Aktuality / Archiv

Novinky z naší psí smečky.
Acki, nejmladší člen naší psí smečky roste jak z vody. Koncem měsíce srpna mu bude půl roku. Je již velký jak naše Connie, která je také jeho nejoblíbenější parťák na hraní a lumpárny.

Dne 9.8. Akimek (jak mu všichni doma říkáme) absolvoval svou první výstavu - Oblastní výstava psů - Ostrava.

Přesto, že není nijak předem vedený jak má na výstavě chodit, ukazovat zoubky, předvedl se jako zkušený "výstavní" pes.

ACKI vom Weinberg - třída štěňat - VELMI NADĚJNÝ 1 (very promissing 1) "...pes správných proporcí s dobře utvářenou hlavou, správně nasazené a nesené ucho, oko tmavé, skus nůžkový, dobrý krk i hřbet, již dobré předhrudí i hrudník, HK rovné, pevné, dobré úhlení, pěkné předvedení, odpovídá věku..."

12.8. oslavila DÁJA - momentálně nejstarší členka naší psí smečky své 10. narozeniny. Dajenka je stále veselá, spokojená psí dáma. A ze všeho nejvíce miluje odpočívat na sluníčku a velmi ožije, když někde něco zašustí, protože co kdyby se rozdávalo něco k jídlu a u toho musí být vždy první. Svědčí o tom i její blahobytná kondice. Dájo, gratulujeme a buď s náma ještě hodně dlouho!!!
Dostáváme celou řadu zpráviček o našich "bobáncích". Všichni se mají skvělé, svým páničkům dávají zabrat, jsou prý velmi temperamentní, ale i velmi inteligentní, někdy až mazaní, umí to na své páničky pěkně "zahrát". Když se prý ale podívají svým nevinným kukučem - no neodpusťte jim! Jsou to zdravé, velmi hravé "děti".

Příště s enám představí Meggy (doma Terezka) a Mathew(doma Mat).
Ze Švédska mám přišla radostná zpráva - Frejka (FIBÍ Olaska) a KEN BENCILLA mají krásné, zdravé tři dětičky (2 holčičky a 1 kluka) Narodila se 1.8.09. - Je to první vrh tohoto plemene ve Švédsku !! Moc jim gratulujeme a přejeme jim i mamince Frejce hodně zdraví a hlavně ty nejlepší nové páničky.
Všechna naše štěňátka nás již opustila a přestěhovala se do svých nových domovů.
Ze zpráviček , které dostáváme od nových majitelů, se všichni adoptovali velmi dobře a bez problémů se zabydlují. Tato štěňátka byla velmi čiperná a hravá a bylo jich všude plno - budou chybět i Ackimovi, velmi pěkně si s nima v posledním týdnu vyhrál.
Fota z odjezdů a z nových domovů - v galerii štěňat.
Tento týden se postupně loučíme s našimi "bobánky", odjíždějí do svých nových domovů. Doplněny fota ze 6 a 7 týdne věku v galerii štěňat.
V pondělí nás navštívila slečna fotografka, která projevila zájem nafotit naše štěňátka. Škoda, že nebyla už všechna, ale "čtyřka "se aspoň lépe zvládala a výsledek je krásný. Náš nejmladší člen psí smečky nás doprovází na každé akci. Jeho přátelská povaha a velmi miloučký "kukuč" nenechává žádného kolemjdoucího bez povšimnutí. A to se mu moc líbí. Také si v Brně na výstavě vyzkoušel, jak se stojí "na bedně". Firma Brit tam fotila pejsky . Na rozdíl od Connie, která se tvářila , že ona fotomodelka být nechce, Acki (4 měsíce) se na "molu" předvedl jako zkušený fotomodel. V srpnu si Acki vyzkouší jak to chodí ve výstavním kruhu, účastní se své první výstavy ve třídě štěňat na Krajské výstavě v Ostravě.

Také jsme dostali zprávu z Litvy - naše LINDSAY Bencilla se účastnila Národní výstavy a předvedla se opět excelentně:
LINDSAY Bencilla - excellent 1, JCAC, BOB a 4.místo BIG
Moc jí gratulujeme!!!! Congratulations !!!
Od posledních aktualit máme celou řadu nových zpráv. Štěňátka mají šest týdnů, čeká je první očkování a tetování a budou se pomalu připravovat do svých nových domovů.

Z klubíčka malých "bobánků" se vyklubali pěkní rošťáci ,kteří by nejraději běhali venku, ale bohužel letošní "letní" počasí jim v jejich aktivitě ale moc nepřeje. Postupně doplníme fota ve 4, 5 a 6 týdnech.

