Aktuality / Archiv

Čas letí a Aranka se pěkně zakulacuje. Je stále veselá, neopouští jí její temperament. Není však společně se svojí smečkou, ale doma. Chce mít svůj klídek a pohodlí a náramně si to užívá.
Ve dnech 21.7.-24.7.2011 se konal další ročník -4 summer night show dogs (4 letní noční výstavy psů)v chorvatském Splitu. Po velmi dobrých referencích z minulého ročníku jsme se rozhodli to letos vyzkoušet, spojit malou dovolenou u Jadranu s výstavama. Dopoledne na pláži a večer na výstavách. Z naší smečky jsme zvolili Ackiho a Connii. Oba zvládli cestu, pobyt i výstavy na jedničku s hvězdičkou!!

21.7. - Národní výstava -CAC, posuzoval pan Rodi Hübenthal z Norska
ACKI - excellent 1, CAC, BOB
CONNIE - excellent 1, CAC, BOB


22.7. - Mezinárodní výstava - CACIB, posuzoval pan Damir Skok z Chorvatska
ACKI - excellent 1, CAC, CACIB, BOB
CONNIE - excellent 1, CAC,CACIB,BOB


23.7. - Národní výstava -CAC, posuzovala paní Ann Ingram z Irska
ACKI - excellent 1, CAC, BOB
CONNIE - excellent 1, CAC, BOB


24.7. - Mezinárodní výstava -CACIB, posuzovala paní Carla Molinari z Portugalska
ACKI - excellent 1, CAC,CACIB, BOB
CONNIE - excellent 1, CAC, CACIB, BOB

Akimek i Coninka tímto splnili podmínky pro udělení titulu -Šampión Chorvatska a Acki titul Interšampióna C.I.B i C.I.E a Connie přidala k titulu C.I.B i titul C.I.E.
Výstavy se konaly na sportovním areálu ve Stobreči (u Splitu), začínalo se pozuvovat vždy ve 20,00 hod a my jsme končívali tak mezi 23 -24,00 hod. Závěrečné soutěže začínaly v 01,00. první den jsem na závěrečky čekala, skončili jsme ve 02,10hod a druhý den jsem pak skoro celý prospala (neumím ponocovat), proto další dny jsme již vždy po skončení posuzovaní odjeli. Na výstavách byla velká mezinárodní účast, hodně vystavovatelů bylo z Česka, Slovenska, Itálie, Francie, Ruska, dále z Maďarska, Slovinska....Atmosféra, organizace super, spousty nových přátel, zážitků..i když to bylo dost náročné (alespoň pro mě, sužovaly mě i nějaké zdrav. problémy), tak jsem ráda, že jsme se tohoto výstavního maratonu účastnili.
Více foto v galerii-foto z výstav.
Včera se konala v Mladé Boleslavi Národní výstava psů a dostala jsem dobré zprávy. Naše barvy CHS Bencila vzorně reprezentovali Nero a Láďa (Lord). Moc jim gratulujeme!!!
tř.mezitřída: NERO Bencilla - výborný 1, CAC
tř.prcovní: LORD Bencilla - výborný 1, CAC, Národní vítěz

