Aktuality / Archiv

Ve dnech 18.-20.5.2012 se konala v rakouském Salzburgu Světová výstava. Náš výstavní den byla neděla 20.5. Naši výpravu zastupovali Acki a Fellon, za Bencilláčky Olivia a Punťa.

Posuzoval pan Schirmer Wolfgang z Rakouska.

Ve světě jsme se neztratili - BYLI JSME OPĚT NEJLEPŠÍ !!!! 3 x Světový vítěz, 2x BOB  a úspěch pro naše plemeno NEJVĚTŠÍ-

3.MÍSTO -  Best couple - NEJKRÁSNĚJŠÍ PÁR  - ACKI  a GANA (Fellon) v konkurenci 96 párů 51 plemen!!!!!

Bernský - ACKI vom Weinberg - excellent 1, CACA, CACIB - World Winner, BOB (je již dvojnásobný Vítěz Světa - první má z Dánska 2010)

Gana v. Dürrgraben - excellent 1, CACA, CACIB - World Winner

Olivia Bencilla - excellent 1, CACA, res. CACIB

Švycký - Pongo Bencilla(Punťa) - excellent 1, CACA, CACIB - World Winner , BOB

 

Tento víkend přinesl obrovské úspěchy našim odchovům .

V sobotu se konala Speciální výstava Klubu švýcarských honičú a to při Podkrušnohorské oblastní výstavě loveckých plemen v Červeném Hrádku . Krásné prostředí zámeckého parku , spousta ušounků a přátel navodilo příjemnou atmosféru. Počasí bylo celkem milosrdné, nepršelo a přes poledne i vykouklo sluníčku, takže vše vyšlo.

Přihlášeno bylo 23 švýcarských honičů, posuzovala paní Ubrová Libuše. Z našich odchovů se účastnili tentokrát jen 4, z toho dva dorosti, takže jedna bernská - Ornella a švycký Punťa (Pongo) a naše dvě švycké dorostenky Rachel a Roxie. Dva zástupci dospěláků - A BYLI NEJLEPŠÍ!

ORNELLA Bencilla (mezitřída) - výborná 1, CAC, Nejlepší fena - Vítěz Speciální výstavy, BOB!!!

PUNŤA (PONGO) Bencilla (mezitřída) - výborný 1, CAC, Nejlepší pes - Vítěz Speciální výstavy, BOB a BIS a v závěrečných     

                                                          soutěžích oblastní výstavy v konkurenci 32 loveckých plemen - 2.místo BIS!!!

Ještě jednou moooc gratuluji!

Acki vom Weinberg (tř.vítězů) - výborný 1, CAC

Fellon-Gana v.Dürrgraben (tř.vítězů) - výborná 1, CAC

a naše dorostenka Rachel Bencilla -  velmi nadějná 1

                               Roxie Bencilla    - velmi nadějná 2

Přišli nám zprávy od PINKIE Bencilla, která v sobotu absolvovala a úspěšně složila zkoušku BZH - také moc gratulujeme!!!

V neděli se Ornelka a Neroušek účastnili Národní výstavy v Polsku - Jelenia Gora.Přihlášeni 4 bernští honiči. Posuzoval pan Andrzej Brabletz.

NERO Bencilla - výborný 1, CWC, Nejlepší pes, BOB

ORNELLA Bencilla - výborná 1, CWC, Nejlepší fena

Posíláme obrovské gratulace!

Další fota -fotila p.Bára Dančová http://dorotte.rajce.idnes.cz/Specialni_vystava_Cerveny_Hradek_2012/

     

 

Dostali jsme zprávy a fota od našeho Arnchora Bencilly, je to pejsek z našeho prvního vrhu-A. Arčulkovi bude letos 12 let, je stále ve výborné kondici a  pořád je to velký fešák!

Pozdravy přišli z Rakouska od Olivie. Brzy se uvidíme osobně a to v Salzburgu na světové výstavě, moc se těšíme!

Foto momentka přišla od Ornelky. Také se brzy uvidíme, těšíme se  a to už v sobotu na Speciální výstavě klubové.

