Aktuality / Archiv

O víkendu 6. a 7.2.2010 se konaly v Brně dvě mezinárodní výstavy psů, kterých jsme se s našim Akimkem a Cony účastnili.

V sobotu 6.2. posuzoval pan Ištván Nagy (Maďarsko) Bylo přihlášeno celkem 7 bernských honičů (dva však nedojeli) a také 2 švycké honičky, ale jedna nedojela. Takže soutěžili 3 psi a 2 fenky bernské a 1 švycká.

ACKI - nejmladší zástupce tohoto plemene nám udělal obrovskou radost! ACKI vom Weinberg (třída mladých) - Výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý, BOB, BIG Junior -VI.skupinyFCI

Švycká CONNIE (třída pracovní) - Výborná 1, CAC (i když se velmi líbila, prostě měla svůj den a místo, aby se předvedla pěkně v pohybu - "lovila", nos na koberci, stopy předešlých pejsků byly prostě zajímavější)

V neděli 7.2. posuzovala paní Letroye-Lantin Daniele (Belgie) Byla to velmi pečlivá rozhodčí, každému psovi se věnovala plně, prosahala snad každou kostičku, některé psy i přeměřovala..a naše plemeno se tak dostalo na řadu až v 15,00. Bylo to dlouhé čekání, ale vypaltilo se.

ACKI (tř. mladých) - výborný1, CAJC Nejlepší mladý a opět BOB

V neděli, nejen my všichni, ale i Connie byla již asi znavená natolik,že vzdala lovení po koberci a předvedla se v plné parádě a paní rozhodčí se velmi líbila.

Connie -(tř. pracovní)- výborná 1, CAC, CACIB , BOB a BIG-4.místo VI.sk.FCI
Dne 13.ledna jsme se museli rozloučit s naší berňačkou Dajenkou (Dája ze Špitálek). Bylo jí 10 a půl let . Dája byla vždy velmi přátelská, nekonfliktní naše psí holčička. Když v létě oslavila své 10 té narozeniny v dobrém zdraví, byla veselá, velmi jí chutnalo . Začala jsem však pozorovat chování ostatních členů smečky, kteří se začali k ní chovat zvláštním způsobem - odstrkovali jí od sebe, nechtěli jí někdy pustit do domečku a někdy jí začali napadat.

Vzala jsem jí do bytu, kde byla od podzimu. Byla v klidu, spokojená, ale začala být hodně pohodlná, ven - jen na to nejnutnější, hodně dne prospala. Začala očividně stárnout. Doslova ze dne na den ohluchla a začala slepnout, byla apatická....................doslova jí den ze dne začal odcházel "život z těla"......nebylo již ani veterinární pomoci. A psí smečka to již věděla. že se blíží konec jejího života! Dajenko - nikdy na tebe nezapomeneme !!!!!!
První výstavou letošního roku byla ve dnech 8.-10.1.2010 Národní výstava psů v Olomouci. Výstavním dnem švýcarských honičů byl pátek 8.1. Hlášení o předpovědi počasí mě sice dost děsilo, přesto jsem se s našim Acki a Conninkou na cestu vydala. Ráno to ještě šlo, ale každý pohled z okna, jinak příjemně vytápěné výstavní haly, ve mě vyvolával nepříjemný pocit a obavy ze zpáteční cesty. Posuzování našeho plemene skončilo něco po třinácté hodině a to pro Ackiho i Connii velmi úspěšně. Nastalo rozhodování, zda zůstat na závěrečné soutěže, nebo jet domů za světla . Dozvěděla jsem se, že dálnice na Ostravu je neprůjezdná, pak i cesta vedlejší, tak bylo rozhodnuto, raději zůstaneme čekat v příjemném prostředí, mezi přáteli a v teple a doufat, že později se cesty opět zprovozní. No, moc se sice nezprovoznily, jinak hodinkovou cestu jsem jela hodiny čtyři, ale hřál mě krásný pocit z úspěchů mých psů, zejména našeho Ackiho, byla to jeho první výstava již ve třídě mladých, v batohu cinkaly poháry a domů jsme nakonec dojeli bez újmy a ve zdraví.

