Aktuality / Archiv

Dnes slaví náš Lonýsek (Lonne Moravia Bray) své jedenácté narozeniny. Přejeme mu stále dobrou kondici, hodně zdraví a ať je s námi ještě hodně dlouho.
Naše Lindsay se o víkendu účastnila dvou mezinárodních výstav u nich v Litvě. Dostala posudky se samou chválou a ocenění : 2x CAC,CACIB a BOB a tímto potvrdila titul -Litevský šampión (Lithunia champion) MOC GRATULUJEME !!!
V posledních dnech se na různých stránkách objevují fota pejsků, jak dovádí ve sněhu. No,oni mají ze sněhové nadílky a zejména, když nefouká a svítí k tomu ještě sluníčko, obrovskou radost. Také jsem dnes vzala foťák, protože je radost se na ně dívat. A zejména se to líbí těm našim nejmladším, chvíli je nechám zaskotačit a potom spí "jak zabití". Jediný, kdo se těchto radovánek účastní nejméně, dá raději přednost vyhřátému pelíšku, je náš dědek Lonny. Není se co divit, za pár dní oslaví své 11 narozeniny.
Dostali jsme dobré zprávy od Pedra. Cestu domů zvládl bez problémů, celou jí prospal a to jí měl zatím nejdelší z našich štěňátek, která již odjela. Nový domov řádně prozkoumal a líbil se mu nový pelíšek a hračky.
Náš Akimek bude 15.ledna 2011 slavnostně vyhlášen druhým výstavně nejúspěšnějším psem VI.sk FCI. Tato soutěž bude vyhlášena v rámci soutěže Šampión šampiónů v TOP hotelu v Praze.
TOP DOG - je soutěž o nejúspěšnějšího psa výstavní sezóny 2010. Je otevírána pro psy zapsané v plemenné knize ČMKU , jejichž majitelé mají trvalé bydliště na území ČR. Do soutěže se započítávají výsledky z NV a MVP pořádaných v České republice v roce 2010. Vyhlašuje se 5 psů z každé skupiny FCI, kteří získli nejvíce bodů.
Letošní soutěž Pes roku v VI.sk je ve znamení švýcarských honičů. V první pětce není jen Acki, ale 3.místo obsadila švycká honička Amarena a 5.místo bernská- Audrey Lady Dorotte majitelky paní Krtkové Moniky. A pro doplnění pětky, první je velký hrubosrstý vendéeský baset a čtvrtý je dalmatin.
Acki se bude účastnit i soutěže Šampión šampiónů - naší příznivci - držte nám 15.1.2011 palce!!
Dostali jsme pozdravy z domova Peewee. Má se skvělé a také se velmi rychle zabydlela. Pedro má sbaleno a pocestuje tento víkend.
Ostatní se mají také skvělé, ale stále hledají toho svého pravého pánika.
"Psi nejsou celým našim životem, ale díky jim je náš život úplný."
Včera odcestovali do nových domovů Peewee a Pongo - tomu doma říkají Punťa. Oba zvládli cestu bez problémů, hned po příjezdu si prohlídli svůj nový domov. Punťa, ten prý chvíli pokńourával, ale uviděl nový pelíšek, usoudil, že je přichystaný pro něho, nanosil si tam nové hračky a spokojeně usnul.
Dnes mají naší švycáčci 7 týdnů. Někteří už pomalu balí baťůžky do svých nových domovů, někteří na ty své pravé pániky ještě čekají. Tak jako každý týden, proběhlo dnes velké focení-a že mi dalo zabrat!! Všichni jsou to zdraví čiperové, které všechno zajímá a nějaké pózování!? Ale ať pózují nebo ne, jsou to nádherní naší bobánci s vyrovnanou nebojácnou povahou. Jsou již velmi čistotní a nejraději by již chodili pravidelně ven a nevadí jim, že je venku pod nulou. A jak tedy zapózovali jednotlivě, mrkněte do galerie - štěňata.
Dnes jsme dostali krásné zprávičky od majitelů pejska z našeho posledního vrhu -Oscara. Doma mu říkají Lúďa. Je to prý jejich velké zlatíčko. A roste z něho moc pěkný fešák!
13.11. oslavil své desáté narozeniny Arči, pejsek z našeho prvního vrhu. A že je pořád fešák! Dostali jsme o něm krásné zprávičky, je to velký miláček rodiny, má se moc skvěle i s další, o něco mladší kámoškou, Brendou od Vrchlického potoka.