Aktuality / Archiv

Naše štěňátka mají dva týdny. Všechna již koukají, jsou velmi čiperná, spokojená, stále s plnými bříšky, pokoušejí se chodit po všech čtyřech, seznamují se se svými sourozenci. Některá ještě hledají své budoucí majitelé - vážní zájemci, neváhejte a kontaktujte nás!!
Naší bobánci slaví první týden života. Jsou velice čiperní a vyfotit je v klidu bylo už těžké. Jsou to zdraví čiperové.
Naše štěňátka- 5 kluků a 3 holčičky -se mají velmi čile k světu. Samostatně se vám představí ve fotogaleri.
Ve dnech 24.-27.6.2010 se konala v Herningu - Dánsko Světová výstava psů. Českou republiku reprezentovali naší dva bernští honiči - Acki a Agatha. Výstava se konala na rozlehlém, krásném výstavišti.
Náš kruh 48 - posuzovala paní Birte Scheel z Dánska. Předvedlo se v něm 30 plemen honičů VI.skupiny FCI.
Systém posuzování byl trochu jiný, než na jaký jsme zvyklí od nás. Aspoň ve stručnosti. Nejdříve nastupovali psi daného plemene a pak feny. Nejdříve však třída šampiónů a pak mladých, mezitřída, otevřená, pracovní. Vítěz jednotlivé třídy získává jen -výborný 1(excellent1). O CAC pak nastupují vítězové jednotlivých tříd, včetně třídy mladých, ale nenastupuje vítěz třídy šampiónů, ten postupuje už jen o CACIB. CAC dostává jen jedna fena a jeden pes.
O CACIB pak nastupují všichni vítězové tříd (tady už ale ne z třídy mladých), samozřejmě zvlášť psi a feny.
O BOB pak pes a fena CACIB a pes a fena mladých a udělují se dvě pořadí - BOB 1 a BOB 2. Nevypisují se posudky, pouze karty, kde se jen zaškrtává ocenění a získané tituly. A jak jsme dopadli?

ACKI vom Weinberg (tř. mezitřída) - excellent 1, CAC, CACIB - WORLD WINNER 2010, BOB2 AGATHA z Moravských hájů (tř.šampiónů) - excellent 1, res. CACIB

Vítězem plemene se stala fenka ATHENA Nyyriki (tř.mladých) - excellent1, CAC, World junior Winner, BOB 1
Majitel této fenečky je z Polska, narodila se ve Švédsku, ale původ má z Česka. Matkou Atheny je Fíbí Olaska (Aira Olaska x Enrico BENCILLA) a otcem je Ken BENCILLA (Cynthia BENCILLAxBosco z Veselského dvora)
Další vítěznou fenkou byla BRILLANCE Bohemia Hill - excellent1, CACIB - World Winner2010 Majitelka je z Polska, ale fenka je z českého chovu a potomkem našich odchovů -Bencilláků. Matka fenky - Hispánia BENCILLA - bába Agáta BENCILLA

26.6.2010 - se konala Speciální výstava švýcarských honičů

Z našich Benciláčků se jí účastnili:

Třída dorostů - NERO Bencilla - Velmi nadějný 1
NICK Bencilla - Velmi nadějný 2
Tř. mezitřída LORD Bencilla - Výborný 1, CAC

Těší mě, že moje chovatelské úsilí, v chovu tohoto úžasného plemene, se neztratí ani ve světě a naše odchovy a potomci našich potomků se stále objevují na předních příčkách, jsou nositely těch nejvyšších výstavních ocenění a kvalitu, nejen exteriéru, ale i zdraví předávají dalším generacím.
Myslím, že právem se může nazvat naše chovatelská stanice Bencilla - chovatelskou stanici Světových a Evropských šampiónů!!!

