Aktuality / Archiv

Dnes jsou našim štěňátkům 4 týdny. Rostou jak z vody, všechna jsou pěkně váhově vyrovnaná, zdravá a spokojená. Užívají si venku podzimního sluníčka.Další fota jednotlivců najdete v galérii-ŠTĚŃATA. Protože (a jak jinak) jsem fotila prcky sama, někteří ještě odmítali se sami do postoje postavit, byli jak gumoví, ale snažili se!!
Štěňátkům jsou tři týdny. Už to nejsou jen spící knedlíci, ale velice čiperná, hravá psí mimina. Porodní bedna jim začíná být malá. Jsou opravdu moc šikovná, začínají chápat, že potřeba se dělá na plénu a ne do pelíšku. Začínají zkoušet své malilinké zoubky na svých sourozencích. Maminka Aranka se stále poctivě stará, ale stejně nejspokojenější je, když všichni uličníci spí a ona si od nich odpočine na svém místě nebo s námi na zahradě.Nastává období, kdy začínáme s přikrmováním. Také vítáme u nás jejich budoucí majitelé. Došlo ke změně, respektive k přehození jmén - z Quentina je Quido a naopak.Na svého nového pánika čeká ještě jedna holčička.Foto jednotlivců - clik - štěňata.
Včera se naše Fellon a Acki účastnili NVP v Brně. Přihlášeno 12 švýcarských honičů. Posuzovala paní Věra Dvořáková.
tř.šampiónů: ACKI - výborný 1, CAC,Národní vítěz, CAC-ČMKU
tř.mezitřída:FELLON (Gana) - výborná 1, CAC, Národní vítěz, CAC-ČMKU
Naše švycké honiče reprezentovala Pinkie Bencilla - výborná 1, CAJC, BOJ tímto získala titul Český Junior Šampión. Moc jí gratulujeme a její páničce děkuji za vzornou prezentaci!
Naší bobánci mají dva týdny. Všichni již koukají, jsou čiperní, váhově velmi vyrovnaní a hlavně (zatím) velcí pohoďáci. U cečíčků se sami vzorně střídají po skupinkách a i když chtějí všichni najednou, každý si ten svůj najde. S focením už to však není vůbec jednoduché, dokážou se velmi rychle pohybovat, zvedají se na nožičky....prostě jsou to šikulkové.
Dne 10.9. se konala na tradičním místě -v Litomyšli Klubová výstava. Letošní rok byl rekordní v počtu přihlášených švýcarských honičů(44)a poprve v historii se předvedly všechny 4 variety-Bernský, Švycký, Luzernský i Jurský. Naší CHS Bencilla reprezentovalo 10 "Benciláčků" a 3 naši psi - ACKI, Fellon a Connie. A vedli jsme si výborně!!! Posuzoval pan O.Vondrouš
Bernský honič: tř.mladých: OSWALD Bencilla - VD 3
tř. mezitř.: NERO Bencilla - výborný 1, CAC
NEXT Bencilla - výborný 3
NICK Bencilla - výborný 4
tř.pracovní: LORD Bencilla - výborný 1, CAC
tř.vítězů:ACKI vom Weinberg - výborný 1,CAC - Klubový vítěz (Club Winner)
tř.veteránů: EDWARD Bencilla - výborný 1, Nejlepší veterán
feny tř.mladých: ORNELLA Bencilla - VD 3
OLIVIA Bencilla - výborná 1, CAJC, BOJ-Nejlepší mladý
tř.mezitř.:GANA v. Dürregraben(Fellon)- výborná1,CAC-Klubový vítěz,BOB a BIS !!!
Acki i Gana jsou našimi importy ze Švýcarska, ale Fellon, jak říkáme Ganě, má švýcarského otce, ale její matka Fellon Bencilla je naším odchovem po naší první fence Christine, která byla ve své době nejúspěšnější fenou nejen u nás, ale i ve světě, první česká Světová vítězka z Milána v roce 2000.
Úspěšní byli i naší švyčtí honiči:
tř. mladých - PONGO Bencilla(Puňta) - výborný 1, CAJC
PINKIE Bencilla - výborná 1, CAJC, BOJ -Nejlepší mladý
tř.čestná - CONNIE Haniččina zahrádka - výborná 1
Závěrem Klubové výstavy probíhala také soutěž o nejlepší Chovatelskou skupinu - 1.místo - chov. stanice BENCILLA (obhájili jsme prvenství z loňska i let předešlých)
Včera oslavila naše štěněcí devítka svůj první týden života. Všechna vzorně přibírají a jsou velice čiperná, zdravá. Příští týden už na ten náš svět prokouknou, tak fota už budou veselejší, zatím jsou to hodně živí "knedlíčci". Fota všech jsou v galerii - clik -štěňata.
Dnes 3.9. se narodila krásná a zdravá štěňátka - máme 4 kluky a 5 holčiček !!!
ARANKA - Interchampion C.I.E, World Winner, Club Winner, Champion - SK, PL, European Junior Winner, National Winner,Vítězka Speciální výstavy KCHŠH...
ACKI - Interchampion C.I.B, C.I.E, World Winner, Europe Winner, Club Winner, National Winner, Champion - CZ, SK, PL,SLO, HR, Czech Junior champion,Czech Grand champion..

