určitě uvidíme na mnohých výstavách. 

Přidávám i několik fotek naší smečky z pátečního dopoledne, kdy ještě zahrada byla pokryta sněhem, tudiž psi byli ještě docela čistí, odpoledne, když sníh roztál, už tak nevypadali...

Zahájili jsme i slovenskou výstavní sezónu. Tentokrát naše barvy hájily Rachel a Sofinka a to velmi úspěšně.

18.01.2014 MVP Trenčín (SK)

posuzovala:  M.Wieremiejczyk-Wierzchowska z Polska

SOPHIE Bencilla - výborná 1, CAJC, BOB

RACHEL Benclla - výborná 1, CAC, CACIB a BOB - tímto splnila podmínky a získala titul -SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN !

Holky naše ušaté nám udělaly velkou radost.  

Velmi milé bylo  setkání s našim známými a zejména setkání s naší Polly Bencilla, která žije na Slovensku se svými pániky. Moc mě mrzelo, že jsem zapomněla sebou vzít foťák.

 

Včera, dne 4.ledna se konala Národní Hanácká výstava psů v Brně. Počasí jak na jaře, setkání s přáteli a příjemné prostředí brněnského výstaviště .....super strávený den a k tomu vynikající výsledky všech zůčastněných švýcarských honičů. 

Celkem bylo přihlášeno 10 švýcarských honičů, všichni si odnesli známku výbornou a spravedlivě byly uděleny i tituly nejvyšší.

A jak dopadli naši a naše odchovy? 

Posuzovala paní Lenka Frnčová

DULCIS Cervarius (Dennisek) - třída štěňat: velmi nadějný1, 3.místo Nejkrásnější štěně výstavního dne (3 BOD-Best  Baby)                                                                                                                                                                                                                                      

Dennis je náš 5 měsíční bernský pejsek, získal nádherný posudek, však se také předvedl na jedničku. Až na ty záby)věrečky, tam jsme měli spolu trochu problém. Vyběhl velmi pěkně, až jsme doběhli na konec velkého závěrečného kruhu a najednou se ozvala rána, pískot z repro beden, vylekal se natolik, že jsem měla opravdu velký problém ho zklidnit, podařilo se mu i vysmeknout se a utéct z kruhu, ale byl odchycen a vrácen zpět, byl již ve výběru tří nejlepších (z asi 25-30štěňat), tak i přes to všechno, získal 3.místo!!! Doufám, že se příště nebude bát, že na tuto ošklivou událost zapomene. Dostane chvíli od výstav oddych a uvidíme.

SAMUEL Bencilla - třída mladých: výborný 1, CAJC, BOJ

Samík je bratr naší Sofinky  a tato výstava byla jeho premiéra. Vedl si skvělé. Byla jsem v úžasu, jak se podobá své mamince Fellonce(Gana v. Dürrgraben) Budeme mu nadále držet palce ve výstavní kariéře, úspěšné, jako měla jeho máma.

QUART Bencilla - třída otevřená: výborný 1, CAC

Artík je dvouletý pes, potomek naší Aranky a Ackiho. Podobá se spíše svému dědovi Lonnymu a povahu má velmi klidnou po tátovi. ještě jej také na výstavách uvidíme.W

ACKI vom Weinberg - třída vítězů: výborný 1, CAC, Národní vítěz (National Winner), CAC-ČMKU, BOB a BIG 5!

Akimek je náš ostřílený výstavní borec a ani v jeho skoro pěti letech nezklamal. Na výstavu byl přihlášený, aby se účastnil společně se Sofinkou závěrečných soutěží o Nejlepší pár.

Předvedli se moc pěkně, ale z 13 soutěžících párů se mezi tří nejlepší nedostali. Možná někdy příště!

SOPHIE Bencilla - výborná 1, CAJC

Sofinka je fenečka, kterou jsme si nechali z našeho vrhu "S". Je velmi pěkná, o tom svědčí i její výstavní posudky, ale výstavy si zatím nijak nezamilovala a někdy mě dokáže pěkně pozlobit, když v půli kruhu si postaví hlavu a že ona už dám nepoběží....tentokrát neměla zrovna nejlepší náladu, možná i proto, že začala právě poprve hárat.

RACHEL Bencilla - výborná 1, CAC

Rašelka, jak jí říkáme je také náš švycký odchov. Na podzim oslavila dva roky. A ta od loňského léta výstavy opravdu nemusí, dokáže mě také hodně v kruhu potrápit. Ale za svůj exteriér to dokáže na rozhodčí zakoulet tak, že si výbornou známku odnese. Na jaře se chystáme jí připustit a tak jí dáme od výstav pokoj. (ještě jedna za dva týdny a konec!)

 

Do Vaší srdeční banky na číslo účtu 2014 Vám uložíme 365 dní. Utraťte je za zdraví, štěstí, lásku a moře zážitků s Vašimi čtyř nohými miláčky!
Přeje smečka Bencilla se svojí dvounohou rodinou

Krásné, veselé a šťastné prožití Vánoc přejeme Všem našim přátelům, známým, příznivcům i nepříznivcům, náhodným čtenářům našich stránek!