Naší psi-zakladatelé chovu -BENCILLA Christine Moravia Bray 2x Europe Winner 1999,2003, WORLD WINNER 2000

Lonne Moravia Bray Europe Winner 2003, WORLD WINNER 2002,World veteran Winner 2009
Agáta Bencilla Europe Winner 2005
Aranka z Moravských hájů - Junior Europe Winner2007,WORLD WINNER 2009
Agatha z Moravských hájů - Europe Winner 2008
Acki vom Weinberg World best puppy 2009, WORLD WINNER 2010

švycký honič - Connie Haniččina zahrádka Europe Best puppy 2008, WORLD WINNER 2009
Naše odchovy - Edward Bencilla 2x Europe Winner
Emilly Bencilla - Europe Winner
Hispánia Bencilla World Winner


(Bencilla -Agáta, Bára, Bobby, Benny, Carolina, Cynthia, Cassiopea, Dirty,Emilly, Edward,Enrico, Henry, Hispánia,Hannah, Ken, Lindsay,Lord = nositelé dalších výstavních ocenění od Národního, Klubového vítěze po Šampiónáty různých evropských zemí) Děkuji všem majitelům a chovatelům, kteří v tomto chovatelském úsilí pokračují a prezentují náš chov.

-------------------------------------------------------------------
A jak se vede naší mamině ARANCE - pěkně se nám kulatí, ale jinak se tváří, že je všechno v naprostém pořádku. Foto ze 44 dne březosti.
16.6.2010 Po malé pauze se hlásíme s novinkami v naší psí smečce. Zejména "úrodný" byl krásný a slunný víkend 12.-13.6.

Sobota -12.6. byl velký DEN pro našeho nejmladšího člena smečky - ACKIHO, účastnil se Mezinárodních barvařských zkoušek honičů - Orlík nad Vltavou, který pořádal Klub honičů CZ.

Udělal nám ohromnou radost a prokázal, že má v sobě velké lovecké vlohy. (Přestože nebyl nijak zvlášť připravován) zkoušku složil ve II.ceně s počtem bodů 196. Stopu a poslušnost zvládl na plný počet, bodík ztratil u samostatné disciplíny- chování u kusu, nehlásil, jen očuchal a zdechlinka divočáka ho nijak zvlášť nazaujala.

Celkem bylo přihlášeno 16 psů a z toho 7 bernských honičů, všichni přihlášeni psi uspěli.

Podporou Ackimu byla Connie, která mu dělala doprovod a možná mu tajně šeptala do ouška jak se to dělá, protože ta zkoušku BZH složila již v loňském roce. Byl to den plný napětí, ale především krásných žážitků, probíhal ve velmi příjemné a přátelské atmosféře. další fota z BZH na další fota z BZH

Neděla - 13.6. byla výstavní. Acki a Connie se účastnili Národní výstavy v Polsku - Raciborz. Posuzoval pan Alexander Skrzynski(PL). Počasí přálo, po noční bouřce nebylo vedro, tak i psům to vyhovovalo. Acki si pohrál s berňačkem Atreyem a Coninka se potkala se svoji poloviční setřičkou Enkrateiou -Enky. A jak jsme dopadli? Acki zatím nepřerušil svoji šňůru "Bobíků" a byla to jeho první výstava ve třídě "dospěláků".

ACKI vom Weinberg - vývorný 1, CWC, Nejlepší pes,Vítěz Raciborz, BOB Connie Haniččina zahrádka - výborná 1, CWC, Nejlepší fena, Vítěz Raciborz,BOB !!!!!!!! Další novina - ČEKÁME ŠTĚŇÁTKA - máme potvrzeno, že Aranka čeká početnou nadílku ušounků - okolo 18.7.2010 !!!!!
Přinášíme radostnou zprávu pro čekatele na štěňátka bernská. Včera proběhlo krytí naší fenky Aranky. Ženichem je pes Jerry Bencilla, který své kvality ještě potvrdil nedávným úspěšným vykonáním BZH. Pokud vše dobře dopadne, očekáváme narození štěňátek bernského honiče okolo 18.7.2010 Máte-li zájem o štěňátko právě od nás - zarezervujte si včas! Pro čekatele na štěňátka švycká nemám nové zprávy. Connie asi čeká na pěkné počasí, abychom si i my zpříjemnili cestu za ženichem do Švýcarska.
1. máj jsme oslavili opět výstavně. V Praze se konala Mezinárodní výstava psů, které se z naší smečky účastnili Agatha a Acki. Přihlášeno bylo celkem 13 bernských honičů - 6 psů a 7 fen (dvě fenečky se nedostavily) Posuzoval pan Oliveira Rui z Portugalska.
Už dlouho jsem nazažila tak příjemnou výstavu, kde panovala velmi pěkná, přátelská a veselá atmosféra ke které nemalou měrou přispěl i velmi příjemný pan rozhodčí. I když byla mezi námi jazyková bariéra, díky paní překladatelce jsme si všichni pěkně na závěr posuzování s panem rozhodčím popovídali, každému vysvětlil co se mu na psovi líbí, co ne, jeho vystupování a posuzování bylo opravdu profesionální, spravedlivé. A také se s námi ochotně vyfotil. A jak jsme dopadli? Ohromnou radost mi udělal opět ACKI - nepřerušil šňůru svých Bobů a obhájil již osmého a nejen to, v závěrečných soutěžích získal BIG 5. VI,sk - posuzovala paní rozhodčí Assenmacher-Feyel Hassi z Německa.

