Aktuality / Archiv

Švycátkům budou zítra 4 týdny a malému cvalíkovi Victorovi budou zítra týdny 3. Naše maminky Rachel a Fellonka jsou spolu v naprosté pohodě. Fellon, když se k ní, při společném kojení, přitoulá švycký prcek, neodmítne ho také nakrmit, ale Victora si stále hlídá nejvíce, neustále jej chodí kontrolovat, jestli mu náhodou o týden starší "bratranci" neubližují. Přes den, hlavně když jsou štěňátka venku, je Victorek s nimi, ale na noc je se svou mámou ve svém pelíšku.

Nadšený ze štěňátek byl i náš vnouček Matýsek. Nastěhoval se k nim do venkovního domečku a po obědě si tam i chvíli zdřímnul. 

                                                                                                      všechna fota: clik - čtěte víve.....

Další týden uběhl jako voda a štěňátka povyrostla o další týden. Všem se daří dobře, jsou opečovávany svými maminkami. Bernský Victor, ten se má nejlépe, je mnohdy opečovávan nejen svou mámou, ale velice ráda se přidává i švycká Rachel, asi jí nestačí tajejí šestka. A Connie, tak jak se jí to povede, hned je u malého Victorka. Fellon je moc hodná a návštěvy "tetám" dovolí. Rachel ke štěňátkům také pustí Fellonku, ale ta jen nad nimi nevěřícně stojí, ňufne" a jde si po svých, jako by si říkala, tak o takovou bandu se starat nebudu.....

Švycká štěňátka mají 2 týdny a bernské má 1 týden. Oba vrhy byly pondělní, takže slaví společně.

Švycátka již všechna otevřela očička, jsou velmi čiperná a Rachel je opravdu skvělá máma. Bernský, týdenní Victorek je pěkný cvalíček, za týden víc jak zdvojnásobil svou váhu. Není se čemu divit, všechny cecíčky má sám pro sebe a jeho máma Fellon se od něj nehne, jen na nejnutnější svou potřebu.

Včera, dne 14.6. jsme se účastnili Speciální výstavy KCHŠH v Náměšti na Hané. Výstava probíhala v rámci Oblastní výstavy v krásných prostorách parku a louky zámeckého parku. Posouzeno bylo 23 švýcarských honičů.

Posuzoval mezinárodní rozhodčí pan Petr Řehánek. 

Za naše soutěžili Dennisek, Sofinka a Acki. Z našich odchovů Sussane a Pinkie Bencilla a všem se vedlo výborně..

tř.mladých: DULCIS (Dennisek) Cervarius - výborný1, CAJC, Vítěz Speciální výstavy mladých, BOJ

tř.vítězů:       ACKI vom Weinberg - výborný 1, CAC ( převzal i pohár a titul KLUBOVÝ ŠAMPIÓN - 2014)

tř.mezitřída:SOPHIE Bencilla - výborná1, CAC (Sofinka prošla výborně i bonitací a brzy bude chovná fenka)

tř.mladých : SUSSANE Bencilla - výborná 1, CAJC (také ona úspěšně splnila podmínky bonitace)

tř. vítězů:  PINKIE Bencilla - výborná1, CAC, Vítězka Speciální výstavy

Na konci výstavy byli vyhlášeni a předány poháry novým Klubovým šampiónům a mezi nimi byl náš ACKI a Rachel Bencilla, ta si pohár osobně převzít nemohla, právě si plní své mateřské povinnosti. Jsme velmi šťastní za výsledky a majitelům našich odchovů moc děkuji za prezentaci a vynikající výsledky.

 

V pondělí 9.6. se Fellonce narodilo jedno štěňátko. Bohužel jen jedno, další dvě, která tam měla ještě být dle sona, nedonosila. Porodila ještě jednu hodně malinkou fenečku, ale byla již mrtvá a to třetí se už ani štěńátku nepodobalo.

