Aktuality / Archiv

V sobotu se konala Národní výstava psů v Brně. Tentokrát se účasnili z naší smečky Acki, Fellon a jejich dcera Sofinka. Rodiče mohou být na svoji dceru pyšní, předvedla se v třídě dorostu velmi krásně s vynikajícím posudkem. Však také rodiče se předvedli jako vždycky výborně a pro Sofinku byli dobrým vzorem. Výstavy se účastnil i Ackimův starší syn , Quart  a vedl si také skvělé. Za švycké honiče soutěžila Pinkie a jako vždycky, velmi úspěšně. S předváděním nám hodně pomohla mladá handlerka Petra, moc jí za to děkujeme!

7.09.2013 - Národní výstava v brně, posuzovala paní Ahrens z Rakouska

ACKI vom Weinberg - výborný 1, CAC, Národní vítěz

SOPHIE Bencilla - Velmi nadějná 1

Fellon(GANA v. Dürrgraben) - výborná 1, CAC, Národní vítěz, BOB

QUART Bencilla - výborný 1, CAC

PINKIE Bencilla - výborná1, CAC, Národní vítěz, BOB,

Za překrásná fota moc děkuji Lydii, majitelce Pinkie.

 

Krásných pět dní jsme prožili ve Švýcarsku a Francii. Naše výprava ve složení ACKI, FELLON, RACHEL, sestra Eva, snacha Petra a já směřovala na Mezinárodní a Evropskou výstavu do Ženevy.

Dne 29.8.2013 se konala Mezinárodní výstava psů - PALEXPO Geneva

Posuzovala: Mária Kavčič ze Slovinska

tř.šampiónů: ACKI vom Weinberg - výborný 1, CAC, CACIB, BOB a BIG 3

tř.šampiónů: GANA v. Dürrgraben (FELLON) - výborná 1, CAC, CACIB

švycká RACHEL BENILLA - výborná 1, CAC,CACIB, BOB

31.8.2013 byl výstavní den - EUROPEAN DOG SHOW

Posuzovala: Margrit Martegani ze Švýcarska

Švycká Rachelka neměla svůj výstavní den, jako by chtěla říct....ve čtvrtek jsem se předvedla, tak co chcete po mě dnes, když mi není dobře(začala nám nečekaně hárat)...stáhla ocásek dolů, v běhu to byl úprk v přikrčení a paní rozhodčí byla na ní moc hrr a tak trochu před ní couvala....no a odešly jsme bez výborné a titulů. Zato Acki a Fellon se předvedli v plné parádě a jednoznačně ukázali všem, že na to mají!

ACKI - exc.1, CAC, CACIB - EUROPEAN WINNER, Champion Switzerland

FELLON (Gana) - exc.1, CAC, CACIB - EUROPEAN WINNER a BOB, Champion Switzerlan

Acki a Fellonka se účastnili i soutěže o nejlepší pár - byli v úzkém výběru 6 nejlepších!

Více foto a povídání o naší výpravě si přečtěte - čtěte více.

Ejsi (Penny Bencilla) se svoji rodinou opět navštívila Francii. Dle zprávy od její majitelky se jako vždy chovala vzorně, byla obdivovaná kolemjdoucími turisty, navštívila nejen nádherná místa v přírodě, ale  i hrady a zámky. Cestou potkali i tři bernské honiče se kterými se vesele dala ihned "do řeči". 

Děkuji za spousty nádherných fotografii!

Dostali jsme pozdravy od našeho švyckého štěňátka Taydee z Kalifornie. Majitelé jsou z něho nadšení, má prý povahu přesně takovou, jakou si představovali, je velmi milý a přátelský k dětem, velmi poslušný a jeho velkou oblibou jsou hry s jejich dvěma kočkami. 

Fota jsme dostali i od již tříletého bernského Olivera. Má se skvělé a je stále milovám celou rodinou.

Uplynulý víkend se konaly dvě-DUO CACIB v Bratislavě. Tyto výstavy se pro nás již stávaly tradicí, ale letos jsme se z rodinných důvodu nemohli účastnit. Přesto tento výstavní víkend byl úspěšný i pro nás. 

PINKIE Bencila se účastnila jen v neděli a výsledek? - excellent 1, CAC, CACIB, BOB a BIG 2 !!

Také syn našeho Ackiho - Banditto Lady Bardotte dělá tatínkovi a nám všem jen velkou radost - 2x - excellent 1, CAC, CACIB, BOB

Gratulují Lýdii a Monice!!!! 

Roxie Bencilla, sestra naší Rachel. Také ona je milovníkem plavání. Dokazují to fota, byla na dovolené se svoji rodinou v Chorvatsku a také jí vůbec nevadilo, že voda je slaná. Roxinka je stále veselá a hravá a svojí rodinu doprovází kde se dá, absolvuje spousty výletů, jak na chatu, do přírody, či k moři. Je to velmi šťastná, psí slečna a za to moc děkuji její rodině, kterou je velmi milovaná!