Velikánskou radost jsem měla i z mých dvou odchovů z posledního vrhu N - Nero a Next měli svou výstavní premiéru , čerstvě ve třídě dorostu. Oba mají velmi krásné posudky se známkou - Velmi nadějný.
Odpoledne se přišla za náma podívat ještě jejich setřička Nella - Lilinka se svými páničky a věřím, že i ona má před sebou velmi slibnou výstavní kariéru. Všichni tři se také vřele přivítali s maminkou Agathou, která si tentokrát z této výstavy odnesla známku - V1, CAC a tímto si k nedávnému uznanému titulu Interšampion přidala ještě titul - Český Grandšampion.

Výsledky našich a našich Bencilláčků:

ACKI - výborný 1, CAJC, BOB, Vítěz Prahy, BIG 5 AGATHA - výborná 1, CAC
LORD Bencilla - výborný 1, CAC
NERO Bencilla - velmi nadějný 1
NEXT Bencilla - velmi nadějný 2
Uplynulý víkend, který jsme si ještě prodloužili, jsme strávili (Acki, Connie, moje sestra a já)) velmi příjemně a aktivně. Přijali jsme pozvání mojí kamarádky a začínající chovatelky Moniky. Ihned po našem příjezdu jsem převzala roli "porodní báby" a pomáhala na svět jejímu prvnímu vrhu bernských ušounků. Maminkou je Barunka (Czudla Stříbrný permoník) a má 7 krásných, zdravých, plně standardních psích miminek. Více o tomto vrhu najdete na bardotte.blog.cz
Počasí nám přálo, užívali jsme si krásného počasí, porozhlédli se trochu po okolí, navšívili lázeňské město Teplice a hlavně nám všem bylo moc dobře ve společností velmi pohostinné rodině Moniky.

Vždycky mě zajímalo, jak to chodí na výstavách v Německu a protože od nás to máme velmi z ruky, si jen tak odskočit do Německa. Ze Severních Čech je to však "co by kamenem dohodil", tak jsme to s Monikou naplánovaly. V neděli jsme vyrazili do Berlína na Mezinárodní výstavu psů. Monika hlídala doma svou nadílku miminek a my s ostatními členy její rodiny a fenkama Dorotkou a Terezkou a našim Akimkem a Conynkou jeli.

18.4.2010 - MVP Berlín - posuzoval pan Horst Kliebenstein (D) Bernský honič: ACKI vom Weinberg (Akim) - výborný 1,JVDH, Jugend-Sieger Berlin, BOB Audrey Lady dorotte (Dorotka) - výborná 1, VDH, CAC, CACIB

Švycký honič: Amarena (Terezka) - výborná 1, JVDH, Jegend-Sieger Berlín CONNIE Haniččina zahrádka - výborná 1, VDH CAC, CACIB, BOB