Dnes jsme dostali krásnou zprávu z Holandska -Leeuwarden, kde se právě nachází Punťa (Pongo)- švycký pejsek z našeho chovu a vedl si skvělé -včera na Národní a dnes na Evropské výstavě.
National dog show -1.9.2011 (NL)
posuzoval: Jean Jacques Dupas (FR)
PONGO Bencilla - excellent1, CAC-J, BOJ, BOB
European dog show - 2.9.2011 (NL)
posuzoval: Karl Reisinger (AT) - PONGO Bencilla - excellent1, CAC-J,BOJ,BOB - EUROPEAN JUNIOR WINNER
Mooooooooc gratulujeme!!! Páničkové jsou na Puntíka velmi pyšní, prý porazil i holandskou šampiónku.V závěrečných soutěžích se dostal do nejužšího výběru 6 mladých psů!! Na fota z výstavy si počkáme a dodáme až se z Holandska všichni vrátí.Foto je z minulého týdne z výstavy v Mladé Boleslavi, kde se mu také vedlo výborně - výborný 1, CAJC.5.9.- dodány fota z Holandska.Více si přečtěte na na stránkách -http://punta-svyckyhonic.webnode.cz/
Connie tolik záviděla, že Aranka čeká štěňátka, že se rozhárala o více jak měsíc dříve a tak jsem opět absolvovala s Connii a kamarádkou Monikou dlouhou cestu do malebné vesničky blízko Bernu. Krytí proběhlo tak jak má, Conince se ženich líbil a teď budeme jen čekat, zda bylo i úspěšné. Otcem bude velmi úspěšný pes INO v. Mooi Marrkel (původem z Holandska)
Nádherný víkend 20.-21.8.2011 jsme strávili výstavně, ve společnosti našich nejlepších přátel, a se super výstavním úspěchem, tak co více si přát. Zastoupeni byli jak honiči bernští, tak i švycáčci. A kdo byl z našich? Acki a Fellon (GANA) a za švycké Pinkie a Polly Bencilla. Také se poprve předvedl i Ackiho syn Banditte a i ten má našlápnuto jít ve stopách svých rodičů, odnesl si opravdu excellentní posudek se známkou Velmi nadějný. Z dospěláků bernských však tentokrát bodovala Fellonka, předvádí se s nóblesou a (zatím) moc ráda a 2x Ackiho porazila o BOB
20.8.2011 - posuzoval pan J.Němec (CZ)
ACKI vom Weinberg - výborný 1, CAC,CACIB
GANA v.Dürregraben(Fellon)- výborná 1, CAJC a BOB

Pinkie Bencilla - výborná 1, CAJC, BOB
Polly Bencilla - výborná 2

21.8.2011 - posuzoval pan Jean Jaques Dupas (FR)
ACKI - V1, CAC,CACIB
FELLON (GANA) - V1, CAJC a BOB
- tímto získala již třetí CAJC-SK a titul SLOVENSKÝ JUNIOR ŠAMPIÓN
Celou řadu krásných fotek ze soboty můžete vidět na rajčeti. Děkujeme.-(zkopírujte adresu)http://zvancaku.rajce.idnes.cz/20.8.11_DUODANUBE_Bratislava/#