Dne 14.6. se konala Národní výstava psů - Raciborz (Polsko)

AGATHA -Výborná 1, CWC, nejlepší fena, BOB
Tímto získala titul POLSKÝ ŠAMPION
CONNIE -Výborná 1, JCWC, Nejlepší mladá fena, BOB

20.6. se konala SPECIÁLNÍ VÝSTAVA ŠVÝCARSKÝCH HONIČŮ - Kunratice Posuzoval p. Hejda Josef Přihlášeno bylo 20 bernských honičů - a jak dopadli naše fenky a naše odchovy - Bencilla:

LORD Bencilla - výborný 1, CAJC, Vítěz mladých speciální výstavy
KEN Bencilla - výborný 1, CAC
JERRY Bencilla - výborný 2, res.CAC
JIM Bencilla - výborný 3
AGATHA - VÝBORNÁ 1, CAC, VÍTĚZ SPECIÁLNÍ VÝSTAVY, BOB

Švycký honič:
CONNIE - výborná 1, CAJC, Vítěz mladých, BOB

A dne 27.6. Mezinárodní výstava psů BRNO
AGATHA -výborná 1, CAC, res.CACIB
CONNIE -výborná 1, CAJC, BOB
naše štěňátka mají 3 týdny, začínají jim růst zoubky, navzájem se okusují, hrají si spolu. Porodní bedna jim začala být malá, již jí měli prozkoumanou, tak dostali větší prostor, ohrádku. Jsou velmi šikovná, potřebu začínají dělat na plény a v pelíšku mají sucho. Máme ještě volné dva krásné kluky!!! Vážní zájemci volejte, pište. Nové fota v galerií - štěňata.

Další dva týdny budou naše stránky bez aktualizací (dovolená administrátora) - zájemcům o štěňátko a budoucím majitelům zadaných štěňátek, pošlu foto - jak rostou- e-mailem.

Máme ještě jednu velkou aktualitu. Naše Connie se účastnila Mezinárodních barvařských zkoušek honičů CACT a CACIT, které se konaly dne 6.6.09 ve Starých Splavech. Zkoušky pořádal Klub chovatelů honičů, bylo přihlášeno 12 psů ( 2 porcelaini, 2 basseti, 1 hamiltnův honič, 1 norský losí pes, 1 švédský losí pes, 3 vendézští basseti , 1 bernský honič a naše švycká honička Connie)
Velmi se nám líbila příjemná atmosféra a organizace zkoušek. Všichni přihlášení pejsci zkouškou obstáli.
Jeden ve III.ceně, 5 v II.ceně a 6 obstálo v I.ceně. Naší Coninku cvičil a jako vůdce vedl pan Martin Jaroš. Moc mu tímto DĚKUJI , za jeho čas a láskyplný přístup, který věnoval Conince. A že si spolu (Martin a Connie)opravdu moc rozumněli, svědčí i výsledek zkoušek:

CONNIE Haniččina zahrádka - I. CENA CACT

také bernský honič Endymion Olaska uspěšně absolvoval - v I.ceně CACT
O tituly CACIT a res CACIT se podělili - Vendézští basseti.

ACKI - nejmladší člen naší psí smečky nás doprovází na každé psí akci. Rád jezdí autem, je bezproblémový, velmi přátelský pejsek. Čekání, až se nám vrátí Cony ze stopy, jsme si s Akimem krátili procházkou po lese, našli jsme i pár hříbků. Také měl příležitost se seznámít s prasátkem a velice ho to zajímalo. Zážitků měl dostatek a když se mu konečně vrátila jeho Coninka, spokojeně s ní odpočíval.
Naše štěňátka mají dva týdny. Již všechna otevřela očička, povyrostla a pěkně přibrala.Jsou velmi čiperná a spokojená. Nové fota v galerii štěňat. Vážní zájemci o toto ušlechtilé plemeno - máme ještě nezadané tři krásné psí kluky! Volejte, pište!!!
Štěňátka rostou jako z vody, mají za sebou první týden života. Zdvojnásobila porodní váhu. Je to velmi krásný, vyrovnaný vrh, velmi čiperných štěňátek. Volní poslední tři pejsci!!!
jsme se ůčastnili Mezinárodní výstavy psů v Litoměřicích. posuzoval pan Maciej Kozber (PL) (přihlášeno 7 bernských honičů)

AGATHA - V1, CAC, res.CACIB CONNIE - V1, CAJC, Nejlepší mladý, BOB