Aktuality / Archiv

Robin si našel nový domov před týdnem. Dostali jsme zprávičky, že se má fajn, je šikulka a moc hodňoučký. Za kámoše má malého Adámka a skvělou rodinu.
Rossaline nás opustila včera. Čekala jí hodně dlouhá cesta do Německa, ale dostali jsme zprávu, že cesta proběhla bez jakýchkoliv problému, byla moc hodná a většinu cesty prospala.A aby cestu neměla příliš dlouhou na jeden zátah, přivezli jsme jí, téměř na půl cesty, do Duchcova, kde jsme měli také více času se vzájemně více poznat a jejími novými majiteli. Za to moc děkuji kamarádce Monice, že nám v tomto vyšla vstříc - děkuji! Doma už se pomalu seznamuje se svými novými psími kamarády, čekali na ní - maďarský ohař, jezevčík a gaskoňský modrý grifon. Čeká ji nejen výstavní, ale i lovecká kariéra. Fota dostaneme v nejbližší době.
U nás zatím zůstává ještě Randy, je z něho také velmi poslušný a krásný pejsek, čumáček se mu již pěkně zabarvuje. A společnost mu kromě naší smečky dělá jeho sestřička Rachel.
Právě dnes vyšel a je možno si zakoupit další číslo časopisu SVĚT PSŮ - najdete v něm několik stránek o tom našem ušatém plemeni!!!
Quirine Bencilla je šikovná a poslušná psí slečna, milovaná celou rodinou. Poslala nám celou řadu krásných foteček.
Ejsi (Penny Bencilla), fenka z našeho již předloňského vrhu nám posla krásné fota ze zimní procházky se svoji kamarádkou - kobylkou Heduškou.
Naší malí ušatí krasavečci jsou ve svém živlu. Napadl sníh a moc se jim to líbí. Tak přikládám několik dnešních foteček. Zatím jsou doma ještě čtyři, dvě holčičky a dva kluci. Rozárka, tak té se pobyt u nás již krátí, do nového domova pojede koncem měsíce. Rachel, ta se nikde balit nemusí, zůstává doma a kluci Robin a Randy, ti stále hledají ty své pravé nové domovy!!! Všichni jsou moc krásní, především zdraví, odchovaní bez jakéhokoliv problému, velmi dobří jedlíci, již velmi čistotní a velmi inteligentní a mazliví.
V sobotu 14.ledna 2012 se konal další ročník prestižní soutěže Šampión šampiónů a vyhlášení neúspěšnějších psů výstavní sezóny 2011 v Top hotelu v Praze.Tak jako loni, tak i letos jsme se účastnili a opět naší krásní ušatí honiči bodovali!!
TOP DOG 2011 - 1.místo VI.sk.FCI - švycký honič: AMARENA des gorges de la Lizerne(majitelka Monika Krtková)
3.místoVI.sk.FCI - bernský honič: ACKI vom Weinberg(Aki měl stejný počet bodů jako pes Malého modrého gaskoňského honiče,který obsadil místu druhé, ale je o 5 měsíců starší, takže mladšímu byla dána přednost. Přesto je to vynikající úspěch a i v tom, že mezi prvními 5 psi nejúspěšnějšími psy 6.skupiny se skvělé umístili dva honiči švýcarští!!!
Předávání cen se konalo dopoledne a odpoledne pak probíhala soutěž Šampión šampiónů. Přihlásit se mohli pouze psi, kteří jsou nositeli titulu Český Junior šampión nebo Český šampión nebo Mezinárodní šampión. Soutěž probíhala ve dvou kolech dle jednotlivých FCI skupin. VI.skupinu FCI reprezentovalo v prvním kole celkem 18 šampiónů, posuzovala paní Lenka Frnčová, která do druhého kola poslala 9 psů. Mezi nima byla naše bernská JCH Fellon (Gana v. Dürrgraben) a švycké reprezentoval JCH Puňta(PONGO Bencilla). Druhé kolo posuzoval p. Štefan Štefík, který z 9 představitelů 6. sk. poslal na stupně vítězů 5. Fellonka se již neumístila, ale obrovskou radost nám udělal Puňta(PONGO BENCILLA-majitelka: Martina Cmuntová),který získal BIG-3.místo Šampión šampiónů!!! Po Pinkie(7.1.NVP - BIG a BOD) další velký úspěch našich švyckých odchovů v konkurencí jiných plemen.