Průběžně dostáváme samé dobré zprávy a krásná fota od našich malých, dnes už tří a půl měsíčních švyckých štěňátek. 

Pozdravy poslala tentokrát Tiffany, Timothy a Tessie-Sofinka. Všem se daří moc dobře a majitelé si je velmi všechny chválí, jak jsou chytří, přátelští a mazliví.  Sofinka má se svoji mladou páničkou za sebou psí tábor a vedla si tam prý skvělé. Seznámila se základními povely poslušnosti a zejména agility, kterému se bude i nadále věnovat. Jak jí to sluší se svoji první medaili a pohárem! Byla velmi šikovná a vše zvládala "levou zadní". 

Děkujeme za fota a dobré zprávičky!

Tak jako v loňském a předloňském roce, tak i letos jsme se vypravili na výstavy do Chorvatska. Letos jsme to pojali jako rodinnou dovolenou společně s našima mladýma, vnoučkem Matýskem a rodiči od naší snachy. A z naší psí smečky to byla švycká Rachel a bernská Sophie. Strávili jsme krásných 9 dní u Jadranu. Každoročně se koncem června konají ve Splitu 4 noční výstavy, dvě Národní- CAC a dvě mezinárodní-CACIB. Výstavy začínají ve 20,00 a končí okolo 4 hodin ráno. Každý den posuzuje jiný rozhodčí z různých zemí. Také účast je hodně mezinárodní, letos to bylo denně přes 1000 psů z 32 zemí světa. Jsou to výstavy opravdu na vysoké úrovni, nejen organizací, ale především účastí velmi kvalifikovaných mezinárodních rozhodčí.

Těchto výstav se předloni účastnil Acki a Connie a vloni Felonka. Tito tři ani na jedné z výstav nezaváhali a odnesli si tituly nejvyšší a i titul Chorvatského šampiona. S naší Rachelkou to už tak jednoduché nebylo, pobyt u moře pojala jako super dovolenou, každodenní plavání v moři, slunění se na lehátku, spaní v posteli, páničku stále u sebe, podvečerní procházky......to se jí moc líbilo, ale když se přijelo na výstavu, uložila se v kleci a hned usnula. Když měla nastoupit do kruhu, byla hodně z toho zmatená, vždyť v noci se spí a ne , že musí běhat, ukazovat zoubky, nechat se prohmatat cizím člověkem, dookola hraje hudba, spousta stínu z umělého osvětlení......vůbec jí toto prostředí nesedělo a to se také odrazilo na jejím celkovém ohodnocení. Posudky má vynikající, ale za svoji nedůvěřivost a odtažitost a běh, který směřoval hlavně k východu z kruhu, odcházela bez titulů. Jen poslední den jsme nastupovali do kruhu mezi prvníma a ještě za denního světla, tak to uhrála - ex1, CAC, CACIB i BOB.

Sophie ve třídě štěňat opravdu bodovala. Moc se všem rozhodčím líbila a také to dokázala na závěřečných soutěžích štěňat, kde se dostala do nejúžšího výběru 5 nejlepších štěňat o BIS Baby.(moc děkuji slečně vystavovatelce Jitce, která si to se Sofinkou vyzkoušela v závěrečkách, moc jim to oběma slušelo!) A jak to bylo jednotlivé dny a více foto -clik-čtěte více.....

I Tobišek nám poslal fota a pozdravy ze svého domova. A i na něj paní majitelka pěje samou chválu, už ví co jsou povely sedni. na místo...chodí vzorně na vodítku, má za sebou první výlet do přírody a když zůstane sám doma, ví, že musí čekat a včera si našel činnost, aby si zkrátil dobu čekání (viz foto)....jinak většinou chodí se svou páničkou i do práce a pomáhá prodávat horská kola a když je z toho unavený, v papírové krabici si krásně odpočine. Moc děkuji za dobré zprávičky a fota!

Jsem šťastná, že naše štěňátka se mají skvělé a opět jsme dnes dostali celou řadu foteček, tentokrát od Tary, která bydlí v Maďarsku. Děkují za pozdravy a fota!

Dnes jsme dostali další zprávičky od našich švyckých dětiček.

Teena byla na svém prvním výletě se svoji rodinou a moc se jim to všem líbilo, zvládla i jízdu na šlapadle. Hodně se již zklidnila (byla totiž největší temperament ze všech štěňátek), majitelé píšou, že je to jejich andílek a jsou moc rádi, že jí mají.

Sofinka(Tessie) se má také výborně, vše se doma točí kolem ní a tak toho umí patřičně i využít, zejména, když se na pániky podívá tím svým neodolatelným pohledem. Její o hodně starší bernská kamarádka jí prý už vzala na milost, jen jediné jí zatím nedovolí, pustit jí do svého pelíšku. 

 Co více si může chovatel přát, než  dobré zprávy a chválu  spokojených majitelů. Děkuji za fota a vždy se budu těšit na další!