Aktuality / Archiv

Naše švycká Connie se stala v letošním roce 4x babičkou. V únoru se Robinkovi (Robin Bencilla) narolilo po velmi plodné fence Amareně v CHS Lady Bardotte 14 dětí. V červnu se narodilo naší Rachel 6 štěňátek a za dva týdny na to, pak Peewee Bencilla se stala maminkou 5 krásných štěňátek. V červenci porodila 9 krásných štěňátek Pinkie Bencilla. Tolik vnoučátek!

Pokud máte zájem o krásné, zdravé štěňátko tohoto úžasného plemene, v ChS z Cukrovaru stále ještě čekají některá štěňátka na svého pravého pánička a jsou připravená k odběru - http://peewee0.webnode.cz/

A také v ChS z Vančáku jsou volná štěňátka. Nyní jim jsou tři týdny a matkou je Pinkie - výstavně nejúspěšnější fena u nás, také vedená lovecky!  http://www.chs-zvancaku.cz/

Dnes slaví své 8 narozeniny naše Aranka a Agatha z Moravských hájů. Obě se těší dobrému zdraví a Aranka i když pravda, je už trochu usedlejší dáma, přesto je stále aktivní, zejména co se týká hrabání kráterů na zahradě, veselá a stále hodně přítulná, mazlivá. Agátka si užívá blahobytu ve Vídni a také se těší dobrému zdraví.

Aranko a Agátko, přejeme vám ještě hodně let ve zdraví a spokojený život ve vašem důchodovém věku!!!!

V neděli 03.08.2014 jsme se účastnili II. Miedzynarodowe Wystawy psów rasowych - II.Mezinárodní výstavy psů v polském Zakopané.

Nádherné místo pod Tatrami, příjemná atmosféra, setkání s přáteli a úspěchy Denniska a Sofinky!! Bylo super.

Posuzoval: p.Leszek Salamon (PL)

tř.mladých: DULCIS Cervarius (Dennisek) - V1, CAJC, BOJ a BOB, tímto splnil podmínky a stal se Junior Champion Polska !

tř.mezitřída: SOPHIE Bencilla - V1, CWC,CACIB a BOS

Ve dnech 24.07. - 27.7.2014 jsme absolvovali maraton čtyř nočních výstav v chorvatském Splitu. Nebyli jsme tam poprve, ale tato naše výprava již byla čtvrtá. Moc se nám tam líbí, velmi příjemné, perfektně organizované výstavy, mezinárdní rozhodčí, krásná atmosféra, setkání s přáteli nejen z Česka....letos naší CHS reprezentovali tři zástupci, náši mladí berńňáci Sophie a Dennisek a z Maďarska přijela švycká Tara Bencilla. A jak jsme dopadli?  .....čtěte více

 

Uběhlo to jak voda a naší malí ušáčci odcházejí do svých nových domovů. V minulém týdnu odjel Urquel a Uncas, včera nás opustil náš miláček Victorek, v sobotu čeká cesta Umberta. Déle se u nás ještě zdrží Uttilo a lumpačka Uskaya, musí ještě dosáhnou věku, aby mohli letět letadlem.

Včera odpoledne pustím zbývající tři lumpíky ven, jdu si něco nachystat domů.....za chvíli se jdu podívat, co vyvádějí a oni nikde! Volám, hledám pod keři apod., až se podívám na spodní zahradu, kde je naše smečka a ejhle, všichni tři si běhají se smečkou, prostě, šli navštívit svou mámu a ostatní tety a strejdy!  Jsou velmi podnikaví a našli mezeru v plotu, kterou bez problému prolezli...jsou to naše šikulky.

Krásná zpráva nám přišla z Rakouska od paní Sabine, majitelky  naší Olivie. Účastnily se výstavy v Oberwartu a vedly si velmi skvělé.

OLIVIA Bencilla - třída otevřená: výborná 1, CACA, CACIB , BOB a BIG 3 !!!

Moc gratulujeme!

Victorek roste, dobře prospívá a stále je to  velký pohoďák, kliďasek. Ale rozčílit se také umí, hlavně, když si moc dovolují jeho o týden starší švyčtí kámoši. Ale rád je sám nebo se svoji maminkou, která je vždy na blízku, stále ho opečovává a hlída, aby se mu nic zlého nepřihodilo.

Co krok, to šlap na ucho. Je již velmi čistotný a už ví, že se to dělá venku. Ale když to zrovna nejde, tak na plenu vedle pelíšku. Je moc šikovný, na to, že je mu dnes teprve 5 týdnů. A apetit, ten neztratil, chutná mu vše, co se mu podá před čumáček, nedělá žádné drahoty.

Naše štěňátka opět povyrostla o další týden. Už to dávno nejsou knedlíčci, jak jsem jim říkávala, jsou to již pěkní lumpíci.  Jejich hry přecházejí v soupeřivé boje, ale v momentě, když jednoho či druhého vezmete na ruce, zjihnou a rázem jsou to nevinná stvořeníčka, která se moc rádi mazlí.  Nejoblíbenější činnost tohoto jejich věku je průzkum zahrady, kytiček, větviček apod. A pak, když jdou opět na své místo, tak svůj nesouhlas dávají dost hlasitě najevo. Jsou to prostě švyčtí lumpíci a naší bobánci.

Toto letí, opět další týden za námi a štěňátka, naší bobánci, jak jim vždycky říkám, jsou již pěkní čiperové. Dobře žerou, jsou veselá, zdravá a nejvíce se jim líbí venku. 

Bernský Victorek se velice rychle přizpůsobil ve smečce , o týden starších švyckých kamarádů. Jinak je to stále velký "pohoďák", jen tak něco ho nerozhází. Maminka Fellonka si ho však stále hlídá a běda, když by mu chtěl někdo ublížit, je stále na blízku. A mlíčko o své maminky je to nejlepší. 

Švycátka jsou velmi hravá, veselá a velmi zvídavá štěňátka. Dobře žerou a maminka Rachel jim stále přilepšuje svým mlíčkem, kterého má stále dostatek. 

V pondělí 7.7. bylo u nás hodně veselo. Oslavili jsme velkou radost z narození naší vnučky (tím myslím té lidské), která se narodila 6.7. pár minut před plnoci. Jmenuje se Terezka a tak náš vnouček Matěj má sestřičku.

Ve večerních hodinách přijela za Ackim nevěsta, fenka z našeho chovu Ornellka se svoji páničkou Radkou. Krytí proběhlo tak jak má a to velmi rychle. Ráno si to ještě zopakovali. Doufáme a přejeme Ornellce, ať má krásná, zdravá štěňátka!