Aktuality / Archiv

ACKI opět bodoval, k letošnímu titulu Světového vítěze si tento víkend přivezl další. Ve dnech 30.10.-3.10. 2010 se konala ve Slovinsku - Celje Evropská výstava psů a Evropská speciální výstava honičů a barvářů , kterých jsme s našim Akimkem účastnili.

1.10.2010 - Evropská výstava - Celje

ACKI vom Weinberg - tř. pracovní: výborný 1(excellent1), CAC, CACIB - EUROPEAN WINNER+ BOB

2..10. 2010 - Evropská speciální výstava honičů a barvářů - Slovenj Gradec

ACKI -tř. pracovní: výborný 1, (excellent 1), CAC - Winner European special show + BOB Tímto si přivezl i potvrzený titul - SLOVINSKÝ ŠAMPIÓN - Champion Slovenije
Přinášíme zprávičky a fota z nových domovů našich posledních štěňátek. Dostáváme zprávy jen samé chvály, jak jsou bezproblémoví, veselí, velmi přátelští, učenliví...co víc si může chovatel přát!
Olivia se navíc musí učit německy, žije v Rakousku a prý jí to nedělá žádný problém. Společníky jí dělá starší psí dáma bernského honiče - ta zatím na ní trochu žárlí a mladá vipetka - s tou vymýšlejí lumpárny od prvního dne.

Ornella - ta se zabydlela také velmi rychle a že se má dobře , je spokojená můžete sledovat na jejich web stránkách: http://radkysmecka.blog.cz/

Ohromnou radost nám udělal Ládík (Lord Bencilla), který se dne 18.9. účastnil Barvařských zkoušek honičů a to v I.ceně s titulem CACT. Moc gratuluji a děkuji jeho majitelům za skvělou prezentaci tohoto plemene nejen na výstavách, ale nebáli se ukázat, že i pes žijící v městském bytě (u nemyslivců) se skvělé zvládne a když je potřeba, ukáže své lovecké vlohy na jedničku!! Lord Bencilla - CHOVNÝ PES -splnil veškeré podmínky pro zařazení do chovu, včetně lovecké upotřebitelnosti .

U nás doma ještě čekají někteří psí kluci z našeho posledního vrhu na ty své PRAVÉ nové majitelé. Jsou velmi vyrovnaní, milí, mazliví, nebojácní, již velmi čistotní , velmi nadějného exteriéru a povahy.
V sobotu 11.září se konala v Litomyšli - Klubová výstava Klubu chovatelů švýcarských honičů.
A byla to letos výstava rekordní, co se týká přihlášených švýcarských honičů. 36 - Bernských, 5 Švyckých a 1 Jurský Posuzovala paní Frnčová Lenka (CZ) A jak dopadli naši a naše odchovy? Celkově řečeno, velmi skvělé!

Z našich se účastnili - Acki, Agatha a Connie. ACKI (tř. mezitřída) - výborný 1, CAC, Nejlepší dospělý pes - KLUBOVÝ VÍTĚZ
AGATHA (tř.pracovní)- výborná 1, CAC
švycká CONNIE (tř. vítězů)- výborná 1, CAC - KLUBOVÝ VÍTĚZ, BOB
Connie završila svoji výstavní sezónu, před nástupem na "mateřskou dovolenou" skvělé, obhájila loňský titul Klubové vítězky a BOB.NEXT Bencilla - velmi dobrý NICK Bencilla - výborný 2

tř.otevřená Z našich odchovů: tř. mladých

NERO Bencilla - výborný 1, CAJC - KLUBOVÝ VÍTĚZ MLADÝCH
LORD Bencilla - výborný 2, res. CAC
JIM Bencilla - výborný

pracovní JERRY Bencilla - výborný 2, res.CAC

mezitřída -feny

MEGGY Bencilla - výborná 2, res.CAC
otevřená

Kimberly Bencilla - velmi dobrá (v loni byla Klubová vítězka) Lussy Bencilla - velmi dobrá (momentálně v blahobytné kondici, musí trochu zhubnout) V soutěžích jsme se účastnili -soutěž párů ACKI x AGATHA -2.místo V soutěži o Nejlepší chovatelskou skupinu (Best group) - 1.místo Po výstavě následovala bonitace, která je nezbytnou součásti podmínek pro uchovnění psa či feny.

