Aktuality / Archiv

Uplynulý víkend jsme se vydali s Akimkem a Felonkou a kamarádkou Kamilou s westíkem Miou na výstavy do Litoměřic a přijali pozvání mé kamarádky Moniky přenocovat u nich v Duchcově. Byl to nádherný, slunný a velmi příjemný víkend, plný krásných žážitků a setkání. Moc jsem se těšila z krásných štěňátek Dorotky (Audrey) a našeho Akima (Acki), byla jsem moc ráda, že jsem je mohla vidět ještě všechna, než se již během tohoto týdne rozutečou do nových domovů.
A jak to bylo na výstavách? V sobotu se konala Národní a v neděli Mezinárodní výstava všech plemen. Akimek a Fellonka si vedli skvělé, zejména Fellon v neděli porazila i zkušenného šampióna Ackiho a ještě v závěrečných soutěžích o Nejlepšího mladého jedince, kde se vybíral vždy jen jeden za každou FCI skupinu,tak to byla naše Fellon
21.5. NVP - posuzoval pan MVDr.Andrzej Brabletz z Polska
ACKI - výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB
FELLON(GANA) - výborná 1, CAJC

22.5. MVP - posuzovala paní Barbara Larska z Polska
ACKI - výborný 1, CAC, CACIB
FELLON (Gana) - výborná 1, CAJC, BOJ, BOB, JBIG-1 !!!

Velkou radost nám udělal i náš odchov - NEXT Bencilla, který je již také ČESKÝ JUNIOR ŠAMPIÓN a na obou výstavách získal - výborný 1, CAC .
Přijela se za náma podívat i fenka z našeho švyckého odchovu Ejsynka-PENNY Bencilla, je z ní velmi krásná psí slečna.
Neroušek se dnes účastnil Národní výstavy v Polsku - Jelenia Gora a vedl si skvělé.
NERO Bencilla - výborný 1, CWC, BOB a BOG -4.místo
Mooooc gratulujeme!!!
V sobotu 14.05.2011 jsme se účastnili s Fellon a Acki Mezinárodní výstavy psů v Praze. Posuzoval pan Josef Němec a účastnolo se celkem 6 bernských a 2 švyčtí honiči. Byl to krásný slunný, pohodový a pro nás opět velmi úspěšný den.

ACKI - výborný 1, CAC,CACIB, BOB a BIG - 5.místo
FELLON - výborná 1, CAJC a BOJ -Splnila podmínky pro udělení titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPIÓN

švycký PONGO (Punťa) Bencilla ve třídě dorostu - velmi nadějný 1 s vynikajícím posudkem....velmi perspektivní do budoucna...
Děkuji Radce, majitelce Ornelky za zaslání fotek z výstavy. Všechny jsou k vidění na rajčeti a některé jsem zde vybrala.
Dnes se konala Speciální výstava Klubu chovatelů švýcarských honičů při Slezské výstavě psů v Hlučíně. Krásné prostředí sportovně rekreačního areálu a nádherné slunné počasí přispělo k výborné atmosféře. Přihlášeno bylo 18 švýcarských honičů, 1 Jurský, 6 švyckých a 11 bernských. Posuzovala paní Ahrens z Rakouska. A protože tato výstava byla tentokrát jen kousek od našeho bydliště, přihlásila jsem celou naší smečku. Všichni si vedli skvělé. Velmi milé bylo setkání s některými našimi odchovy. Přijeli Neroušek,Ornelka a Oliver z bernských, Pongo(Punťa), Pinkie, kteří se předvedli i ve výstavním kruhu a Pluto a Polly se přijeli zatím jen podívat, jsou naše švycká štěňátka.
A jak výstava dopadla pro nás a naše odchovy?
Bernský honič-psi:
mezitřída-NERO Bencilla - výborný 1, CAC
vítězů-ACKI vom Weinberg - výborný 1, CAC, Nejlepší pes
veteránů - LONNE Moravia Bray - výborný 1, Nejlepší veterán
feny:
mladých:ORNELLA Bencilla - výborná 1, CAJC
GANA v. Dürregraben - výborná 2
vítězů:ARANKA z Moravských hájů - výborná 1, CAC, Nejlepší fena, BOB

V třídě mladých se předvedl také Oliver Bencilla, odnesl si známku -dobrá (trošku více kluk povyrostl, zmohutněl)
Švycký honič:
dorost: Pongo Bencilla - velmi nadějný
Pinkie Bencilla - velmi nadějná
pracovní:CONNIE Haniččina zahrádka - výborná 1, CAC, Nejlepší fena, BOB a absolutní vítěz (BIS) Speciální výstavy
V odpoledních závěrečných soutěžích, již pro všechna plemena výstavy, se ještě Acki a Gana(Fellon) předvedli v párech a získali krásné 2.místo!
Brzy dodám spousty fotek, ale musím počkat, až je dostanu od fotografů.
Krásnou velikonoční sobotu jsem strávila se svými třemi ušounkami (Acki, Fellon a Connie) na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích. Byl to nádherný slunný den, velmi příjemné setkání s našimi známými, majiteli našich odchovů...Prostě super den a také velmi úspěšný!Z Rakouska se přijela podívat Sabine s Olivii Bencilla, to je fenečka z našeho posledního bernského vrhu. Vyrostla z ní moc krásná a milá psí slečna,jako by z oka vypadla své mamince Arance, která má před sebou velmi slibnou výstavní kariéru.
V tento den se konala Mezinárodní výstava psů i v německých Drážďanech, které se účastnili 4 čeští honiči a dopadli také velmi skvělé.