A moc krásné fota jsme dostali od Ládi (Lord Bencilla) z jarního výletu. Moc všem majitelům našich "Benciláčků" děkuji!

V  sobotu 5.5. jsme absolvovali Mezinárodní výstavu -O pohár Střední a Východní Evropy v Praze. Soutěžilo 8 bernských honičů a 4 švyčtí. Posuzovala  rozhodčí z Dánska, paní Sheel Birte. Počasí nám přálo, příjemná atmosféra mezi přáteli a známými.....a výsledek, no, co k tomu dodat, náš ACKI a FELLON(Gana) se předvedli opět skvělé a opět si odnesli ocenění nejvyšší. Výstavy se účastnila i naše švycká Rachel, soutěžila ve třídě dorostu společně se svoji setřičkou Roxie - holky jsou zatím hodně temperamentní, musí se ještě klidnému výstavnímu postoji hodně učit, přesto si obě odnesly nádherný posudek a jsou obě velmi nadějné! V dospělácích opět bodovali Pinkie a Punťa(Pongo) - oba jsou také nositelé titulu - Vítěz Střední a Východní Evropy . V závěrečkách se Acki s Fellon předvedli v párech. I když se předvedli krásně, soutěžilo celkem 19 párů a tentokrát nezabodovali. V soutěžích o BIG 6.sk byla Fellon vybraná do užšího výběru, ale ma bednu to tentokrát nebylo.

Fota z výstavy, které fotila Bára Dančová najdete na rajčet:http://dorotte.rajce.idnes.cz/MVP_Praha_5._5._2012/

Takže jak dopadli naši a naše odchovy?

ACKI vom Weinberg - výborný 1, CAC,CACIB, CAC-ČMKU, Vítěz Střední a východní Evropy

GANA(Fellon) v. Dürrgraben - výborná 1, CAC, CACIB, CAC-ČMKU, Vítěz Střední a Východní Evropy, Vítěz Prahy - BOB

RACHEL Bencilla - velmi nadějná 1

Roxie Bencilla      - velmi nadějná 2

Pinkie Bencilla     - výborná 1, CAC,CACIB, CAC-ČMKU, Vítěz Střední a Východní Evropy

Pongo(Punťa) Bencilla - výborný1, CAC,CACIB, CAC-ČMKU, Vítěz Střední a Východní Evropy, Vítěz Prahy - BOB

 

Od Ejsinky (Penny Bencilla) nám přišly opět nádherné fota.a nové zprávy. Tentokrát z výletu na Dolský mlýn za Hřenskem. bylo krásné počasí a Ejsinka se cestou osvěžila i v řece. Nejšťastnějším  výletníkem byla samozřejmě Ejska, která kombinaci x kilometrů, potoků, strání a luk, ocenila s radostí a neúnavným lítáním. Páničkové ušli tak 25 km, Ejka tak 50 a navíc  cestou potkali několik psů, které mohla zničit (=ulítat). Pravdou je, že cestu domů prospala natažená přes celé zadní sedadlo a chrápala prý jak dřevorubec.

V sobotu se konaly na Orlíku Barvařské zkoušky honičů, které pořádal Klub honičů. Bencilláčky reprezentovali bernská Ornella a švycký Punťa (Pongo) Bencilla a to velmi úspěšně - oba složili zkoušky BZH . Ornelka ve II.ceně s počtem bodů 179 a Punťa ve II.ceně s 186 body.

Moooooc gratulujeme !!!!!

