Aktuality / Archiv

Bernská štěňátka jsou všechna ve svých nových domovech a tak se Connie rozhodla, že to nebude zbytečně protahovat a včera odpoledne-30.10.2011 porodila 6 nádherných štěňátek, 3 kluky a 3 holčičky. Porod proběhl opět bez problémů a velmi rychle. Connie je velmi pečlivá máma a štěňátka jsou čiperná, plně standardní, zdravá.
Dostali jsme krásné fota s názven "Lindsay a podzim". Lindsay žije v Litvě a dělá páničkům velkou radost. Je nositelkou celé řady výstavních úspěchů, je Champion Lithunia...Nyní čekají až přijdou "její dny" a chystají se na štěňátka, však už má věk, v září oslavila 3 roky.
Uběhlo to jako voda a je tady loučení s našimi štěňátky, která se rozjíždí do svých nových domovů. Máme také již první fota z nových domovů. Dvě štěňátka cestovala včera se mnou do Kunětické Hory, kde se konala členská schůze KCHŠH a majitelům jsem ušetřila další cestu do Ostravy-byli u nás, když byly štěňátkům 4týdny. A kde naše štěňátka budou bydlet? Queen- Jižní Čechy, Quirin,Qwendy, Quart a Queen - Jižní Morava, Quentin a Quanett - Praha, Quincy -Slovensko a pro Quinnu- si přijedou z Německa.
Všem přejeme dlouhý a šťastný život v milujících rodinách a páničkům hodně radostí se svými ušounky. Určitě o nich hodně uslyšíme, mnozí se chystají na výstavní a i pracovní kariéru.
Pokračujeme v gratulacích-tentokrát dnes k druhým narozeninám našich bernských ušáčků z vrhu "N". Maminkou je Agatha a otec Jerry Bencilla. Narodilo se jich 5, 4 kluci a 1 holčička- Nella, Next, Nick, Nero a Nordan. Všichni se mají skvělé, jsou v milujících rodinách. Nero, Next a Nick se dali i na výstavní dráhu a dnes jsou všichni tři CHOVNÍ PSI, nositelé mnoha výstavních ocenění - s tituly Junior šampión, Klubový vítěz mladých, BOB i BIG...Moc všem gratulujeme a majitelům děkuji za vzornou péči a lásku. Mimořádná gratulace patří Nextíkovi, který v sobotu velmi úspěšně složil zkoušku BZH v I.ceně (stejně úspěšně jako jeho bráška Nero v loňském roce).
Bernským bobánkům je šest týdnů. Toto uběhlo! Jsou to zdravá, veselá štěňátka. Po neděli jich čeká první očkování, čipování a pomalu se budou připravovat na cestu do nových domovů. Další fota v galerii - ŠTĚŇATA.
Naše první švycká štěňátka dnes slaví své první narozeniny. Všem přejeme hodně zdraví a hodně šťastných let. Děkuji také jejich majitelům za krásné fota a zprávy, které nám chodí již rok. Všechna se mají skvělé, jsou milována. Někteří se předvedli již na výstavách a vedli si super.
Punťa (Pongo) - Evropský Junior vítěz + BOB, 2x CAJC, vždy výborný
Pinkie - Česká Junior šampionka, také vždy výborná, výborně si vedla i na Slovensku-V1,CAJC,BOB
Pedro - výborný1, CAJC
Polly - výborná 2, velmi dobrá po lovecké stránce, majitel nešetří chválou
Ostatní se chystají příští rok. Budu se moc těšit se všemi na setkání.
První narozeniny dnes slaví i můj vnuk Matěj - pejsky miluje a budu doufat, že bude jednou můj nástupce.
Do galerie štěňat byly přidány fota jednotlivců ve věku 5 týdnů.
V sobotu jsme se účastnili mezinárodní výstavy v Č.Budějovicích.Z našich soutěžili Acki a Fellon. Akimek se setkal se svými dvěma syny z "prvního manželství" - Banditto a Bingo Lady Bardotte(matka: Audrey Lady Dorotte). Počasí celkem vyšlo a pohodu a dobrou náladu zdvojnásobily výstavní úspěchy.
Přihlášeno bylo 7 bernských honičů (dva se nedostavili) a posuzovala paní Dolejšová Olga
ACKI - tř.šampiónů: výborný 1, CAC, CACIB, BOB a BIG-4.místo
GANA (Fellon)- mezitř.: výborná 1, CAC, CACIB

Protože propásli termín přihlášky, tak se z Rakouska přijela alespoň podívat - Olivia Bencilla.
Zatím krásné slunné dny nám umožňují, že štěňátka můžou pobývat venku. Od minulého focení uběhlo jen pár dnů a přesto je viditelné, jak štěňátka rostou, prodlužují se jim ouška a jsou více a více zvědavější v poznávání okolí.
Všechna naše bernská štěňátka již mají své budoucí pániky.
Máme však dobrou zprávu - okolo 2. listopadu očekáváme narození štěňátek - Švyckého honiče!!
2. November erwarten wir Wewlpen - Schwyzer Laufhund
November 2, we expect puppies - Swiss Hound