Aktuality / Archiv

Dnes přidávám ještě jednu aktualitu. Dostali jsme zprávu od naší švycké Polinky (Polly Bencilla).
Cituji:...."Dobrý deň p. Herianová. Tak teda máme po výstave v Nitre. Sme velmi spokojný aj s ocenením a aj s Polinkinym vystúpením.
Hodnotil nás p. Piskay. Prvé čo sa ma spýtal odkiaľ mám fenku (touto cestou Vás pozdravuje a zaručil sa, ze mám kvalitnú fenku z velmi kvalitného chovu).
Na Polinke sa mu hlavne páčila ušlachtilá hlava, s pekným výrazom suky, telesný rámec atletický s peknou chrbtovou líniou.
Získali sme velmi nádejný s vysokou perspektívou do budúcna.
Zasielam Vám aj pár foto, ale mrzí ma kvalita, neboli tam príliš vyhovujúce svetelné podmienky....."
Posíláme velké gratulace a přejeme Polince hodně dalších úspěchů!!
V pátek 18.03. jsme se již tradičně účastnili MVP v Katowicích. Pro naší Fellon (Gana v.Dürregraben) to byla první výstava ve třídě mladých. Posuzoval pan Dupas Jean Jacques z Francie. Další z našich byl Acki a přihlášena byla i Connie, ale bohužel se nemohla účastnit, protože se rozhodla (s měsíčním zpožděním) hárat. A jak jsme dopadli?

Fellon - výborná 1, Vítěz mladých (CAJC), Nejlepší mladý v rase
Acki - výborný 1, CWC, CACIB
Krásná fota a hodně pozdravů nám poslala Karolinka (Caroline) - babička našeho vrhu "N" a "O". V lednu oslavila své deváté narozeniny a stále se těší dobrému zdraví.
Přejeme jí také hodně zdraví a ať ještě hodně dlouho dělá radost své rodině, kde je velmi milovaná.
Neroušek se v sobotu účastnil prestižní soutěže -Šampión šampiońů na Slovensku. Tato soutěž probíhá trochu jinak než soutěž u nás.Podmínkou přihlášení je však být nositelem titulu alespoň Junior šampiona a Nero je JCH český. Probíhá ve dvou kolech, dvou rozhodčích, ale vítězové mouhou získat i tituly CAC, tak jako na výstavách...A jak dopadl?

NERO Bencilla - první kolo: výborný 1, CAC
2.kolo: Best of king Junior 2011, Victory Junior Winner 2011

Získáním již třetího CAC mu byl potvrzen i titul -Slovenský Junior šampión
V závěrečných soutěžích se dostal do nejúžšího výběru a na "bednu" mu chyběl jen krůček, skončil čtvrtý.
Moc a moc gratulujeme!!!!
Dnes náš Akimek oslavil své druhé narozeniny. Blahopřání dostal a také poslal svým bráškům Aronovi do Švýcarska a Astorovi do Holandska. O dobroty, které dostal, se podělil se smečkou, ale Dorotka (Audrey Lady Dorotte) mu poslala dárek mnohem větší, byla dnes na sono a oznámila nám, že bude maminkou a Acki tatínkem.
Dorotko - blahopřejeme a přejeme hodně zdraví a držíme palce, ať vše dobře zvládneš a už se těšíme na malé ušáčky!!!
Další informace o štěňátkách z tohoto jedinečného, absolutně nepříbuzného spojení dvou nejúspěšnějších psů poslední sezóny, najdete na http://bardotte.blog.cz/ nebo http://www.bernsky-honic-bardotte.cz/
Zájemci o toto ušlechtilé plemeno kontaktujte chovatelku a zarezervujte si štěňátko včas!! Můžete kontaktovat i nás, ráda poskytnu bližší info, poradím...
A máme další fotečky našich oranžových ušounků.Tentokrát nám je poslala majitelka malé Pinkie. Je prý velmi chytrá a stejné torpédo, jako její ostatní sourozenci. Bydlí ještě se dvěma kamarádkama a dává jim pěkně zabrat, ale všichni si velmi rozumí a mají se rádi.
Já, když se podívám ven a vidím to bílé -sníh, už mě vůbec netěší. Ale těm našim čtyřnohým miláčkům se líbí. I když dnes u nás i pěkně mrzlo, smečka venku vesele řádila. Také jsem dostala celou řadu krásných fotek od Nerouška ze setkání pejskařů a od Ejsinky(Penny) z výletu do přírody a že se jim běhání ve sněhu moc líbilo, vidíte na těchto obrázcích. Také jsem dostala moc pěkná videa od Nelky (Ornelly)- http://www.youtube.com/watch?v=l8iuuumIW9Q
Přišly nám zprávičky a fotky od švyckého Pedrouška. Roste jako z vody, je prý temperament, ale miláček rodiny.
O víkendu 5. a 6.2. jsme se účastnili s našim Acki a Fellon (Gana)dvou mezinárodních výstav v Brně. Byli to tentokrát výstavy s opravdu rekordním počtem přihlašených psů. Výbornou atmosféru naladilo setkání s našimi přáteli, přijelo se za námi podívat i několik našich posledních odchovů se svými majiteli. V sobotu to byl Luďa (Oscar Bencilla) a Pinkie Bencilla, v neděli s námi celé dopoledne strávil Puntík (Pongo Bencilla).
A jak se vedlo Akimovi a Fellon?

Sobota 5.2.2011 posuzoval pan Weron Gregorz (PL)

ACKI vom Weinberg (tř.šampiónů): výborný 1, CAC,CACIB, BOB
GANA(Fellon) vom Dürregraben (tř.dorostu) - velmi nadějná 2

Tento výstavní den jsme se účastnili i soutěže o Nejlepší pár. Bylo přihlášeno 36 párů nejrůznějších plemen a pár Acki a Fellon , i když se nedostali až na bednu (vybírali se tři), zaznamenali velký úspěch, dostali se do nejúžšího výběru 5 nejlepších párů tohoto výstavního dne.

V neděli 6.2.2011 posuzovala paní Wieremiejczyk-Wierzchowska Malgorzata (PL)

ACKI - výborný 1, CAC, CACIB, BOB a BIG 3.místo
FELLON - velmi nadějná 1
Naše štěňátka jak bernská, tak švycká se mají všichna moc dobře. Dostáváme celou řadu dobrých zpráviček, jak telefonických, osobních a e-mailových a také krásná fota. Náš Punťa (Pongo) má už také i své webové stránky - http://punta-svyckyhonic.webnode.cz/. Krásná fota jsme dostali od Ornelky, roste z ní opravdu krásná psí slečna.