Aktuality / Archiv

Aranka se stala podruhé maminkou. Narodila se jí kupa krásných, zdravých, plně standardních štěňátek. Bylo jich osm, ale bohužel jedna fenečka náhle uhynula. 4 kluci a 3 holčičky se mají velmi čile k světu. - porodní váhy od 400g - 550g. Aranka je skvělá, velmi opatrná a starostlivá maminka.
Tento překrásný slunný víkend 9. -10.5. byl ve znamení našich berňáčků.

9.5. - Krajská výstava psů Hlučín
AGATHA - výborná 1, Krajský vítěz
LONNE - výborný 1, Nejlepší veterán

10.5. tento den byl pro nás významnější - Agatha se účastnila Barvařských zkoušek honičů - Blučina
Po loňském neúspěchu tentokrát zabodovala. I když není pes, kterého by to opravdu bavilo, ta mrtvolka divočáka ji opět moc nezajímala, ale rozhodla se, že nám ukáže, že najít ho umí. Poslušnost zvládla výborně a tak výsledek je - - BZH splnila ve III.ceně Radost z Agátčina výsledku mě ale zkazilo to, že nemohla nastoupit Connie - byla výborně připravená, ale bohužel začala hárat a dle Zkušebního řádu - háravá fenka ( když to byl začátek hárání) nesmí nastoupit. takže jsem hned v pondělí začala zjišťovat , kde a kdo pořádá jiné BZH se zadáváním titulu CACT .
A již večer nám Klub honičů-cz potvrdil přijetí naší fenky Connie na BZH, které se budou konat dne 6.6.2009
ACKI vom Weinberg
První májový prodloužený víkend jsme se vydali na dalekou cestu - 1360km, abychom si přivezli naší novou naději pro chov bernských honičů, budoucího ženicha pro naše fenky. Naše cesta vedla do Švýcarska.

Pejsek se jmenuje ACKI vom Weinberg, nar. 24.02.2009. (rodiče: Ugo Poirchet (Francie) + Cora vom Weinberg(Švýcarsko)

Cestu snášel Akimek (jak mu říkáme) velmi dobře, má přátelskou, nebojácnou povahu a doma se také zabydluje velmi rychle. Přivítání se smečkou proběhlo přátelsky a věřím, že se brzy (musíme ještě počkat, až trochu povyroste) začlení do smečky natrvalo, zatím je ještě doma.
Původně jsme měli v plánu štěňátka od naší AGATHY, vybrali jsme jí ženicha, počkali na správné dny a vyrazili za ním. A že dny byly správné, dokazoval nám i doma velmi svérazně a hlasitě náš již téměř desetiletý pes Lonny. Nebudu rozepisovat, jaké bylo moje zklamání, že fakt jsou i psi, kteří si absolutně neví rady s háravou fenou, bojí se jí, když po něm fena hrkne., nenechají na sebe sáhnout.... Po několika "pokusech" a dvou dnech došlo jen k dosti krátkému "aktu". Moc jsem nevěřila, že z tohoto něco bude, ale Agatka to však na nás hrála jako nejlepší herečka celé téměř čtyři týdny i s příznaky březosti , sono potvrdilo - březí není ! A že je opravdu skvělá herečka - minulý týden nám předvedla i falešný porod. Moc jsme se na štěňátka těšili .V době, kdy jsme již věděli, že Agatka je nyní mít nebude, právě začínala hárat její sestra Aranka.