My právě čerpáme síly a připravujeme se s Acki a Connii na doslova výstavní maratón. 4 noční výstavy v chorvatském Splitu - 2xCAC a 2xCACIB - tak nám držte palce, ať to zvládneme.
Zítra - 16.07.2011 oslaví štěňátka našeho posledního bernského vrhu "O" své první narozeniny. Olivia, Odetha, Ornella a Orwin, Oliver, Oscar, Oswald, Otto se mají moc dobře. Dostáváme průběžně zprávičky co, kdy a kde svým pánikům provedli,čím je překvapili...všichni jsou však miláčci rodiny a majitelé si chválí jejich skvělou, přátelskou, nekonfliktní povahu.
GRATULUJEME a přejeme všem jen to nejlepší, hodně zdraví, výstavních úspěchů a vždy se budeme těšit na osobní setkání, na další zprávičky a fota !!!!
Je moc zajímavé srovnávat povahu bernského a švyckého honiče. U bernských jsem se setkala jen vyjímečně, že by měli rádi vodu a šli si zaplavat dobrovolně. Ale švycáčci - to jsou plavci!Dostala jsem moc krásné fota od Pinkie a Ejsinky(Penny) jak si užívají vodních radovánek.
Na svých psích stránkám nemám ve zvyku se rozepisovat kdy a kde jsem trávila dovolenou apod. V minulé aktualitě jsem se zmínila o své cestě do zámoří záměrně, s tím, že se k tomuto tématu zde vrátím. Nebyla to jen obyčejná dovolená. Společně se svoji kamarádkou chovatelkou (francouzských buldočků)jsme přijaly pozvání a navštívily jsme dlouholetou chovatelku anglických buldoků v Kanadě - původem Slovenka, která žije v Kanadě přes 40 let. Mimo poznávání krás a zajímavostí okolí Toronta(Ontario), mě hodně zajímalo, jak se u nich chovají čistokrevní psi. No....stručně řečeno -bez pravidel, předpisů, kontrol-každý si téměř dělá co chce, pes který má PP je chovný. Čím nestandartnější štěně - tím větší rarita!! Záleží tedy hodně na samotném přístupu chovatele, zda bude chovat "rarity" nebo zdravé, standardní psy!!!Paní chovatelka, u které jsme byly, si raději kupuje psy z Evropy z vyhlášených CHS a při prodeji svých štěňat v Kanadě a Americe, má stanoveny pro nové majitele hodně tvrdé podmínky...Měla jsem možnost se nechat zasvětit jen do chovu anglických a francouzských buldočků, ale i slyšet hodně názorů na chov psů všeobecně a poslední mé slovo -já bych si z této země štěně nekoupila!!!
Po menší pauzičce se opět hlásíme s některými novinkami z dění naší ušaté smečky. Na 11 dnů jsem mojí smečku opustila, ale bylo o ně velmi dobře postaráno mojí rodinou - však také dostali i písemný "manuál" . Největší úkol měli hlídat naši Fellon (Gana) , protože ta, těsně před mým odjezdem začala hárat.Po mém návratu bylo vše OK, jen k Fellonce se přidala i Aranka,tak aspoň není Fellonka sama oddělená od smečky.
Včera 25.6. jsme se účastnili MVP v Brně. Přihlášení z naší smečky byli - Acki, Fellon a Connie (Fellonka se však účastnit ještě nemohla)a tak jel s námi i Lonny, jen tak na výlet, protože by to s ním doma nevydrželi, jaký by "dělal koncert" za háravýma holkama. A jak jsme dopadli?
ACKI - výborný 1, CAC, CACIB a BOB
CONNIE - výborná 1, CAC, res.CACIB

Celkem bylo přihlášeno 10 švýcarských honičů a posuzoval p.Řehánek a paní Černohubová při aprobaci pro naše plemena
Na závěrečné soutěže jsme nečekali, protože doma nás čekala rodina a známí, kteří čekali, co jim povyprávím z mé cesty ze zámoří.
V neděli jsme se účastnili Mezinárodní výstavy - Derby Winner v Nitře. Bylo sice šílené vedro, ale v halách, ve kterých se posuzovalo, se to docela dalo vydržet. Na závěrečné soutěže jsme nečekali, protože odpolední dusno nevěstilo nic dobrého a tak jsme spěchali domů.
Posuzoval: Š. Štefík (SK) NERO Bencilla (tř.pracovní) -výborný 1, CAC, res.CACIB
ACKI (tř.šampiónů) - výborný 1, CAC, CACIB, BOB - SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN
FELLON (Gana) tř.mladých - výborná1, CAJC, DERBY WINNER

Titul Derby Winner mohl získat pouze mladý jedinec a to ne jen z třídy mladých, ale i z tř.mezitřídy, otevřené.., ale musel se narodit jen v roce 2010).
Na Slovensku to tento víkend nebyla jediná výstava, konaly se celkem tři. V pátek se konala Celostátní v Senci a v sobotu také Mezinárodní - Grand Prix v Nitře. Všech tří se účastnil NERO Bencilla a dopadl výborně - 3.6. - posuzoval: V.Piskay - V1, CAC, a BOB, 4.6. -posuzoval: T.Jakkel(HU) - V1, CAC, CACIB a BOB. A za naše švycké honiče - PINKIE Bencilla ve třídě dorostu - velmi nadějná 1. Moc gratuluji.
Neměla jsem sebou foťák, tak přikládám alespoň foto našich vítězů u nás na zahradě a přidávám několik z naší smečky.
Ve středu 1.6. oslavila naše Fellonka své první narozeniny. Jak ten čas běží! Z malého ušatého štěňátka je už velká psí slečna.
Dostali jsme zprávu z Rakouska, kde bydlí Olivia Bencilla. V sobotu se poprve předvedla na Mezinárodní výstavě v Salzburgu a vedla si výborně - V1, Jugendbeste. Moc gratulujeme!!