Aktuality / Archiv

Dostali jsme aktuální fota našich ročních švycátek, od Tobiase z Čech a Tary z Maďarska. Oba se mají skvělé a jejich majitelům moc děkuji.

V sobotu jsme se s našim Denniskem účastnili Mezinárodní výstavy v Praze. Sofinka tentokrát zůstala doma.

Bylo to příjemné setkání s přáteli a známými a velkou radost jsem měla se setkání s našim odchochem vrhu "Q" - Quanett Bencilla a jejími majiteli, kde "Anetka" si odnesla i tituly nejvyšší. Jak jsme tedy dopadli?

MVP Praha - 3.5.2014

posuzoval pan MVDr.Šimek F., přihlášeno celkem 9 bernských honičů

DENNIS -Dulcis Cervarius - tř. mladých - výborný 2

QUANETT Bencilla - tř. otevřená: výborná 1, CAC,CACIB, CAC-ČMKU a BOB

Moc  tímto Anetce a paní Evě gratulujeme a děkuji za vzornou prezentaci našeho odchovu.

Ve středu večer jsem byla s naší Rachel na sono. Bylo to přesně 4 týdny, kdy jsme byli za ženichem ve Švýcarsku -Benem du Bois du Colonel.

Rachel je březí a okolo 3.6.2014 můžeme očekávat nadílku oranžovobílých ušáčků.

Jsem moc šťastná a teď jen čekat, že vše Rachel zvládne bez problémů. Moc se na štěňátka těšíme.

VÁŽNÍ ZÁJEMCI O TOTO UŠLECHTILÉ PLEMENO, NEVÁHEJTE A KONTAKTUJTE NÁS VČAS, volejte, pište, velmi ráda vám podám bližší info.

MVP Č.Budějovice - 26.4.2014

Posuzovala paní V.Staviarská(SK)

třída mladých:DULCIS Cervarius(Dennisek) - výborný 2

třída mladých: SOPHIE Bencilla - odstoupil

Z  našich odchovů - třída šampiónů: Nero Bencilla - výborný 1, CAC 

Nero a fenka Carmenka se účastnili i soutěže O Nejlepší pár a získali nádherné 2.místo! Moc gratulujeme majitelce Lence!

....čtěte více

Naše poslední švycká štěňátka dnes slaví své 1 narozeniny! 

Přejeme jim všechno jen to nejlepší a ať se mají nadále skvělé ve svých domovech a páničkům dělají radost dlouhá léta.

Tiffany, Teena, Tessie, Twinkie, Tara, Tobias, Timothy a Taydee - VŠECHNO NEJLEPŠÍ!!!

(fota jsou většinou staršího data - bohužel jsem o spousty fotek (zatím) přišla, zkolaboval mi počítač, nestačila jsem vše uložit nebo zkopírovat do nového,budu spoléhat na odborníky)

V sobotu 12.4. se konala Národní výstava v Ostravě. Celkem nastoupilo 8 bernských a 2 švyčtí honiči.

Posuzoval pan Weron Grzegorz z Polska.

kdo soutěžil na našich - čtěte více

V neděli dne 13.4. se konala Mezinárodní výstava v německém Chemnitzu a naše Bencilláčky reprezentovali Ornella a Quinna Bencilla.

Jak dopadly ony - čtěte více

Ve středu 2.4. jsme odcestovali s naší Rachel za ženichem do Švýcarska. Dalekou cestu jsme zvládli bez problémů a v 17,00 hodin se Rachel seznámila se svým ženichem Benem du Bois du Colonel. Ani se nestačila pořádně rozkoukat a bylo nakryto.

 Krásný pejsek, švýcarský šampión, byl velmi šikovný a také má skvělou, přátelskou, vyrovnanou povahu. Doufáme, že si to Rachel nerozmyslí a začátkem června přivede na svět krásná, zdravá štěňátka. Už se moc těšíme na malé ušounky!

Protože krytí proběhlo tak, jak by mělo být, proto jsme se rozhodli, že překrývat nebudeme. Přespali jsme v útulném hotelu a ráno vyrazili na zpáteční cestu.

Tentokrát jel s námi můj muž, takže jsem řídila jen minimálně a mohla se doslova kochat krásami přírody.

 

Nové fota a dobré zprávičky jsme dostali od desetiměsíčních našich švyckých"dětí" . Moc za ně děkujeme!!!

Tiffanka se pochlubila s novým kamarádem, malou čivavou, která je novým členem jejich rodiny. No, na velké společné hry to asi nebude a tak raději aportuje a nosí klacíky a čím větší, tím lepší.

Timeček  je slušně vychovaný klučík a miláček rodiny, ale jako správný kluk v pubertě, občas nějaká ta lumpárna být musí.

O víkendu se konala tradiční dvoudenní Mezinárodní výstava psů DUOCACIB v Brně, která je pro nás už jakousi tradicí a nechyběli jsme ani letos. Naší chovateskou stanici hájili tentokrát - Dennisek, Acki, Sofi, Fellonka, Samuel a Quart za bernské honiče aTessie s Pinkii za švycké honiče. A že jsme mohli oslavovat, svědčí jejich ocenění, prvenství ve svých třídách a i tituly nejvyšší. 

Děkuji majitelům našich odchovů za vzornou prezentaci a za péči a lásku, kterou věnují našim dětem-našim odchovům a vždy se budu těšit na další setkání!

A jak jsme tedy dopadli? Čtěte na další stránce - clik - čtěte více.

 

 

Jak je známo, ostravský vzduch není mnohdy nejlepší a tak jsme se rozhodli si pořídit chaloupku někde na čerstvém vzduchu, zejména pro naše vnoučata. Zatím máme vnoučka Matýska, ale brzy mu přibude bráška či sestřička a tak po delším vybírání jsme vybrali. Podmínkou byly Jeseníky a chata či chalupa oplocená, abych tam mohla i já se svojí psí smečkou. A povedlo se! Krásná chaloupka v oblasti Zlaté Hory-Salisov a kde jinde by měl byl vzduch lepší než tam, kde je i zotavovna pro děti s dýchacími problémy.

Tento víkend jsme měli všichni premiéru, došlo k předání od původních majitelů a strávili jsme tam první noc. Vzala jsem zatím jen Connii, Denniska a Sofinku, protože pro všechny se to musí ještě přizpůsobit. 

Dnes 8.února je to rok, co se nám narodila bernská štěňátka - SAMUEL, SOPHIE a SUSSANE. 

 Nezapřou své rodiče vzhledem, povahou a i jejich začínající výstavní kariéra je velmi slibná. Rodiče, Acki a Fellon jsou na své potomky náležitě pyšní.

Sophie své "rodné hnízdo" neopustila, omladila naší smečku. Samík a Sussy se mají ve svých rodinách velmi skvělé, jsou milováni, opečováváni a také z nich vyrostli velmi krásní, ušlechtilí psi. Jejim majitelům děkuji za zasílání zpráv, foteček a především za lásku, kterou svým ušákům věnují!!!

Přejeme našim dětičkám hodně krásných, spokojených a úspěšných mnoho dalších let!