Victor, jediný psí kluk se má čile k světu a doufáme, že mu jeho vitalita vydrží a bude nás obveselovat až do doby, kdy půjde do nového domova. Aby mu nebylo smutno, dostal k sobě o týden starší švyckou kamarádku, kterou Fellonka přijala.

Prckové od Rachelky se mají velmi čile k světu, pěkně přibírají a právě je to již týden, co přišla na tento svět.

Včera 2.6.2014 v pozdních večerních hodinách se naší Rachelce narodilo 6 štěňátek.  4 kluci a 2 holky se mají velmi čile k světu a Rachel se ukázala jako velmi dobrá máma, své ratolesti neustále opečovává, je klidná a vypadá spokojeně. Porod trval 3 hodiny, pak se najedla a spokojeně si  odpočinula. 

Dostala již jména - clik - čtěte více

Na Slovensku se tento víkend konají tři výstavy. V pátek na Senci, so a ne v Nitře. My jsme se se Sofi a Denniskem účatnili pouze v pátek 30.5.2014. Byla to výstava v překrásném místě Slunečních jezer, konala se venku, takže to bylo plus pro naší Sofinku, protože v halách se jí moc nelíbí.

Posuzoval pan rozhodčí z Finska - Kumpumäki Veli-Pekka a oba naší zástupci sklidili hodně slov chvály, krásné posudky. Dennisek zaujal hlavně svým krásným plynulým pohybem.

tř. mladých: DULCIS Cervarius (Dennisek) - ex.1, CACJC, Víťaz Slovenska mladých a BOB

tř.mezotřída: SOPHIE Bencilla - ex.1, CAC, Víťaz Slovenska, BOS

Ze soboty v Nitře nám přišla krásná zpráva od naší švycké Tary Bencilla, která získala ve třídě maldých: ex.1, CAJC, Grandprix Winner a BOB!!! 

Posíláme hodně pozdravů a gratulace do Maďarska!

 

Tak se nám to blíží!

Obě naše fenky, švycká Rachel a bernská Fellon(Gana) se pěkně kulatí, jsou to budoucí maminky. Rachelce se štěňátka narodí již příští týden a Fellonce pak za necelé dva týdny po ní. Už se těšíme, bude doma opět veselo s malými ušáčky.

Fota jsou ze včerejška, kdy Rachel byla 56 dnů březí a Fellon 47 dnů. Švycátek bude určitě plný vrh a Fellonka, ta si raději drží svoji štíhlou linii a štěňátek bude nejspíše tak jak v minulém vrhu.

Vážní zájemci, kontaktujte nás včas! Jde o mimořádná, nepříbuzná spojení velmi kvalitních jedinců.

V neděli 18.5.2014 jsme se s Denniskem a Sofinkou účastnili výstavy v Polsku. Pro Sofinku to byla konečně výstava venku, prostorné kruhy na trávě, velmi příjemný polský rozhodčí a hlavně jsme nemuseli dlouho čekat, až se dostaneme na řadu. Před námi bylo jen 9  pejsků. Před začátkem posuzovaní jsem se několikrát proběhla se Sofi v kruhu a vypadalo to, že právě takový terén jí vyhovuje.

Jak mnozí víte a viděli jste naší Sofinku, jak dokáže stávkovat ve výstavním  kruhu v hale, tak tentokrát se nic takového nekonalo. 

Uděla nám velkou radost, panu rozhodčímu W.Burski (Polsko)  se moc líbila a dostala ocenění nejvyšší. 

Dennisek je vždy velmi ceněm za svůj perfektní pohyb. Zatím mu ještě trochu chybí mohutnost v hrudníčku, ale vždyť je to pořád ještě hodně mladý pejsek (10 měsíců), takové velké naše štěňátko!

tř. maldých - DULCIS Cervarius - výborný1 , Vítěz mladých, Nejlepší pes - BOS

tř.mezitřída - SOPHIE Bencilla - výborná 1, CWC, Nejlepší fena, Vítěz Bytomu, BOB