MVP České Budějovice 23.04.2011
posuzovala paní H.Ahrens z Rakouska
Bernský honič
Psi:
tř. mezitřída: NEXT Bencilla - výborný 1, CAC
tř.šampiónů: ACKI vom Weinberg - výborný 1, CAC, CACIB,BOB
AGNI od Punkvy - výborný 2, res.CAC, res.CACIB
Feny:
tř.mladých:GANA v.Dürregraben(Fellon) - výborná 1, CAJC, BOJ
Švycký honič
tř.dorostu(pes): PONGO Bencilla(Punťa) - velmi nadějný 1
tř.dorostu(fena):PINKIE Bencilla - velmi nadějná 1
tř.šampiónů:CONNIE Haniččina zahrádka - výborná 1, CAC,CACIB a BOB

MVP Drážďany (D)-posuzovala paní Dr.Orietta Zilli (Itálie)
Bernský - pes:tř. pracovní: NERO Bencilla - výborný 1, CAC,VDH,CACIB, BOB
feny:tř.mladých: ORNELLA Bencilla - výborná 1, CAJC-VDH
tř.pracovní Beneátka Lady Dorotte - výborná 1, CAC,VDH,CACIB
Švycký - fena:tř.šampińů: Amarena des goerges de la Lizerne - výborná 1, CAC,VDH,CACIB, BOB
Všem gratuluji a děkuji za zaslání foto.
Dostali jsme smutnou zprávu. Bernský pejsek Ben Hur z Relax ranče -otec našich prvních štěňátek -vrh "A" a pak vrhu "C", odešel dne 19.4.2011 - týden po svých 13. narozeninách do psího nebíčka. Beník, jak mu doma říkali, byl velmi úspěšný pes, nositel mnoha vysokých výstavních ocenění. Své klady předal mnoha svým potomkům. Prožil si krásný život, velmi milován svou rodinou a moc jim nyní chybí.
Moc děkuji majitelům našich štěňátek za stále nové pěkné zprávičky a fota. Ani je nestihám dávat všechny na stránky. Dnes aspoň některé - Nelka (Ornella) je velmi aktivní psí slečna, zalíbilo se jí nejen v lese, ale zkusila i agility a obě disciplíny jí jdou velmi dobře. Také se připravuje na kariéru výstavní, brzy jí bude 9 měsíců a je již na své první výstavy přihlášena - budeme jí moc držet palce!
Také Punťa (Pongo)roste v krasavce, je to hodně veselý a hravý pejsek, moc se těšíme na osobní setkání příští víkend v Českých Budějovicích, kde si to poprve vyzkouší ve výstavním kruhu a s ním i jeho setřička Pinkie. Pozdravy a krásné fotky jsme dostali i od Ejsinky (Penny)a její smečky německých ovčáků.
A příště zase další.
Ve dnech 9. a 10.4. se konala Národní výstava psů v Ostravě. A protože tato výstava patří již k našim tradičním, účastníme se každoročně, máme jí téměř "za rohem". Letos jsem se rozhodla přihlásit celou naší současnou švýcarskou smečku, jak mladé, tak i ty nejstarší - Fellon(Gana v.Dürregraben), Acki, Aranka, Lonny a Connie. Celkem bylo přihlášeno 9 bernských a 3 švyčtí honiči. Posuzoval pan - Ing.Leoš Jančík
A myslím, že se máme opravdu čím pochlubit, naše "pětka" dokázala, že jsou všichni stále ve skvělé kondici a odnesli si ta nejvyšší ocenění.

tř.vítězů: ACKI - výborný 1, CAC, Národní vítěz a BOB
tř.veteránů:LONNE - výborný 1, BOV
tř.mladých:FELLON - výborná 1, CAJC, BOJ
tř.vítězů:ARANKA - výborná 1,CAC, Národní vítěz

Švycký-tř.vítězů: CONNIE - výborná 1, CAC, Národní vítěz, BOB a BIG -2. místo

V odpoledních závěrečných soutěžích jsme se účastnili i soutěže o Nejkrásnější pár a Fellon s Ackim se umístili (z 12 přihlášených) na krásném 3.místě.

Ostravská výstava patří k výstavám, dle mého, nejvíce sponzorovaná, a vítězové si vždy odnášejí nejen krásné poháry, medaile, ale i hodnotné věcné ceny - a tak tomu bylo i letos. Novinkou bylo udělování nových titulů - BOJ (dříve Nejlepší mladý)a BOV - Nejlepší veterán.
Včera - dne 1.4. přivedla Dorotka (Audrey Lady Dorotte) na svět svá první štěňátka a náš Akimek se stal poprve tatínkem 5 krásných, zdravých štěňátek - 1 holčička a 4 kluci. Moc gratulujeme a budeme držet palce, ať dobře prospívají a ať odchov proběhne tak hladce jako porod.
Pokud máte někdo zájem o štěňátko (už jen pejska)z tohoto, momentálně jedinečného, nepříbuzného spojení po velmi úspěšných rodičích,kontaktujte včas paní chovatelku - http://bardotte.blog.cz/