Aktuality / Archiv

 Nejmladší člen naší smečky Dennisek (Dulcis Cervarius) dnes slaví 3 měsíce. Roste jak z vody, no, z vody.....je výborný jedlík! U nás je necelý měsíc a do smečky a naší rodiny zapadl velmi rychle, bez problémů, jako by se tady narodil. Nejoblíbenějším kamarádem je pro něho,  samozřejmě Sofinka (Sophie Bencilla), která je právě v pubertálním věku 8 a půl měsíce. Moc se spolu vydovádí.....

Sofinčin bráška Samík nám roste v nádherného pejska. Má se skvělé a už se všichni moc těšíme, až se v novém roce sejdeme na výstavách. Samuel je hodně podobný své mámě Fellonce a tak není divu, že z něho roste krasavec. Fellonka je jedna z neúspěšnějších fen posledních výstavních sezón, tak jako i jeho velmi úspěšný otec Acki. Po rodičích má i klidnou, vyrovnanou a velmi milou povahu.

Krásné "babí léto" jsme měli tento víkend. Teploměr ve stínu vystoupal na 20 stupňů, sluníčko hřálo. V sobotu jsme oslavili třetí narozeniny našeho vnoučka Matýska a nesměl na oslavě chybět náš nejmladší pejsek Dennisek. Sofinka, která jak říkával Matýsek ..."Topinka je moje"...už u něj spadla z lopatky a nyní je jeho Dennisek. 

Náš Matěj se narodil 13.10.2010 a to ve stejný den jako náš první vrh švyckých štěňátek, vrh "P".  Všechno nejlepší přejeme Pinkii, Polly, Peewee, Penny-Ejsince a Plutovi. Svých třetích narozenin se bohužel, po tragické nehodě, nedožili Pedro a Pongo-Punťa.

I v neděli si celá naše smečka užívala sluníčka. Dennisek se vyběhal a vyhrál se Sofinkou, která je k jeho hrám vždy ochotná a ráda, protože ostatní naší psi mají i jiné zájmy, jako nečinné vyhřívání se na slunci nebo pokračovat v hloubení jám v dolní části zahrady. (tam to mají povoleno a všichni ví, že nikde jinde hrabat nesmí. Asi se rozhodli, že když mají svůj dům, že si udělají i vlastní bazén...

Pozdravy od našich posledních švycátek, Tobiase , Tifanny a Sofinky(Tessie), jak nám krásně rostou. Tifanny žije společně s dvěmi berňáčkami a je z ní už velká, krásná slečna. Tobiasek si užívá procházek v přírodě se svoji mladou páničkou a Sofinka má doma, kromě staré bernské tety novou kamarádku retrívra a obě jsou velmi šťastné, velmi učenlivé při výcviku agility, jde jim to moc dobře.

Moc děkuji za krásná fota a samé dobré zprávy!

Včerejší sobota byla velmi úspěšná pro NAŠE a naše odchovy. 

Acki, Fellon a Sophie se účastnili Národní výstavy loveckých plemen v polském Rybníku. Počasí bylo i když ráno ještě trochu mrazivé,  pak velmi slunnečné a příjemné. Byla jsem na této výstavě sama, neměla jsem žádný doprovod, takže nemám ani žádná fota. Ale máme nádherné výsledky. Posuzoval pan Maciej Kozber (PL)

ACKI vom Weinberg (tř.pracovní) - výborný 1, CwC

SOPHIE Bencilla (tř.dorostu) - velmi nadějná 1

GANA(Fellon) v. Dürrgraben - výborná 1, CWC, BOB a BOG 1.místo!!!

V Českých Budějovicích pak bodovali za náš chov Ornella a Olivia Bencilla .

Posuzoval: T.Havelka

Olivia Bencilla(tř.otevřená) - výborná1, CAC, res.CACIB

Ornella Bencilla(tř.pracovní) - výborná 1, CAC

Moc gratulujeme! Ornella si tímto potvrdila získání titulu - Český šampión!

 

Dennisek se seznámil s ostatními členy naší smečky. Když se na něj všichni vrhli, měl stažený ocásek opravdu jen pár vteřin, viděl, že mu nic nehrozí a začlenil se úplně bez problémů. Všichni ho přijali velmi přátelsky. Nejvíce se zamlouval našim nejmladším, Sofince a Rachelce. 