Přihlášeno 5 bernských honičů a 2 švyckých - posuzovala: Dvořáková Věra

ACKI - výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý, BOB , BIG Junior -3.místo a BIG - 5.místo

CONNIE - výborná 1, CAC, Národní vítěz, BOB (tímto získala Titul -Český šampión)
Všichna naše štěňátka strávila Vánoce již ve svých nových domovech. Poslední Nordánek také našel ty své pravé páničky a odcestoval 22.12.2009. A že se jim vede skvěle, svědčí o tom celá řada krásných zpráviček a fotek.
Datum 22.12.2009 je také významným dnem našeho Lonýska - oslavil ve zdraví a skvělé kondici své 10 narozeniny.
Ve svém desátem roce předvedl svou vynikající formu také ještě i na výstavách a ke své dlouhé řadě titulů a šampiónátů přidal titul -Český veterán šampión a Světový veterán vítěz, Nejlepší veterán Klubovýé výstavy...stal se 2x dědečkem, pradědečkem a ve Švédsku prapradědečkem a v srpnu se stal hrdým otcem 7 krásných, zdravých štěňátek na Slovensku.
Nic jiného si nepřejeme, jen aby mu pevné zdraví a skvělá kondice vydržela co nejdéle !!!
POSLEDNÍ VOLNÝ PEJSEK - PRÁVĚ K ODBĚRU !!!!! LAST PUPPY FOR SALE !!!!

Právě vychází nová kniha - ATLAS PLEMEN PSŮ (Martin Říha) - velmi krásná kniha s mnoha krásnými fotagrafiemi psů všech plemen FCI - představitelem plemene Bernský honič v této knize je naše AGATHA.
Ani jsme se nenadáli a štěňátka nás začínají opouštět do svých nových domovů.
Jsou velice krásná, zdravá, hravá, nebojácná, dobří jedlíci. Nevím, zda je to tím předvánočním shonem, ale zatím stále dva ušatí kluci čekají, až se ozvou také ti jejich praví budoucí páničkové a nabídnou jim láskyplný nový domov!!!
Two puppies (male) for sale!!!
Poslední fota všech ve fotogalerií.
Našim 6ti týdenním bobánkům se samozřejmě velmi líbí venku. A focení venku - no, tak jedině v pohybu.
Udržet je chvíli v klidu , to už dá pěkně zabrat. Potřebovali by již hodně pohybu a běhání , jsou velmi dobří jedlíci a pohybu není tolik,protože proměnlivé podzimní počasí jim to vždy nedovolí, tak je to na nich také pěkně vidět.Další fota ve fotogalerii štěňata.
Krásný slunný víkend umožnil našim bobánkům - již 5ti týdenním , že konečně mohli být i chvíli venku. Využili jsme sluníčka i k focení venku.
To se jim sice už líbilo méně, než běhání a objevování "nového".
Výsledky focení - ve fotogalerii -štěňata.

NERO a NORDAN - JSOU STÁLE VOLNÍ A HLEDAJÍ SVÉ BUDOUCÍ DOMOVY!!!!
Malí bobánci oslavili první měsíc svého života. Dávají o sobě už pěkně vědět, dovádějí, zkoušejí na sourozencích své ostré zoubky.
K Nerouškovi, který stále hledá své budoucí páničky, přibyl ještě Nordan. Oba byli reservovaní do zahraničí, ale letecká doprava se jim zdá drahá a cestovat do Česka se jim nechce - "dovážku až do domů" jsme odmítli my.
Obě rezervace jsme zrušily - A TITO MOC KRÁSNÍ PSÍ KLUCI ČEKAJÍ NA SVÉ PRAVÉ NOVÉ DOMOVY !!!! Vážní zájemci neváhejte a kontaktujte nás !!!