Aktuality / Archiv

Pozdravy a moc krásné zprávičky jsme dostali od rodiny, kde žije náš Taydee. Dlouhý let zvládl bez problémů a majitelé jsou moc šťastní, že ho mají. Velmi si rozumí s jejich malou dcerkou, je to pejsek s velmi klidnou vyrovnanou povahou, přítulný a mazlivý. Děkujeme za dobré zprávy Marcele a její rodině do Kalifornie.

Děkujeme za fota a dobré zprávy majitelům Tiffanky. A že svět se točí jen kolem ní, o tom svědčí i fota.

Ejsinka (Penny Bencilla) nám poslala celou řadu opět nádherných foto z dolovené ve Francii. Ejsinka je velmi dobře vychovaná a se s vými majitelí cestuje všude a  velmi ráda. Líbí se jí spaní ve spacáku se svou páničkou, většinou je všude na volno, miluje procházky i koupání v moři.

Dnes mají naše švycká štěňátka 10 týdnů. Uběhlo to jak voda. Možná i tím, že s odchovem nebyly žádné problémy, štěňátka prospívala a rostla jak mají, všechna našla brzy své nové domovy. Doma je ještě poslední Taydee. Ten musel čekat, až mu bude 10 týdnů, aby mohl sám letět letadlem. Jeho domovem bude slunná Kalifornie, čeká ho mladá rodina se dvěma malými dětmi. Dále mu budou dělat společnost dvě kočky, proto na přání nových pániků, jsme Taydeeho byli seznámit u mé sestry s kocourkem Guccim. Setkání proběhlo bez problému, Taydee si koucoura očuchal a byl by si s ním i hrál, ale Gucci byl sice hodně zvědavý, co je to za živé stvoření, ale přece jen měl trochu strach a tak malý Taydee ochutnal z jeho misky, co to má za dobrotu a lehl si pod stůl a klidně usnul a vůbec mu nevadilo, že kolem něho pomalu našlapuje a krouží zvědavý koucour. Takže ze strany Tajdíka problém nebude. Budu se těšit na zprávy, že doletěl v pořádku a na to, jak se do nové rodiny začlení. Fota nám také poslala i Sofinka, tak říkají doma malé Tessii. Dostali jsme zprávu plnou chvály, jak je již pěkně vychovaná a čistotná a prý zatím je ale smutná, že její nová kamarádka, 11 ti letá berňačka si s ní nechce hrát a před ní utíká. Ale i to se časem určitě spraví a Sofinka s Eliškou budou kamarádky.

Účastnili jsme se MVP - INTERCANIS v Brně v sobotu 29.06.2013

Přihlášeno celkem 10 bernských a 3 švyčtí honiči a posuzoval pan DAMIR SKOK s Chorvatska.

Kdo soutěžil za Bencilláky?

Bernští - pes v mezitřídě:  QUART Bencilla  - výborný 1, CAC, res.CACIB

              fenky - tř.štěňat :   SOPHIE Bencilla - velmi nadějná 1

                                              SUSSANE Bencilla - velmi nadějná 2               

                      tř.šampiónů: GANA v. Dürrgraben (Fellon) - výborná 1, CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOB 

Švycký - fenky: tř.mezitřída: RACHEL Bencilla - výborná 1, CAC, res.CACIB 

                         tř.šampionů: PINKIE Bencilla  - výborná 1, CAC, CACIB, CAC-ČMKU, BOB a BIG - 4 

A jak to na výstavě probíhalo - čtěte více (clik -čtěte více)

Za fota moc děkuji Lydii a Monice.

 

 

 

 

 

V květnu oslavila své 7 narozininy bernská Kimi (Kimberlly Bencilla) a poslala nám foto, kde jí to moc sluší a nikdo by jí nehádal, že již Kimince začíná osmý rok.

Opět krásné fotečky jsme dostali od švycké Ejsinky (Penny Bencilla). Jediné jí nevadily záplavy a radostně si pobíhala na zaplavené cyklostezce, kde proháněla kačeny.

A jak se mají švycká štěňátka, která jsou již ve svých nových domovech? Dle zpráv jejich majitelů se všichni zabydleli velice rychle, bez jakýkoliv problémů zvládli i několikahodinovou cestu, doma si vše řádně prohlédli, seznámili se se svými novými rodinnými členy.....jsou výbornými jedlíky, také si chváli jak jsou již čistotní , mazliví a nebojácní a jak jsou rádi, že je mají.

Věřím, že všem novým majitelům budou dělat jen samou radost a budeme se vždy těšit na zprávičky a fota.

Dnes máme nové fota od Timečka (Timothy Bencilla), který bydlí nejblíže od nás, v jedné z části Ostravy.  Tara nám poslala fota ze svého domova v  Maďarsku, poblíž Budapesti, Tiffany odjela do oblastí Jeseníků k Šumperku a v sousedství jí budou dělat společnost dvě berňačky. Twinkie odcestovala až na samý konec - východ Slovenska , bude se věnovat lovu, ale i výstavám a doma jí budou dělat společnost slovenské kopovky. Dostali jsme ve zprávě, že jak cestu i seznamování dobře zvládla, jen když zůstane zavřená sama v ohradě, tak ukazuje, jaký má zvučný hlas. Na fotečky od Twinkie se budeme těšit  příště.

Co se týká zpráviček o našich švyckých štěňátkách, máme absenci z minulého týdne. Tak to nyní napravíme celou řadou fotek našich malých uličníků. Před dvěma týdny jsem měla venku ještě docelá krásný květinový záhonek, kvetly již jiřinky, karafiátky, klematis a další okrasné skalničky, obehnaný plůtkem.....nyní nemám plůtek ani květiny. Prckové jsou venku celý den a moc se jim tam líbí, no, a zejména v záhonku nebo pod keřem pivoně a dalších keříků. A jak je pozorujete, jak jsou šťastní, nedovolte jim to?! .......(čtěte více)

Fellonka a Rachelka se dnes účastnily Národní výstavy psů v polské Raciborzi. Vedly si obě opět skvělé a odnesly si z výstavního kruhu tituly nejvyší. Závěrečky jsme  vynechali a spěchali domú. 

 Posuzoval pan Matěj Kozber.

Gana v. Dürrgraben (Fellon) - výborná 1, CWC, BOB

Rachel Bencilla - výborná 1, CWC, BOB

Naší malí ušatí švycáčci povyrostli o další týden. Jsou to veselá a hravá, také velmi mazlivá a hodně chytrá štěňátka. Jsou moc rády venku a tak jsme jim vymezili prostor, kde mohou být i bez dozoru, protože jinak je to malá demoliční četa mých kytiček a keřů. A také si velmi rádi hrají s trpělivou mámou Conny.

 

 V sobotu 1.6. jsme se účastnili Mezinárodní výstavy psů v Nitře. Počasí nám přálo, v Nitře bylo slunečno a to přispělo k dobré výstavní atmosféře, setkání s přáteli....a vynikající výsledky našich holčiček, prostě bylo fajn. Na závěrečné soutěže jsme nečekali, spěchali jsme domů za našimi štěňátky.

Posuzoval pan Weron Gregorz z Polska

Bernský honič: Fellon (Gana v. Dürrgraben) - tř.šampiónů: výborná/excellent 1, CAC, CACIB, Grand Prix Winner, BOB

Švycký honič:    Rachel Bencilla                      - tř.mezitřída:   výborná/excellent 1, CAC, CACIB, Grand prix Winner, BOB