Přijel se podívat i náš vnouček Matěj a ten byl z Denniska velmi nadšený. Ono totiž jeho "Topinka", jak říká Sofince už hodně vyrostla a vítá Matýska tak, že skončí oba na zemi. 

Švycká Pinkie ukončila svou letošní výstavu kariéru jak jinak, než opět velmi úspěšně! V rakouském Tullnu na Mezinárodní výstavě získala:

PINKIE Bencilla - excellent 1, CACA, CACIB, BOB a BIG 5

Posuzoval: pan Gerhard Stelzl (A)

Moooc gratulujeme!!!

Včera se naše psí smečka rozrostla o jednoho malého fešáka! Říkáme mu Dennisek, vlastním jménem Dulcis Cervarius a přicestoval k nám z Polska. Jeho původ je opravdu mezinárodní. Kořeny ze strany matky jsou od nás. Jeho babička a prababička se narodily v naší CHS Bencilla (Hispánia a Agáta Bencilla) a tyto dvě jsou potomky naší první bernské fenky Christine Moravia Bray. Denniskova máma Berna se narodila v Čechách a odstěhovala se do Polska. Táta - Espoir des Echos de Puymerle pochází z Francie. 

Momentálně je mu 9 týdnů a je to velmi milý, povahově vyrovnaný, nebojácný pejsek. Velmi dobře socializovaný, za to patří velké díky paní chovatelce! Ania, děkuji za Denniska!

Zatím se seznámil pouze s "tetou" Connii a dnes ho čeká postupné seznamování s celou smečkou.

Nejaktuálnější událost je z dnešního dopoledne - RACHEL Bencilla se účastnila Národní výstavy v polské Bytomy a svým oceněním- výborná 1, CWC a BOB si potvrdila získání titulu - Champion Polski!!! Posuzoval polský rozhodčí pan Weron Gregorz. Protože jsem byla na výstavě bez doprovu, jen s Rachelkou, fota nemáme.

Ale dostali jsme v posledních dnech celou řadu fotografii a zpráviček od našich odchovů. Fota nám poslala bernská Meggy Bencilla (doma Terezka), je to již dospělá psí dáma na kterou její majitelé pějou jen samou chválu, že již velmi klidná, vychovaná a velký mazel.

Další fota jsou od švycké Twinkie, která žije na Slovensku a majitel je také velmi spokojený, jak je chytrá, poslušná.....Milován je také Tobias, poslal nám celou řadu doslova postelových fotografii. Je to prý velký mazel a také hlavně velký závislák na své páničce, nelíbí se mu, když zůstane doma sám. Timothyho, Teenu a Tessii (doma Sofinku) jsme viděli minulý týden na Klubové výstavě a Teena nám poslala fota, jak ji a její malé pániky zklátila cesta domů.

Všem majitelům těch našich ušáků moc děkuji za dobré zprávičky a fota. Příště zase od dalších!

 

 

V sobotu se konala výstava Klubu chovatelů švýcarských honičů tradičně v Litomyšli. I když počasí nám tentokrát moc nepřálo, atmosféra byla i přes to super. Přihlášeno bylo 46 švýcarských honičů, 35 bernských a 11 švyckých. Měla jsem velkou radost z našich odchovů, kterých bylo přihlášeno 18. Tři sice nedojeli (včetně naší švycké Rachel, která měla své dny v nejlepším),ale 15 Bencilláčků statečně bodovalo i v nepřízni počasí. Z psů v mém vlastnictví se účastnili Acki, který již má 2x titul Klubového vítěze a tak tentokrát ustoupil do třídy čestné, která je mimo konkurenci, neudělují se tituly jako CAC apod.  a mohou se v této třídě vystavovat psi s již uznanými tituly, jako je šampion, Interšampion, Klubový vítěz.....a že Acki toho má již hooodně. ....Jeho hodnocení bylo opět vynikající.

Posuzovala: paní Věra Dvořáková

tř.častná: ACKI vom Weinberg - výborný 1

Další byla Fellon, která se předvedla krásně v třídě šampiónů, je také již nositelka titulu Klubového vítěze i 2x BIS, tentokrát získala:

tř.vítězů:GANA v. Dürgraben (Fellon) - výborná 1, CAC

a třetí moje účastnice byla Sophie, dcera Ackiho a Fellon.

tř.dorostu: SOPHIA Bencilla - velmi nadějná

A jak dopadli naše děti si přečtěte na další straně - čtětě více..............