V sobotu na Hanácké výstavě byl s námi i Robinek, jedno z našich švyckých štěňátek. Byla to jeho premiéra cestovat autem, poprve měl na krku obojek , poprve byl na vodítku a poprve byl mezi tolika lidmi a psy. A byl opravdu skvělý, nic ho nerozhodilo, na vodítku chodil jako by to nebylo nic nového, nikoho a ničeho se nebál, s každým byl kamarád a žadonil o pohlazení a pochování. Byl ve výstavní kleci, kde si klidně zdřímnul, nabaštil a když potřeboval ven, řekl si. Robin je již velmi čistotný a dokáže si říci, když potřebuje venčit.Vyzkoušel si to i ve výstavním kruhu a dostal velkou pochvalu od dvou rozhodčích, kteří toto plemeno posuzují, že je opravdu moc krásný, perfektně stavěný a že je víc, jak velmi nadějný a má výstavní kariéru před sebou. Zatím stále čeká na svého pravého pánika!!!(za fota moc děkují panu Vláďovi a Martě)
Včera jsme zahájili výstavní sezónu 2012 na Hanácké národní výstavě, která se letos mimořádně místo v Olomouci, konala v Brně. Švýcarské honiče posuzovala paní Věra Dvořáková, závěrečné soutěže o BIG pak pan Štefan Štefík(Sk). Bernské honiče z našich, reprezentovala Fellonka a vedla si skvělé.
Fellon (Gana v.Dürrgraben) - tř.vítězů: V1, CAC, NV, CAC-ČMKU, BOB a BIG-5.místo VI.sk.FCI
V třídě mladých se předvedli dva sourozenci, Banditto a Bellinda Lady Bardote - syn a dcera našeho Ackiho, byla to jejich první výstava v tř.mladých a vedli si výborně, Oba s titulem CAJC a titul BOJ si odnesla Belinda.
Úspěch největší a v historií našich výstav jedinečný, zaznamenala PINKIE Bencilla (vrh P-švycký honič) - výborná 1, CAJC, BOJ a BOB, BIG 1 a BOD - NEJKRÁSNĚJŠÍ PES VÝSTAVNÍHO DNE!!!!
Dnes jsme jí všichni moc drželi palečky, protože musela do Brna ještě jednou a utkat se s BOD psem dnešního dne. BIS si však odnesl dnešní vítěz - Ibizký potengo, kterého vedlo 5tileté dítě. Přesto je to obrovský úspěch- druhý nejkrásnější pes výstavy, na které bylo přihlášeno 3170 psů plemen FCI! MOOOOOC GRATULUJEME krásné Pinušce a její páničce Lydii!!!Ke gratulaci se připojuje i maminka Connie a ještě dva, také tak krásní 10 týdenní bráškové, kteří ještě hledají své pániky.
Pinkie - naše již předloňské štěňátko , nám poslala fota a zprávy z lovu. Pinkina byla moc chválena za to, jak hlasitě hlásí teplou stopu a vrátila se zpět před skončením leče. Více o ní na http://www.chs-zvancaku.cz/novinky.php
Qwendi - naše již čtyřměsíční bernské štěňátko. Zatím majitelé pějou jen samou chválu, jak krásně roste a je šikovná, poslušná.A je opravdu moooc krásná!
Roxie - naše nejmladší dítko. Zabydlela se velmi rychle, velmi ráda provádí lumpárničky se svýma malýma páničkama. Je veselá, hravá,zdravá a všichni jí moc milují. Má také již své stránky. http://roxie.webnode.cz/
Také mě dnes překvapilo, kde se poděly všechny infa. No, jo. Nastal nový rok a rok 2011 se automaticky dostal do archvívu!Pokud vás zajímají aktuality z roku 2011 a zejména poslední informace a fota našich švyckých štěňátek -klik na archív!
Stále některá štěňátka z našeho vrhu "R" čekají na ty své pravé nové majitelé
Chcete začít nový rok s novým psím společníkem? Neváhejte a kontaktujte nás, jsou připravená k odběru. Již velmi čistotná, zdravá, plně standardní, s vysokými výstavními předpoklady, absolutně nepříbuzný rodokmen, vynikající, jedinečné spojení!