Náš ACKI dospěl do věku, kdy se může zařadit mezi chovné jedince. Bonitací prošel na jedničku a protože má splněny i všechny ostatní podmínky, včetně lovecké upotřebitelnosti - Barvářské zkoušky honičů, je CHOVNÝ PES.
Uběhlo to všechno jak voda. Naší bobánci mají 7 týdnů. V galerii - štěňata - je můžete vidět ještě všechny, v příštím týdnu se už s některýma budeme loučit. Někteří kluci jsou však ještě nezadaní a hledají toho svého pravého pánička a milující nový domov.
Máte-li zájem o ušatého klučinu, volejte, pište, ráda vás s nima blíže seznámím.
V sobotu jsme se účastnili Mezinárodní výstavy psů v Mladé Boleslavi. přihlášeno 17 bernských honičů.(8 psů a 9 fen) Posuzovala paní Hana Ahrens z Rakouska. A jak dopadli naši a naše odchovy?

ACKI (mezitř.) - V1, CAC, CACIB, BOB a BIG -3. místo AGATHA (šampiónů) - V1, CAC, CACIB

V třídě mladých se předvedli bráškové:
NERO Bencilla - Výborný 2
NEXT Bencilla -Výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý
V třídě otevřené:
LUSSY Bencilla - VD1
Štěňátka mají dnes 6 týdnů. Čeká jich první očkování a čipování. Rádi běhají po zahradě a co milují nejvíce? Jsou výborní jedlíci a když vidí, že se nese bašta, v ten moment pro ně neexistuje nic zajímavějšího. Však je to na nich pěkně vidět.

Ve středu byla u nás slečna fotografka- K. Kramolišová, která projevila zájem si naše bobánky vyfotit. Máme velkou spoutu nádherných fotek, ale že se za nima slečna naběhala! Jediný, kdo opravdu pózoval, byla naše malá Fellon a Acki.
Máme zprávičky z oblasti výstavní. I když štěňátka už dokážou pěkně člověka zaměstnat, přesto jsem se s našim Acki účastnila v uplynulém týdnu dvou výstav.
22.8.2010 - MVP Bratislava - posuzoval pan Anatolij Zhuk z Běloruska Acki vom Weinberg - tř. pracovní : V1, CAC, CACIB a BOB - na závěrečné soutěže jsme nečekali, spěchali jsme domů za našima bobánkama (i když bylo o ně dobře postaráno)

15.8.2010 - KV Ostrava - posuzoval pan Ing.Dostál Acki - tř.mezitř. - V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz
Naši bobánci mají 5. týdnů. Nejsou líní se dobře nabaštit, pěkně spolu dovádějí a nejlákavější hračkou jsou jejich dlouhé ušiska. Rostou a prospívají velmi nadějně.Focení proběhlo na naší oblíbené zídce a poprve se vám předvádějí v samostatném postoji - nová fota v sekci-štěňata.
Za poslední týden se toho nového u nás seběhlo hodně. Nejprve, co naše štěňátka? Rostou jak z vody, jsou krásná, zdravá, veselá a hravá. Jsou jim 4 týdny a některá ještě hledají své budoucí nové domovy a milující pániky. A jak vyrostla za uplynulý týden se podívejte.

Pro zájemce, kteří čekají na štěňátko švyckého honiče, máme dobrou zprávu. Connie byla za ženichem, a to až v zemi původu ve Švýcarsku. Měla na výběr dva krásné psí kluky a vybrala si . Pes jménem Tattoo (Zarzani) se narodil v Itálii a nyní žije v Ardonu, krásném alpském městečku, je šampiónem práce a na výstavě byl oceněn - výborný, CAC. Pokud vše dobře dopadne, štěňátka se narodí v polovině října.

A další velká novina!! Máme přírůstek do naší smečky. Cestou do Švýcarska jsme měli ještě jednu zastávku a to v chovatelské stanici , kde na nás čekala malá fenečka bernského honiče. V PP má jméno Gana v. Dürrgraben, ale doma jí říkáme Fellon, protože nezapře svou maminku ,která se narodila v naší chov. stanici Bencilla a babičkou je naše CHristine Moravia Bray (zakladatelka našeho chovu), otec je ze švýcarsko-francouzské linie. Vrátila se nám zpět naše holčička.

Cestu do Švýcarska se mnou absolvovala moje kamarádka Monika, střídaly jsme se za volantem a cesta nám dobře a hlavně bez problémů ubíhala. Máme za sebou jen 2821 km a spousty nezapomenutelných zážítků. Mončo díky!
Po týdnu přicházíme s aktualitami, co nového u našich štěňátek. Dnes slaví třetí týden.A že nám krásně rostou a jsou to fešáci a fešandy, posuďte sami - nové fota v sekci -štěňata. for more click here

Naše švycká -Connie, jak má jen příležitost, hned chodí štěňátka okukovat. Sama se brzy, pokud vše dobře dopadne, dočká svých dětiček. Začátkem příštího týdne nás čeká cesta za ženichem do země původu-Švýcarska.