I když jsme s ní měli letos jiné plány, bylo rozhodnuto, Aranka bude mít štěňátka na léto . Zvolili jsme, že opět zkusíme psa, který se bál Agatky, a věřili, že mu nebyla "sympatická" jen Agatha, protože po něm hrčela a Aranka je již zkušenou matkou. Tentokrát nedošlo ani k pokusu, Aranka velmi rychle pochopila, že to není pes pro ní a začala jej také ignorovat. Odjeli jsme domů a já se snažila kontaktovat ještě jednoho chovného pejska, který bydlí nedaleko a měli jsme ho v záloze.Odpoledne jsme vyrazili za ženichem č.2. - Arance se velmi líbil, tancovala kolem něho, nabízela se a pes - kňučel, slintal, "mazlil se",ale toť vše - Aranka dokonce skočila na něj a ukazovala mu, jak se to dělá. Arance se opravu líbit a provokovala ho jak se jen dalo. Pokus se psem č. 2 - opět NIC. Odjížděla jsem domů nejen zklamaná, ale hlavně pořád jsem se nemohla smířit s tím, že psům v nejlepším věku absolutně chybí rozmnožovací pud !! Doma jsem vzala na vodítko našeho Lonnyho - a věřte, že jsem našeho dědka měla co udržet, však nám to dával již nějaký ten den dost najevo, že právě teď je to pravé! Nezbývalo nám nic jiného, než zavolat paní majitelku osvědčeného krycího psa Bosca a domluvit si na ráno krytí. Ráno jsem s Arankou vyrazila do Tlumačova. A jak to dopadlo? Pár minut dělala cavyky, to Bosca, jako správného krycího psa vzrušilo ještě víc a bylo nakryto - 14.4. V 14,30 HOD NÁM PAN VETERINÁŘ POTVRDIL RADOSTNOU ZPRÁVU - Aranka bude maminkou !!

Minulá štěňátka z tohoto spojení byla nádherná, dělají radost páničkům v několika zemích Evropy .

Vzhledem k tomu, že vím o více psech, kteří splnili podmínky pro zařazení do chovu, ale pro chov se nehodí- neumí krýt, neví si rady s háravou fenou, nelze jim nijak pomoci - chybí jim rozmnožovací pud - a krýt inseminačně u tohoto plemene? -TAK TO OPRAVDU NE! - i když chovná základna se tímto velmi zúžuje a některé fenky už nemají na výběr. Rozjela jsem pátrací akcí po tomto plemeni v Evropě a kontaktovala několik chovatelů ze Švýcarska, Holanska a Francie - rozhodla jsem se o import krevně nepříbuzného psa. A povedlo se, dostala jsem několik nabídek z Francie , také i ze Švýcarska i Holanska. Dostala jsem nabídku nejen štěňátek, ale i dospělého chovného psa. A tak jsme se rozhodli - V PRVNÍCH KVĚTNOVÝCH DNECH NÁM PŘIBUDE VE SMEČCE NOVÝ PŘÍRŮSTEK - nová naděje pro naše fenky - pejsek berňáček ze Švýcarska a v nejbližžších měsících i pes z Francie (absolutně nepříbuzný Pp)

Matka Aranka z Moravských hájů otec. Bosco z Veselského dvora
O víkendu 4.-5.dubna se konala tradiční Národní výstava psů v Ostravě. Bylo přihlášeno 6 bernských honičů a 2 švycké honičky.

Bylo nádherné slunečné počasí a to velmi přidalo na krásné atmosféře výstavy, přilákalo i spousty diváků. Moje "holky" a bencillky si vedli opět skvěle. 4.4.2009:
Posuzovala - paní Musial (PL)

tř. pracovní - KEN Bencilla -V1, CAC, Národní vítěz
tř.pracovní - EMILLY Bencilla V1, CAC
tř. vítězů - ARANKA z Mor. hájů V1, CAC, Národní vítěz, BOB

(další přihlášení byli: Aron Lady Dorotte, Eranthis Olaska a Arleta Haniččina zahrádka)

švycký honič - feny tř. mladých
CONNIE Haniččina zahrádka V1, CAJC, BOB (tímto získala i titul - JUNIOR CHAMPION CZ)
Cordula Haniččina zahrádka V2
Po měsíci přicházíme s novinkama, zejména z oblastí výstavní.