Tento víkend proběhla Národní výstava psů v Ostravě. Pro naše plemena je výstavní den sobota, takže přinášíme zprávy. Tato výstava se stala již naší tradicí a není divu, vždyť jí máme "za rohem". Počasí nám včera celkem přálo (proti tomu, co měli vystavovatelé dnes), i když nebylo nejtepleji, ale nepršelo . Zahřívala nás velmi příjemná atmosféra, setkání s přáteli, majiteli našich štěňátek a radost se dívat na dovádění těch mladých ušáčků. Bencilláčky zastupovali tři  bernští a tři švyčtí dorostenečci. Byla to jejich výstavní premiéra. Poprve si to také vyzkoušel i švycký , již dospělák Pluto. Ve veteránech se předvedla v perfektní koncici již 9-ti letá Emilly. Přišel se na nás podívat Ken. Samozřejmě se vystavovali i naše Fellon a Acki. Všichni se předvedli perfektně. Paní rozhodčí měla nelehkou úlohu určit pořadí, kdo bude první a kdo druhý v třídě štěňat a dorostu, protože všichni byli prý bezchyby a rozhodlo pouze poslední kolečku v pohybu a ten, který lépe zkrotil svůj štěněcí temperament, tak byl první. Všichni si odnesly vynikající posudky a ocenění Velmi nadějný. A jak dopadlo celkové posouzení našich? (celá výsledková listina - na stránkách Klubu)

Posuzovala paní Věra Dvořáková, celkem přihlášeno 13 švýcarských honičů, 9 bernských a 4 švyčtí.

Bernský honič -psi: tř.dorostu: QUART Bencilla - Velmi nadějný 1

                                                 QUEEN Bencilla - Velmi nadějný 2

                                tř.vítězů:   ACKI vom Weinberg - výborný1, CAC, CAC-ČMKU,  Národní vítěz , BOB a BIG 3 !!!

                        feny-tř.dorostu: QUIRINE Bencilla - Velmi nadějná 1

                                tř.vítězů:   GANA v. Dürregraben (FELLON) - výborná 1, CAC,CAC-ČMKU, Národní vítěz

                                tř.veteránů: EMILLY Bencilla   - výborná 1, BOV

Švycký honič  -        tř.štěňat: RICKY Bencilla - Velmi nadějný 1

                                               ROBIN Bencilla - Velmi nadějný 2

                                tř.mezitř.: PLUTO Bencilla - výborný 1, CAC,CAC-ČMKU, Národní vítěz a BOB

                                tř.štěňat: RACHEL Bencilla - Velmi nadějná 1

Co více si může chovatel přát - všichni úspěšní, krásné posudky.....Ale to není všechno . V závěrečných soutežích jsem se účastnila s Ackim a Fellon i soutěže o Nejlepší pár a ......opravdu jsme byli NEJLEPŠÍ!

ACKI  a  GANA(FELLON)  - 1.MÍSTO - NEJKRÁSNĚJŠÍ  PÁR  VÝSTAVNÍHO  DNE

 

Všem přátelům, známým a všem našim příznivcům přejeme krásné a veselé prožití Velikonoc. Škoda jen, že svátky jara venku vypadají jak čas předvánoční. Také děkujeme za mnoho krásným přáníček jak obrázkových, tak i textových.

Dnes jsem dostala několik foteček z "lenošení" od Roxinky a tak jsem hned vzala foťák a vyfotila i tu naší Rachelku, která zrovna provozovala stejnou činnost. A je vidět, že se sestřičky nezapřou!
Uplynulý víkend byl hodně činorodý, dostali jsme zprávy od našich Bencilláčků-Puňti, Pinkie, Ornellky, Polly, Nerouška. Konal se sraz honičů s výcvikovým dnem, konala se výstava v Nitře a nebo jen vycházky v krásných slunných dnech. Dostali jsme celou řadu nádherných fotografií.
Výstavy byly dvě, jedna v sobotu, té se účastnila -POLLY Bencilla - posuzoval pan Baka Stanislav a Polča si odnesla - výborná 1, CAJC, BOB pan rozhodčí neudělil, prý proto, že nemá konkurenci.
V neděli posuzoval pan Ing.Štefan Štefík a účastnila se - PINKIE Bencilla-výborná 1, CAC,CACIB a BOB Oběma moc gratulujeme!
Z výcvikového dne si můžete prohlídnout celou řadu foto na rajčeti:http://dorotte.rajce.idnes.cz/Kosova_Hora_2012