Aktuality / Archiv

Venku se dnes opět běhat nedá, stále sněží, fouká silný vítr. Tak hurá na mámu! Fellonka je velmi obětavá máma a velmi ráda si se svými dětmi, dnes už jen se Samuelem a Sofinkou, hraje.

Uběhlo to jak voda a nastává loučení s našimi štěňátky. Právě nás opustila Sussane. Doma jí čeká kamarádka bíglice, tak doufáme, že si padnou do oka a budou to velké kamarádky.Sussane, přejeme ti krásný, dlouhý život v novém domově a věříme, že o tobě uslyšíme hodně dobrého.......Samuel má sbaleno a rozloučíme se koncem příštího týdne.

Coninka má potvrzeno - čekáme švycká štěňátka! Měla by se narodit okolo 28.4.2013!!!

 Dnes byl i velký den pro naše bernská trojčátka, poprve cestovali autem, poprve byla naočkována a dostala čip. Zvládli to všichni bez problémů, ani nestačili zaregistrovat, že se jim něco děje. Jsou to stateční tři mušketýři!

 

Týdny ubíhají jeden za druhým a naší bobánci jsou již 6 týdnů na světě. Škoda, že jarní počasí nám zatím nepřeje, venku se jim moc nelíbí. Není se však čemu divit, když pořád mrzne a mrzne.  Přesto zvědavost jim nedá a při pobytu venku se snaží prouzkoumat vše okolo. V pondělí je čeká první očkování a čipování a pomalu se budou Sussane a Samuel balit do nových domovů. Sophia se balit nemusí, protože ta zůstává doma, ta se bude seznamovat se všemi z naší smečky.

Včera bylo u nás  slunečno a teplota vystoupala až k 15 stupňům. Konečně mohla naše štěňátka pobýt venku déle. Maminka Fellon se zaběhla podívat za ostatními členy naší smečky a teta Connie převzala funkci chůvy. Také svačinka venku jim moc chutnala. Doposud tomu letošní počasí nepřálo a tak tomu je bohužel  i dnes. Opět teplota okolo nuly a chvílemi prší, pak sněží - kde je to jaro?

Včera byl první výstavní den Mezinárodní výstavy psů v polských Katowicích. Za naší smečku se účastnila švycká Rachel.

Vedla si výborně a odnesla si ocenění. Posuzoval pan Janusz Opara z Polska.

tř.mezitřída: výborná 1, CWC, CACIB a BOB

a vynikající posudek:  Výborný typ, velikost, velmi krásná hlava a výraz, dynamický pohyb, pěkná srst a výborný temperament.

Na odpolední závěrečné soutěže jsem s Rachel nečekala. Fota tentokrát nemáme.

Naší tři mušketýři oslavili pět týdnů. Jsou to moc hodná, veselá štěňátka a Fellonka je skvělá mamina, stále se o ně vzorně stará. Co se týká přikrmování, tak pomalu přicházejí tomu na chuť, ale mlíčko od maminy je stále lákavější.

Coniška se asi nemůže dočkat svých štěňátek a jak má příležitost, hned vystřídá Felonku v ohrádce se štěňátky. Fellon toho vždy s klidem využije a jde se raději natáhnout do obývaku na gauč. Občas jsou v ohrádce obě a štěňátkům se to líbí, tetu Cony mají na hraní a maminu Fellon jako přísun mlíčka. Stále dávají přednost mateřskému mléku před pevnou stravou. I když se snažíme o přikrmování, no, moc tomu zatím nedají, jsou to pořádní mlíčňáci a Fellonka ho má stále až moc. Zítra štěňátka oslaví pátý týden, jednotlivá fota dodáme o víkendu.

Naši bobánci jsou zase o týden starší a dnes slaví jeden měsíc na tomto světě. Jsou to veselá, hravá a pohodová štěňátka, velmi čistotná, všechna chodí opravdu vzorově na pleny. Před pár dny dostali do ohrádky nový, velmi měkoučký psí polštář a moc se jim to zamlouvá.

O víkendu se konala v Litvě Mezinárodní výstava psů, které se účastnila naše Lindsay Bencilla. Byla velmi úspěšná i po odchovu svých 9 štěňátek, která mají před sebou také velmi slibnou kariéru. Otcem byl náš Acki. Na fotkách je také nádherná 8 měsíční fenka z tohoto spojení, která žije ve Finsku .

LINDSAY Bencilla - excellent 1, CAC, CACIB, BOB a BIG 3!

Gratulujeme a posíláme krásné pozdravy do Litvy i Finska.