Aktuality / Archiv

Opravdu to tak hrozně letí! Naše švycká štěňátka slaví pátý týden. Dnes si užila pobytu venku, protože u nás, na Severní Moravě bylo slunečno a poměrně teploučko. Štěňátka v tomto věku vypadají  jako roztomilé plyšové hračky, ale na rozdíl od hraček dají o sobě patřičně vědět, hlavně, když si hrají mezi sebou nebo se jim něco nelíbí. Jsou však rozkošná a rádi se mazlí.

Dnes jsem uděla mnoho fotek, nejen jednotlivců, kde se mnozí předveli, že výstavní postoj mají v krvi a svou krásu se nestydějí ukázat a další fota, kde je vidět, jak trpělivou mámu mají.

 

Našim bobánkům jsou čtyři týdny. Jsou to zdravá, hravá, mazlivá a již velmi čistotná štěňátka (chodí vzorně na plénu). Škoda, že počasí je momentálně hodně proměnlivé a venku byla jen na dobu focení, ale od příštího týdne už budou zvykaná na venkovní venčení (pokud nebude počasí jak v zimě!) Také má z našich štěňátrek velkou radost nás vnouček Matýsek a konečně se dočkal, že mohl mezi štěňátka do jejich ohrádky. Také prckům se líbil nový objev v jejich teritoriu, super se totiž tahá za nohavice či rukávy...

Včera štěňátka oslavila svůj třetí týden na tomto světě. Také jsme přivítaly první návštěvy budoucích majitelů. Štěňata prošla první procedúrou odčervení, druhou stříhání drápků, opětovným focením, ale tentokrát už konečně venku na sluníčku a dnes poprve ochutnala štěněcí kašičku, která jim všem moc chutnala. Maminka Connie, už je často opouští, ale své povinnosti si plní pořád vzorně.

 

U Kutné Hory na zámku Kačina se konala Speciální výstava švýcarských honičů. Přihlášeno bylo 20 bernských a 4 švyčtí honiči.

Osobně jsem se účastnila této výstavy a za NAŠE soutěžili 3 švyčtí a 4 bernští honiči.

Posuzoval mezinárodní rozhodčí pan MVDr. František Šimek. 

Bernský: tř.mezitřída: QUEEN Bencilla - VD1 (je to zatím velmi temperamentní pejsek a dělá mu problém se pěkně v kruhu předvést, chvíli nepostojí v klidu...z posudku: pes středního rámce, pěkná hlava, dobré úhlení...horší presentace)

                tř. vítězů: ACKI vom weinberg - výborný 2, res.CAC             

                tř.pracovní: ORNELLA Bencilla - výborná 1, CAC

               tř.vítězů:  FELLON-GANA v. Dürrgraben - výborná 1, CAC, Vítěz SV-Nejlepší fena, BOB a BIS -Winner Special show !!!

                              (Fellonka nám dělá stále velkou radost, na to, že je sotva 3 měsíce po štěňátkách, vypadá skvělé a odpovídá tomu i její krásný posudek: Velmi ušlechtilá fena, dobrého středního rámce, dobré chody, kvalitní osrstění, výborná v pohybu i postoji)

Švycký:  tř. mezitřída: ROBIN Bencilla - výborný 1, CAC, Vítěz Speciální výstavy-Nejlepší pes a BOB              

               tř.mezitřída: ROXIE Bencilla - výborná 1, CAC

              tř. vítězů:       RACHEL Bencilla - výborná 1, CAC, Vítěz Speciální výstavy - Nejlepší fena

Všem majitelům našich odchovů moc děkuji za prezentaci a přejí nadále jen ty nejlepší úspěchy a mnoho radostí se svými mazlíčky!

Fota budeme postupně dodávat, jk je dostaneme od těch, kteří fotili. Předem děkuji.

Sobota 18.5.2013 byla veleúspěšná pro naše dva Bencilláčky , Nerouška a Pinkii, kteří nás reprezentovali na Světové výstavě v Budapešt

Bernský - NERO BENCILLA - výborný 1, CAC, CACIB - Světový vítěž a BOB

Švycká   - PINKIE BENCILLA - výborná 1, CAC, CACIB - Světový vítěz a BOB

Moooc gratulujeme a děkujeme za vzornou a úspěšnou reprezentaci našich Bencilláčků!

Naše Chovatelská stanice se může pochlubit již 10x titulem Světový Vítěz !!!  (Our Kennel - 10x World Winner !!! 2000 - 2013)

 

 

Štěňátka dnes oslaví 2 týdny . Všechna jsou zdravá, velmi čiperná. Mají otevřená očička a již několik dní jim nedělá problém přesunovat se v prostoru po všech čtyřech. Maminka Connie má hodně mlíčka a prckové krásně přibírají. A když se na maminku vrhnou všechna najednout, tak je tam již pořádná tlačenice, ale všichni si svůj zdroj mlíčka najdou bezproblémů.

Některá ještě hledají své budoucí pániky, tak neváhejte a kontaktujte nás včas. Zavolejte, velmi ráda poskytnu bližší info.

Krásná fota a pozdravy máme také od dalších našich dětiček a to dnes od švycké Roxinky a bernské Ornellky. Přidávám ještě naší Sofinku.

 

Dostáváme stále krásná fota od našich "štěňátek".  Nejnovější pozdravy přišly od našeho nejmladšího odchovu, setřičky naší Sofinky, od Sussi.

Má se výborně, nemá čas se nudit. Pokud jí nedělá společnost kámoška bíglice, tak velice ráda si hraje se svými malými páničkami, chce vyzkoušet vše, co dělají holky a tak nesměla chybět ani na trampolíně.

Nové krásné fota přišly od Ejsinky (Penny Bencilla), jak si užívá běhání s kobylkou Hedou. Také měla pocit, že se potřebuje, jako velká dáma navonět, použila přírodní parfém - no, jí asi voněl, ale pánička z toho radost neměla! 

Z výletu nám poslal pozdravy i Láďa (Lord Bencilla). Stále mu to velmi sluší!

Všem moc děkuji za krásná fota !

O víkendu se konala  XXIV. Mezinárodní výstava psů v Praze-Letňanech. Pro naše plemena to byla sobota  a tak na tuto výstavu jsme vyrazili s naší švyckou Rachel a bernskou Fellon.  Obě naše holky si vedly skvělé, nechaly za sebou konkurenci a odnesly si tituly nejvyšší.

Posuzoval pan MVDr. J. Šimek

Fellon (Gana v. Dürrgraben) - tř.šampiónů:  výborná1, CAC, CACIB, CAC-ČMKU a BOB, Vítěz Prahy

Rachel Bencilla - tř.mezitřída: výborná1, CAC, CACIB, CAC-ČMKU, BOB, Vítěz Prahy a BIG 5 !

 

Z našich odchovů se účastnila i švycká Peewee Bencilla a vedla si také výborně: ve třídě otevřené - výborná 1, CAC