V pátek 20.3.09 jsme se účastnili Mezinárodní výstavy psů v Katowicích (PL) - posuzoval: Sinko Stefan (Slovinsko)

Bernský honič:
ARANKA - výborná 1, CWC, CACIB, BOB, BIG -2.místo FCI VI.sk
(tímto CWC - získala i titul - POLSKÝ ŠAMPION)

Švycký honič:
CONNIE - výborná 1, Vítěz mladých, Best Junior, BOB

Také jsme dostali zprávy o naší Lindsay z Litvy-účastnila se další výstavy - opět s oceněním - Very promising (velmi nadějná) Moc jí gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.
Máme další jen dobré zprávy o našich posledních "bobáncích" z vrhu "L". Všichni dělají svým majitelům jen samou radost. LINDSAY se účastnila také své první výstavy v Litvě - s vynikajícím posudkem a známkou VERY PROMISING - velmi nadějná.

LUSSY (doma jí říkají Agátka) mám poslala také aktuální foto. I ona se chystá se svými "páničky" na některou z letošních výstav.

LESSLEY a LUCAS (doma jsou to Nanouk a Paco) - také i na ně pěje majitel jen samou chválu.kluci jsou spolu jako "věrná dvojka", jsou velmi inteligentní, poslušní - tak doufám, že jim to vydr¨ží!! (foto je z 16.1.)
V okolí Hořic se ztratili dva bernští honiči - pes Fox Olaska tet. číslo 433 a fena Kiara Bencilla tet. číslo 455. Jakékoliv informace o těchto dvou psech můžete podat na náš e-mail, telefon - či telefon jejich majitele 775247550. Děkujeme.
Přinášíme další novinky s oblastí výstavní - o víkendu 7. a 8.2. se konaly dvě Mezinárodní výstavy psů v Brně.

A jak dopadly naše holky a naše odchovy?

7.2. MVP Brno - posuzoval pan Piskay (SK) ( 9 přihlášených) švycký honič - tř.mladých CONNIE výborná 1, CAJC, Nejlepší Junior,BOB, JUNIOR BIG-3.místo

bernský - tř.otevřená ARANKA výborná 1, CAC,CACIB

naše odchovy: tř.pracovní Ken Bencilla výborný 1, CAC, res.CACIB
tř.šampionů Edward Bencilla výborný 1, CAC,CACIB, BOB
tř. puppy Lord Bencilla velmi nadějný 1
tř.mezitřída Kelly Bencilla výborná 1, CAC,res.CACIB

8.2. MVP Brno - posuzoval pan Andrzey Mania (PL) (7 přihl)

švycký - tř.mladých CONNIE výborná, CAJC, BOB

bernští -tř.otevřená ARANKA výborná1, CAC
tř.pracovní Ken Bencilla výborný 1, CAC,CACIB,BOB
Přinášíme nové zprávičky z výstavy, o našich "bobáncích" z vrhu "L" a máme dobrou zprávu pro zájemce o naše štěňátka z plánovaného v "M".

Dne 24.01.09 jsme se účastnili MVP Trenčín: posuzoval pán Piskay (SK)
Tř. otevřená: ARANKA V1, CAC, CACIB, BOB
Premiéru se zadáváním titulu měla na švycká honička.
Tř.mladých: CONNIE V1, CAJC, BOB

Dostáváme spousty dobrých zpráv o našich ušouncích z vrhu "L" a že z nich roustou velmi nadějní berňáčci, přikládám několik foto.

Leon, žijící v Rakousku dělá svým páničkům jen samou radost (fota jsou ve věku 4 měsíců)

Lord - Ládík, pějou také na Ládíka jen samou chválu, ale vyfotit jej v klidu, to je zatím nad jejich úsilí (poprve se předvede na MVP v Brně , v únoru ,ve třídě štěňat)

A pro zájemce o naše štěńátka - pokud vše dobře dopadne, tak v prních dubnových dnech můžeme očekávat náš vrh "M".