Aktuality / Archiv

Opět je všude venku bílo. Nás lidi to už moc netěší, ale hafani mají nesmírnou radost, dovádí o sto šest. Krásné fotky jsme dostali od Ejsinky (Penny).
Polinka žije na Slovensku a v sobotu to byla omrknout na MVP v Trenčíně, jak to chodí na výstavách. Také jsme dostali na ní samou chválu, jak je šikovná a poslušná. Punťa(Pongo) byl poprve ve psí škole, respektive školičce pro štěňátka a moc se mu tam líbilo, ze všech přítomných štěňátek si vybral za kámoše toho největšího.Děkujeme za fotky a dobré zprávy.
V sobotu 15. ledna jsme se s našim ACKI účastnili soutěže Šampión šampiónů a vyhlášení výstavně nejúspěšnějších psů TOP DOG 2010. Zažili jsme velmi příjemný den v příjemné společnosti a nádherném prostředí hotelu TOP v Praze. Byla to opravdu velkolepá show! Soutěž probíhala ve dvou kolech. První kolo probíhalo předvedením všech přihlášených psů podle jednotlivých skupin FCI. Příhlášeno bylo celkem 251 psů. I.kolo VI.sk. posuzoval pan Štefík ze Slovenska a do druhého kola postoupil vždy jen jeden, ten nejlepší jedinec z každého plemene. Acki postoupil do kola druhého. II.kolo posuzoval pan Šimek , nastoupilo 10 zástupců plemen VI.sk FCI. Psi se předváděli ve velkém kruhu a pan rozhodčí to opravdu neměl jednoduché, vybrat pět nejhezčích šampiónů. ACKI bodoval!!
ACKI vom Weinberg - 5.místo ŠAMPIÓN ŠAMPIÓNŮ 2010 6.sk.FCI
Do finále pak postupovali pejsci, kteří se umístili na prvním místě ze všech skupin. Než však došlo na finále, následoval krátký zábavný program a pak vyhlášení TOP DOG -PES ROKU 2010, ocenění vždy pěti výstavně nejúspěšnějších psů jednotlivých skupin FCI, kteří získali nejvíce bodů na českých národních a mezinárodních výstavách.
Náš ACKI se umístil na krásném 2.místě TOP DOG 2010 VI.sk.FCI
V historii chovu švýcarských honičů to byl rok jedinečný, kdy mezi první "pětku" nejúspěšnějších se dostali hned tři švýcarští honiči. 3.místo obsadila švycká honička Amarena (bohužel se nemohla dostavit, "měla své dny") a 5.místo Audrey Lady Dorotte, obě majitelky Moniky Krtkové.
Krásný zážitek, nádherné ceny, super atmosféra!!! Děkuji všem, kteří se přijeli na nás podívat, podpořit, fandit a také děkuji paní Voborníkové a paní Dančové a rodině Moniky za zaslání spousty fotek . Další fota můžete zhlédnout v nejbližších dnech na "rajčeti".
Dostáváme samé dobré zprávy od našich ušatých bobánků. Včera nás navštívil již půlroční Oliver, vřele jsme se přivítali. Další fota přišla ze Slovenska od Polinky.
Uplynulý, pro nás ještě prodloužený víkend byl ve znamení našich psů a štěňat. Ve čtvrtek jsme se rozloučili s posledními švyckými štěňátky. V pátek jsme se účastnili Národní hanácké výstavy psů v Olomouci a v neděli jsme odcestovali do Prahy, spojili jsme návštěvu známých s přípravou na pondělní odlet našich dvou thajských štěňátek do Španělska. Olomoucká výstava je každoročně první českou výstavou a zahajuje výstavní sezónu. Bylo přihlášeno 8 bernských (jedna fenka nedorazila) a 1 švycký honič.
Premiéru měli naše Fellon (Gana vom Düregraben) a Orwin Bencilla. A jak všichni dopadli?

Psi:
tř. štěňat: ORWIN Bencilla -velmi nadějný 1, Nejlepší štěně
dorost: Albert hvězda z Větrníku -velmi nadějný 1
mladých: NICK Bencilla -výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý
otevřená: Camar Stříbrný permoník - výborný 1, CAC
vítězů:ACKI vom Weinberg - výborný 1, CAC , Národní vítěz
Feny:
dorost: GANA vom Dürregraben - velmi nadějná 1, Nejlepší dorost
vítězů: Audrey Lady Dorotte - výborná 1, CAC, Národní vítěz, BOB
Všechna naše švycká štěňátka mají již svůj milující nový domov a ty pravé pániky. Nyní se budeme jen těšit na zprávičky a fotky od nich. A také na viděnou na některých z výstav. Některá budou vedená nejen výstavně, ale i lovecky. Všem přejeme krásný a spokojený život a věříme, že o nich hodně uslyšíme.
Dostáváme samé dobré zprávy a krásná fota od našich "dětiček" jak bernských, tak posledních-švyckých. Všichni se mají moc dobře a majitelé nešetří chválou, jak jsou šťastní, že se rozhodli právě pro ně. Co více si může chovatel přát, když vidí spokojeného pejska a spokojené jejich majitelé!
Všem našim čtenářům a příznivcům přejeme hodně úspěšný a pohodový nový rok. Pokud postrádáte některé aktuality s datumem roku 2010, otevřete si "archiv".Systém těchto stránek již automaticky rok 2010 "sbalil"a přesunul do archívu. Tak tedy začínáme nanovo. Co nás čeká v nejbližších dnech? 7. ledna se Fellon(Gara)a Acki budou účastnit Národní hanácké výstavy psů v Olomouci, 15.ledna se pak účastmíme vyhlášení výstavně nejúspěšnějších psů - TOP DOG, kde náš Acki obsadil 2.místo VI.sk.FCI a také se zúčastní soutěže Šampión šampiónů. Tato akce se koná v Praze v hotelu TOP. Tak nám držte palce!!
A co naše švycká štěňátka? Doma jsou ještě Pluto a Polly a také ještě na pár dní Pinkie, ale ta máš již sbaleno do nového domova.
Pluto a Polly jsou zatím ještě doma, na ty své pravé pániky čekají.Pinkie je také ještě doma, ale svou páničku už má, do svého nového domova pojede v lednu. A Penny, ta nám poslala nová fota, má se skvělé a majitelé jí jen chválí, jak je šikovná, poslušná, čistotná.
KRÁSNÉ A POHODOVÉ VÁNOCE přeje všem smečka z CHS Bencilla .