Také moc děkuji všem za zaslaná přáníčka, fota, sms, e-mailem....

První adventní neděla byla velmi úspěšná pro naše "Bencilláčky".

1.12.2013 jsme se účastníli Mezinárodní výstavy psů v Nitře (SK). Naší chovatelskou stanici reprezentovali bernský Dennisek a Sofinka a švycká Rachel. Pro Dennise to byla výstavní premiéra ve třídě štěňat a pro Spofinku premiéra ve třídě mladých.

Posuzovala paní Lenka Frnčová.

cl.baby - DULCIS Cervarius (Dennis) - velmi nadějný 1 (Very promising 1)

cl.junior - SOPHIE Bencilla - výborná1, CAJC, BOB

cl.champion - RACHEL Bencilla - výborná 1, CAC,CACIB a BOB

Dostali jsme krásnou zprávu od naší švycké PINKIE Bencilla - úspěšně včera vykonala Zkoušky honičů (ZH) v I.ceně. Moc gratulujeme!!!

Jak píše její majitelka, Tiffany se má moc dobře a dělá jim jen samou radost. Je to již vyspělá psí dáma, má za sebou  i první hárání. Těšíme se, že v novém roce se uvidíme na některé z výstav, které mají v plánu. Moc děkuji za zprávičky a fota.

Ve dnech 2. a 3.11. se konaly výstavy DUO CACIB  v Praze. Naší smečku tentokrát reprezentovaly švycká Rachel a bernská Sofinka.

Společnost holkám dělal i náš nejmladší berňáček Dennis, který se seznamoval s děním výstavním, vyzkoušel si to v kruhu "na nečisto" a  šlo mu to výborně. Potkal se se svoji maminkou Bernou a bratříčkem Clifem a svoji chovatelkou, se kterou se vroucně přivítal. 

Atmosféra výborná, setkání s přáteli , výstavní úspěchy a hlavně setkání s moji báječnou kamarádkou Monikou nejen na výstavě, ale i u ní doma - prostě bylo SUPER!

A jakých jsme tedy dosáhly úspěchů? V sobotu posuzovala paní Lenka Frnčová a v neděli pan Scheppers J. z Holandska

RACHEL Bencilla - 2x CAC,2x CAC-ČMKU, 2x CACIB a 2x BOB

SOPHIE Bencilla -  2x Velmi nadějná 1, Very promising1

 

Jak ten čas letí! Náš vrh "R" švyckých honičů dnes slaví své druhé narozeniny. 30.října 2011 se naší Connii a tatínkovi Ino v. Mooi Maarkel, který žije ve Švýcarsku a narodil se v Holansku, narodilo 6 krásných štěňátek.

Randy Bencilla - žije v milující rodině v Rakousku

Ricky Bencilla  -  žije v ČR na Severní Moravě

Robin Bencilla - žije jen dvě vesnice od nás, má se skvělé a je  CHOVNÝM PSEM

Rossaline Bencilla - žije v Německu, má  za sebou velmi úspěšnou výstavu (BOB,BIG3)

Roxie Bencilla - žije v ČR v Pardubicích v milující rodině, výborná na výstavách - více na jejich stránkách http://roxie.webnode.cz/

Rachel Bencilla - žije v naší smečce, vybrala jsem si jí snad hned po porodu, je výstavně úspěšná, (šampionka Polska, Junior šampionka) a velmi chytrá naše holčička - je již CHOVNOU FENKOU a v příštím roce plánujeme její štěňátka. Více se dozvíte vždy na našich stránkách.

VŠEM PŘEJEME VŠECHNO NEJLEPŠÍ K DNEŠNÍM NAROZENINÁM a jejich majitelům děkuji za zprávičky, fota a za to, že jim dali milující domovy!

V sobotu a v neděli se konaly na Slovensku v Bratislavě dvě mezinárodní výstavy psů. Oba dva dny byly zastoupeny i švýcarskými honiči.

Sobota byla úspěšná pro bernského Bandittu Lady Bardote - BOB (syn našeho Ackiho) a fenku Cleopatru -BOS, mojí kamarádky Moniky.

My jsme se účastnili jen v neděli a dopadli jsme velmi skvělé.

Posuzoval pan E.Lászlo (HU)

Bernský - třída čestná (Honore class): ACKI vom Weinberg - výborný 1, Vítěz třídy čestné, exc.1, Winner Honore class

                  třída šampiónů: Gana v.Dürrgraben(Fellon) - výborná 1, CAC,CACIB, BOB

švycký -    tř. mezitřída: RACHEL Bencilla - výborná1, CAC,CACIB a BOB

Acki a Fellon se účastnili závěřečné soutěže o Nejlepší pár a umístili se na krásném 2. místě!

Děkují  Petře Kolegarové za předvedení Fellonky ve třídě, Ackiho v závěrečkách a Rachel v závěrečkách.