Aktuality / Archiv

Celou řadu krásných foteček a zpráv jsme dostali od Ejsinky z vycházky z upynulého slunného víkendu. Konečně se prý vyběhala dosytosti. Ejsí nejvíc zaujalo drbání zádíček na golfovém greenu, ne až tak to zaujalo správce areálu, kterýho málem ranila mrtvice...
Puňta dostal nový polštářek do pelíšku a pěkně si ho vyzkoušel - vypadá to, že se mu moc líbí a dobře se na něm spinká. A Randy, ten se v novém domově zabydlel bez problému, no a velmi si oblíbil místo na gauči.
Robík-Robin Bencilla se má dobře, je to prý malý ďáblík, ale i obrovský mazel. Začal navštěvovat psí školičku a připravuje se na svou první výstavu, která se bude konat v dubnu v Ostravě. Už se také těšíme na setkání. Gaia - Quincy Bencilla nám poslala foto z vycházky. Pániček si jí moc chválí, jak je poslušná, velmi přátelská a mazlivá.S Gaiou se budeme těšit na setkání v Bratislavě, kde je doma.

Pátek - 16.3. byl výstavní den pro naše plemeno 6.sk. Tak jako několik let dozadu, tak i letos jsme se účastnili Mezinárodní výstavy v polských Katowicích. Foto tentokrát nemáme, ale výsledky jsou důležitější. Na závěrečky jsme nečekali, raději jsme spěchali využít krásný slunný den doma.
Posuzoval: Norman Deschuymere z Belgie a přihlášeni byli 4 berňáčci.
ACKI vom Weinberg - výborný 1, CWC, CACIB (získal titul POLSKÝ ŠAMPIÓN)
GANA v. Dürrgraben (Fellon) - výborná 1, CWC, CACIB a BOB

Polinka žije na Slovensku a letos se těší, že se také ukáže na výstavách. Však je z ní moc krásná psí slečna!! Budeme jí držet palce!
V pátek jsme se rozloučili s Randym. Bude se mít výborně, je v rodině, kde měli vždy jen švýcarského honiče. První byl Bernský, pak Luzernský a naposledy se rozloučili s Jurským a nyní se rozhodli pro Švyckého. Pan už je starší, ale o pejska se bude starat společně s rodinou. Odcestoval do Vídně. Dostali jsme dobré zprávy, že celou cestu prospal na klíně, první noc zvládl také v pohodě a zabydlel se velmi rychle. Dostala jsem pochvalu, že je pejsek velmi dobře vychovaný, již čistotný a jinak velmi přátelský, nebojácný a velmi mazlivý.
Další zprávy a fota přišly od Rickyho, doma mu říkají Žán.Jsou s ním také velmi spokojení, společnost mu dělá starší německý ohař, který Žána přijal bez problému a jsou príma kámoši.
Rendíkovy se už krátí dny u nás.Smutno bude nejen nám, ale i jeho sestřičce Rachel, protože se spolu hodně vydovádí. Maminka Connie se sice také často zapojí do jejich her, ale raději je jen pozoruje. Fota nám poslala i jejich moc krásná sestřička Roxinka.
Děkuji všem, kteří mi posíláte fotečky! Naše Rachel byla v Brně s náma, dělala doprovod Fellonce a byla okouknout, jak to vlastně na výstavách chodí. Moc se jí tam líbilo, chtěla kamadádit s každým pejsek a čím větším, tím lepší. Je opravdu velmi vyrovnané povahy, čistotná a velmi inteligentní.
V sobotu a neděli se konaly dvě Mezinárodní výstavy - DUO CACIB v Brně. Na zimní Brno jezdím se svými psy každoročně již 13 let a ani letos jsem si jí nenechala ujít. Za ty léta se jen vyměnila psí osádka. Na první jsem byla s fenkou Christine(byla jednou z nejúspěšnějších fen v historii chovu u nás) a letos s její vnučkou Fellon (Gana). A že jablko nepadlo daleko od stromu dokazují Felloniny vynikající výsledky.Ne méně velkou radost mi dělají naši odchovanci v plemeni švyckém, zejména Puňta (Pongo)a Pinkie. A tady jsou výsledky těch našich, celkovou výsledkovou listinu najdete na stránkách Klubu..
4.2.2012 MVP - posuzovala paní H.Ahrens (A)
FELLON-Gana v. Dürgraben (tř.otevřená)- výborná 1, CAC, CACIB, CAC ČMKU a BOB Tímto získala čtvrtý CAC ČMKU (2x NV a 2xCACIB) a stala první bernskou Šampiónkou ČMKU !!
Švycký - PUNŤA (Pongo Bencilla)tř.mezitřída - výborný 1, CAC, CACIB,CAC ČMKU
5.2.2012 MVP - posuzovala paní Wieremiejczyk-Wierzchowska M.(PL)
Fellon - Gana (tř.otevřená)-výborná 1, CAC,CACIB, CAC ČMKU a BOB
Velkou radost nám udělal i syn po našem Acki, Banditto Lady Bardotte, který oba dva dny získal-výborný 1, CAJC, BOJ a protože měl již i třetí titul CAJC - je z něj v 10 měsících-Český Junior Šampión.(že by ve stopách jeho otce-Acki vom Weiberg?!!)
V neděli se švyckýPuňta-Pongo Bencilla setkal i se svou setřičkou Pinkii Bencilla a oba poprve v mezitřídě si vedli skvělé- oba si odnesli ocenění -V1, CAC,CACIB, CAC ČMKU a Pinkie navíc BOB!