Aktuality / Archiv

Ani jsme se nenadáli a prckové jsou týden na světě! Krásně přibírají, jsou to velmi spokojená, vzorně opečovávaná štěňátka.

Samík nám poslal pozdravy a fotky, abychom viděli, jak se má výborně, jak krásně roste, jakou má chůvu, starou "tetu" ohařku. ....Děkujeme!

Naší švyčtí bobánci krásně prospívají, jsou to velmi spokojené kuličky s plnými bříšky.Cony je skvělá máma, má to pěkně zorganizované, aby u cecíku nebyla tlačenice a na všechny se vždy dostane dostatečně. Představujeme vám je jednotlivě. Jména už máme i pro holčičky, jen ještě musíme počkat, které která dostane, protože budoucí majitelé si své holčičky ještě vybírají. Může ještě dojít i ke změně, ale zatím jsme vybrali my nebo jejich budoucí majitelé tato jména: fenečky - Tessie, Teena, Twinkie, Tiffany,Tara a kluci Tomothy,Taydee a Tobias.

Včera, 28.4.2013 se naší Connii narodilo 8 nádherných, velmi čiperných a váhově absolutně vyrovnaných, plně standardních štěňátek! Máme 3 kluky a 5 holčiček. Conyška vše zvládla, jako vždycky, na jedničku. Všech 8 miminek se narodilo během 4 hodin a to mezi 20,30 a 00,30 hod.. Všechna jsou velmi čiperná a maminka se skvělé stará.

Sofinka mám roste jak z vody. Je to velmi chytrá psí holčička, ale jediné, co je s ní za problém, je její nežravost. Když mě vidí, že chystám její misku, raději prchá. Ale má smůlu, neuteče mi a určenou porcí musí sežrat i když je to s přemlouváním, z ruky.........Doufám, že se to časem upraví, protože různé ňamky, tak to joooo, to si vezme. Zatím měli naší Bencilláci pověst spíše opačnou, byli to většinou velmi dobří jedlíci. Jinak Sofinka miluje svojí maminku Fellonku a Fellon jí to svou láskou oplácí. Je velmi trpělivá na její vrtochy a krásně si spolu vyhrají. Nedalo mi a dopoledne jsem vyfotila, jak malá chtěla také na křeslo, kde už ležela Fellon a tak to vyřešila po svém! Přidávám i foto naší nastávající maminky Connie, která to má již za pár!

Connie se nám pěkně kulatí. Je na sebe již velmi opatrná, vynechává honičky a jiné divoké hry a načerpává energii povalováním se na sluníčku. I to naše malé torpédo Sofinka pochopila, že "tetu" Connii nesmí otravovat a bedlivě na to dohlíží její maminka Fellonka.

Sussi nám poslala celou řadu nádherných foteček. Má se výborně, konečně může také běhat venku a má k tomu starší parťačku bíglici Anetku. Anetce je již 11 let a s malou čertici ožila, hraje si s ní, běhá....Děkujeme za zprávičky a fota-více jich můžete shlédnout na : http://koneposluchov.rajce.idnes.cz/Sussanka_a_Anetka

Ve dnech 13. -14.4.2013 se koná, již tradiční Národní výstava psů v Ostravě. Máme to "za rohem", tak jsme nemohli chybět. Byl nádherný slunný den, který vytáhl i mnoho návštěvníků. Přišel nás povzbuzovat i můj vnouček Matýsek, který si chtěl vyzkoušet, jak se takový pejsek vlastně vodí. Třeba z něho vychováme budoucího kynologa! Oproti minulým ročníkům, byla letos účast našeho plemene malá, ale velmi úspěšná. Posuzovala paní Musial z Polska. A jak dopadli naši?

ACKI vom Weinbergn - výborný 1, CAC, Národní vítěz, CAC-ČMKU, BOB a BIG 5

Švycký:

ROBIN Bencilla - výborný 1, CAC,Národní vítěz, CAC-ČMKU

RACHEL Bencilla - výborná 1, CAC, Národní vítěz, CAC-ČMKU a BOB                       

 

 

 

ACKI vom Weinbergn - výborný 1, CAC, Národní vítěz, CAC-ČMKU, BOB a BIG 5

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Švycký honič: ROBIN Bencilla - výborný 1, CAC,Národní vítěz, CAC-ČMKU

Dnes bylo konečně celý den slunečno a teplota se vyšplhala nad 10 stupňů. Naší smečce se to moc líbilo. Zejména Sifince , objevuje venkovní novoty(zejména hromady hlíny a další stavební materiál, který je připraven pro venkovní úpravy naší zahrady..) a také se dnes seznámila i s Rachel a Arankou. Se všemi je kamarádka a i tatínek Acki již před ní neprchá. Coninka se nám pěkně kulatí a Fellonka je opět ve skvělé kondici a nikdo by na ní nepoznal, že před pár dny ještě kojila. (pro zhlédnutí všech foto, klikněte -čtěte více)

Sussane i Samuel se v nových rodinách velmi rychle adaptovali a zatím slyšíme na ně samou chválu, jak jsou inteligentní, veselí, hraví.....Také naše Sophie je velmi šikovná, čistotná a i když po odchodu brášky Samíka byla chvíli ukňouraná, chyběly jí rošťárny a štěněcí hry, velmi rychle zapadla mezi dospěláky, kteří jsou momentálně doma. Acki již před ní tak neutíká a Fellonka si s ní krásně hraje a teta Connie, ta momentálně jen hledá, jestli náhodou Sofí někde nenachala nějaký zbyteček k jídlu. Zatím se ještě neseznámila s tetami Arankou a Rachel, protože ty právě hárají a bydlí ve svém domečku. Na zahradě je pořád ještě spousta sněhu a tak Sofinka na spodní zahradě ještě nebyla. Snad konečně už nastane to JARO a budou moci všichni společně běhat po celé zahradě.