Aktuality / Archiv

Začala nová výstavní sezóna roku 2009. A také my jsme jí zahájili a myslím, že velmi úspěšně. 9. ledna se konala Národní výstava psů v Olomouci, protože to byl pátek a ne všichni se mohou zůčastnit výstavy ve všední den, účast švýcarských honičů na této výstavě nebyla velká, ale zastoupena 3 bernskými a 2 švyckými honiči. A jak dopadly naše "holky"?

ARANKA -tř. vítězů: V1, CAC, Národní vítěz (national winner)
Connie -tř. dorostu: Velmi nadějná 1

Od posledních aktualit se toho seběhlo více. naši "bobánci" - posledního vrhu "L" se mají všichni skvěle, dostáváme o nich samé dobré zprávičky. Někteří také letos zahájí svou výstavní kariéru a jak se na to připravuje naše Lindsay v Litvě, posuďte sami:

Také nás navštívila se svoji rodinou Gabiene Bencilla, která jim prý dělá jen samou radost již pět let.
Tento víkend jsme se rozloučili již se všemi našimi "bobánky".ˇVšechna štěňátka zvládla cestování do nových domovů bez problému(a že to někteří měli hodně daleko!), nové domovy i páničkové se jim zamlouvají. Všem novým majitelům těchto "ušounků" přejeme, aby z nich měli jen samou radost a budeme se těšit na nové zprávičky a fotky.
Tak naše štěňátka mají 7 týdnů, absolvovala očkování, tetování a mohou do světa. Nastává doba loučení a odjezdy našich "bobánků" do světa. Věřím, že jsem jim vybrala ty pravé páničky a spokojennost bude na obou stranách. VŠECHNA NAŠE ŠTĚŇÁTKA JIŽ MAJÍ SVÉ NOVÉ PÁNIČKY ! Poslední fota před odjezdy - v sekci -štěňata.
3.-5.10. EUROPEAN DOG SHOW - BUDAPEST - 2008

Pro plemena VI.skupiny FCI byl výstavním dnem pátek 3.10.Naší CHS reprezentovaly naše fenky - Švycký honič - CONNIE Haniččina zahrádka - tř. baby = VN 1 (Very Promising 1) BEST BABY

Bernský honič - AGATHA z Moravských hájů -tř.otevřená = EX1, CAC, CACIB - EUROPEAN WINNER + BOB
Štěňátka mají 4 týdny, porodní bednu již vyměnila za prostor v ohrádce, začínají být velmi hravá a některá již velmi čistotná (chodí na plénu)
Také jsme začali s přikrmováním a velmi jim chutná.
Naši bobánci mají dnes již tři týdny. Rostou z nich velmi nadějná štěňátka. Zájemci o toto krásné, ušlechtilé plemeno - chcete si zpříjemnit a načerpat energie v těchto depresivních podzimních dnech? Ještě některá z těchto štěňátek vám mohou podzim velmi zpříjemnit! Volejte, pište.
Naše štěňátka se mají velmi čile k světu. Dnes mají 2 týdny a všichni už koukají. Snaží se nemotorně zvedat na nožičky, váží již - holčičky obě 1300 gr a kluci od 1450 - 1600gr. Vážní zájemci - kontaktujte nás - některá jsou ještě nezadaná!!
Přinášíme informace o našich malích "ušouncích".

Právě mají za sebou první týden života. Daří se jim skvělé, svou porodní váhu již zdvojnásobili, jsou z nich moc pěkní , spokojeni cvalíci, jsou velmi čiperní . Aranka je velmi vzorná máma, má dostatek vydatného mlíčka. Někteří již mají své budoucí páničky, ale někteří na ně ještě čekají !! Byla jim přidělená jména a dnes vám je představím (může samozřejmě dojít časem dle přání nových majitelů ke změně) LEON, LESSLEY, LUCAS, LORD, LINDSAY, LUSSY

Další zprávičky o našich štěňátkách přineseme za týden, to už na vás udělají KUK.
Mimořádné zprávičky!!!! MÁME ŠTĚŇÁTKA !!! New - New - We have puppies!!!

Dne 03.09.2008 se naší ARANCE narodilo 6 štěňátek - 4 kluci a 2 holčičky !!!

6 puppies - 4 male and 2 female

Všechna jsou zdravá, standardní a velmi čiperná. Porodní váha od 480 - 510 gr.

Vážní zájemci o toto ušlechtilé, velmi přátelské plemeno - KONTAKTUJTE nás včas.
Ve dnech 23.-24.8. jsme se účastnili "výstavní expedice" na výstavy v Srbsku. Naše posádka čítala tři vystavovatelky a 4 psi - čínský chocholatý pes (fenka Inka), rhodéský ridgeback (fenka Nailla), bernský honič (naše Agatha) a WHWT-westík (pes Ovivath). I když cesta byla dlouhá, všichni jsme to zvládli a ukázaly jsme, že máme skvělé psy. Zajímavostí byla mezinárodní výstava CACIB- Užice, která se konala v sobotu ve večerních hodinách (20,00 - 01,00). I když celkový počet přihlášených psů odpovídal počtem naší větší Krajské výstavě, přesto se nám moc líbila, konala se na sportovním areálu za umělého osvětlení. Vzhledem k tomu, že přes den byla teplota okolo 35 stupňů, večer byl příjemný, teplý až do pozdních hodin. Velmi pěkně organizovaný. ˇUčastnili se jí zástupci z 15 evropských zemí. A jak dopadla naše posádka?

AGATHA - EX1. CAC,CACIB, BOB (tř. otevřená)
RR -Naila - EX1, CAC,CACIB,BOB (tř. šampiónů)
ČCHP-Inka - EX1,CAC,CACIB,BOB (tř. mezitřída)
WHWT.Ovi - EX2, res.CAC (tř.šampiónů)
V závěrečných soutěžích vyhráli především jejich národní plemena - Srbský honič, Istrijský honič

Plní zážitků z prvního výstavního dne, jsme se přesunuli do blízkého hotelu a spali, jako když nás "do vody hodí", bylo toho dost nejen na nás, ale na naše chlupáčky. Ti byli rychlejší a ihned zabrali svá místa na našich postelích.

20 km vzdálené Arilje, kde od 10,00 hodin probíhala Národní výstava CAC-Arilje. Byla v příjemném prostření ostrůvku mezi dvěma říčkami, s vysokými stromy, takže hodně příjemného stínu (i když tento den již nebyl tak horký)

AGATHA - EX1, CAC, BOB a tímto si odvezla Titul - CHAMPION SERBIA
INKA - EX1,CAC,BOB a BIG-2.místo IX.FCI - Champion Serbia
OVINATH - EX1,CAC,BOB - Champion Serbia
Rodhézačku Nailu, již pánička nepřihlásila.