Panu rozhodčímu se naši psi velmi líbili, dostali krásné a podrobné posudky. Ale pokud bych měla hodnotit úroveň výstavy s výstavami u nás v ČR, tak se mají hodně od nás co učit.
Organizace se nám vůbec nelíbila, v kruhu posuzováno velký počet psů, dokonce nám tam přidali ještě dvě plemena, která nebyla uvedena v katalogu. My jsme byli posouzeni před polednem a co se nám nelíbilo, že jsme museli čekat až do 15,00 kdy se skončilo v našem kruhu, abychom dostali složky s posudkovými listy. Nechtěli jsme čekat na závěrečné soutěže. Také jsme byli zklamání, že v Německu, i když dostanete tituly nejvyšší, jako odměnou je vám jen ta složka s posudkovým listem, žádná věcná odměna, pohárek, medajle, prostě nic a do PP také nezapisují.
Dne 10. a 11.4.2010 se konala Národní výstava psů v Ostravě. Přihlášeno 6 bernských a 3 švyčtí honiči. Posuzoval pan Weron Gregorz z Polska

Z našich se účastnili - Acki, Agatha a Connie a také měl výstavní premiéru jeden z našeho posledního odchovu - Niček. I když ranní počasí a zjištění, že výstavní kruh máme venku (v dešti) nám pěkně pokazilo náladu, ale než jsme se dostali na řadu, přece jenom přestalo pršet a dokonce i vykouklo zubaté sluníčko a běháním v kruhu jsme se aspoň zahřáli. Tituly nejvyšší máme opět doma!!! A Acki - šestá výstava, šestý Cajc a BOB!

tř .štěňat: NICK Bencilla - velmi nadějný 1 (very promising 1) tř. mladých: ACKI - výborný 1 (excellent 1), CAJC, BOB tř. vítězů: AGATHA - výborná 1, CAC, Národní vítěz tř. vítězů: CONNIE - výborná 1, CAC, Národní vítěz, BOB

Fota zleva: Agatka se svým půlročním synem Ničkem, Niček, Acki, Agatha, Nick, Connie Za fota děkuji panu Mynářovi.
Akimek a Coninka se účastnili dvou výstav. Jak dopadli? Opět skvěle. Ackiho to byla čtvrtá a pátá výstava v třídě mladých a také jeho čtvrtý a pátý BOB i v konkurenci zkušených šampiónů. Máme z něho velkou radost, je to náš krásný a hodně mazlivý klučina.

26.03.2010 se konala Mezinárodní výstava v polských Katowicích Posuzoval - pan Janusz Opara (PL), přihlášeni 3 BRH a 1 SVH

ACKI - výborný 1, vítěz třídy mladých, Nejlepší mladý (Best Junior) a BOB CONNIE - výborná 1, CWC, CACIB a BOB Na závěrečné soutěže jsme nezůstávali, začínaly dost pozdě a vzhledem k tomu, že nás druhý den čekala další cesta na Slovensko, tak jsme spěchali domů. Příjemné dopoledne jsme strávili ve společnosti dvou bernských holčiček (Brillance a Athena) a jejich polských majitelů. Foto dodáme dodatečně, čekáme, až nám je pošlou z Polska.

27.03.2010 - Národní výstava - Nitra (SK)

Posuzoval - pan Weron Gregorz (PL), 2 BRH a 2 SVH ACKI - výborný 1, CAJC, BOB CONIIE - výborná 1, CAC, BOB - tímto získala titul SLOVENSKÝ ŠAMPIÓN Oba dva dostali velmi krásný písemný posudek a pan rozhodčí nešetřil i slovní pochvalou, zejména u Ackiho. Za foto z výstavy děkuji paní Monice Krtkové. Ve dnech 21. - 28.3. se konala Světová výstava vývoje lovu a myslivosti v Brně. Náš Klub chovatelů švýcarských honičů měl svůj stánek, který prezentoval plemeno švýcarských honičů, kde jsme se střídali s chovateli a majiteli švýcarských honičů a předvedli naše psy na veřejných prezentacích s ostatními loveckými plemeny. Acki, Coninka a já jsme měli službu první dva výstavní dny, společně - jeden den s berňáčkem Atrýskem a jeho páničkou a jeden den s malým švycáčkem Eričkem a jeho chovatelkou. Návštěvnost této výstavy byla velká a mohu říct, že byla velmi zajímavá.