Aktuality / Archiv

Hrozně to letí! Prckové mají tři týdny. Zatím téměř veškerá péče o ně je na mamince a ta se stará výborně. Jsou to velmi spokojená štěňátka, už navazují mezi sebou kontakty, své klubající se zoubky brousí o své sourozence nebo se snaží zakousnout do deky...používají k přesunu všechny čtyři nožičky. Musela jsem  jim již zvětšit jejich prostor, dostala do ohrádky plény na které se jim už mnohokrát podařilo udělat potřebu ....prostě jsou to zdravá, šikovná a bezproblémová štěňátka.

Včera jsme podnikli výlet do Orlických hor, kde bydlí švycký honič Bonny. Tento pejsek byl importován z Norska, aby posílil chov švyckého honiče u nás. Conince se moc líbil, tak snad vše dopadne dobře a koncem dubna se dočkáme i nadílky oranžovobílých ušáčků.

Ani jsme se nenadáli a naší tři mušketýři už na nás koukají. Očka úplně otevřela až dnes, kdy slaví svůj druhý týden života. Jsou to pohodová, spokojená štěňátka stále s plnými bříšky. Jinak jsou velice čiperná, snaží se již nějaký ten den k přesunu používat všechny čtyři nožky a zdolávají trasy po celém jejich prostoru, zejména cestu k mamince a především k mléčnému zdroji najdou bezpečně. Už i dnešní focení nebylo nijak jednoduché, stále chtěli někde cestovat.

Dne 19.2. jsem dostala zprávu nejsmutnější. Punťa (Pongo Bencilla) tragiky zahynul.  *13.10.2010 - +19.2.2013

Je nám to všem nesmírně líto!

Puntíčku, nikdy na tebe nezapomeneme!!! (těžko se o tom píše, nemůžu najít ty správná slova, slova, která by utěšila jeho majitelé, kterými byl nesmírně milován.......)

Na rozdíl od mnohých dvounohých, ti čtyřnozí zimu milují. Dostali jsme spousty pozdravů a fotek od majitelů našich štěňátek, jak si užívají dovádění s rodinou, či s psími kamarády ve sněhu a pak, jak po takovém dovádění rádi lenoší doma v teploučku.

Výborně se má již téměř čtyřletá Molly, dvaapůlletý Oscar-Luďa, majitelé si své miláčky chválí a prý tak úžasné společníky,mazly a pohoďáky nikdy neměli, jako jsou právě oni. Queen nám poslal pozdravy ze zimních prázdnin, které trávil se svou rodinou na horách. A samozřejmě nechybí opět akční fota od švycké Ejsinky. Nezahálí a zimních radovánek si užívají i další, jako Punťa i Roxie-navštivte jejich webové stránky:

http://punta-svyckyhonic.webnode.cz/ a http://roxie.webnode.cz/

 

 

Naší prckové mají za sebou první týden života. Fellonka je mamina až s přehnanou péči, stále je chce mít co nejblíže u sebe, neustále by je olizovala, čistila....takže jsou neustále u zdroje mlíčka a také pěkně přibírají.

Úderem půlnoci ze 7. na 8. února se Fellonce narodilo první štěňátko a v 1,50 hod poslední, třetí. Vzhledem k tomu, že sono potvrdilo jasně minimálně 8, čekala jsem dále. Přece jenom mě zaráželo, co to však mezi štěňaty s Fellonky odchází, když štěňátka se narodila v obalech i s celou placentou, no byl to "sliz" ze vstřebaných štěňátek.  Po šesti hodinách čekání jsem navštívila veterinu, kde potvrdili, že štěně již nemá.

Vstřebávání štěňátek způsobuje nízká hladina progesteronu. Většinou se porodem upraví a příště může být vše bez problémů, ale určitě si toto u Fellonky pohlídáme. A nyní je důležité, aby se pořádně vyčistila od všech zbytečků. Jinak štěňátka, jeden kluk a dvě holčičky se mají velmi čile k světu, mlíčka má Fellonka na rozdávání a mimča také pěkně přibírají a maminka o ně pečuje s velkou láskou a starostlivostí, stále je chce mít všechny tři pohromadě.

Jo příroda je příroda, těšili jsme se na pořádnou nadílku. Určitě se však štěńátek budu užívat a těšit se jak porostou..... Zklamaní jsou především  zájemci, kteří dlouho čekali a to především tentokrát na kluky.

O víkendu se konaly dvě Cacibové výstavy v Brně. Jak už jsem psala, Rachel se poprve předvedla v třídě "dospělácké" a to v mezitřídě. Měli jsme sebou i brášku Robina, který soutěžil také v mezitřídě. No, to byla dvojka! Dva temperamentní, čerstvě patnáctiměsíční puberťáci.

Ale podařilo se mi v kruhu trochu zkrotit jejich temperament v pohybu (mimochodem, právě jejich povaha se oboum rozhodčím moc líbila) a v postoji se předvedli pěkně, výsledek byl výborný. V konkurenci měli zkušenou Pinušku, která se předvádí jako profesionální manekýnka, vítězství patřilo samozřejmě jí a to nejen v plemeni, ale i v závěrečných soutěžích - Lídě a Pinušce tímto ještě jednou moc gratulujeme!!!

2.2.2013 - MVP Brno, posuzovala paní Dvořáková Věra

švycký honič: tř.mezitřída (pes):  ROBIN Bencilla - výborný1, CAC,CACIB

                       tř.mezitřída (fena):RACHEL Bencilla - výborná1, CAC, res.CACIB

                       tř.pracovní: (fena) PINKIE Bencilla  - výborná 1, CAC,CACIB, BOB a BIG 2 !

3.2.2013 -MVP Brno, posuzoval pan Piskay Vladimír (SK)

  Stejné obsazení švyckých honičů.

ROBIN Bencilla - výborný1, CAC,CACIB

RACHEL Bencilla - výborná1, CAC,res.CACIB

PINKIE Bencilla  - výborná1, CAC,CACIB,BOB a BIG 1. místo!!!

A jak to vypadalo u bernských honičů? Přihlášeno bylo první den - 7 berňáčků. Naší CHS Bencilla zastupoval pouze jeden pejsek v třídě mladých - QUART Bencilla - výborný1, CAJC

Druhý den bylo přihlášeno 5 berňáčků. Quartovi se již tak dobře nevedlo, neměl svůj den a nechtěl se předvádět a tak si odnesl jen VD.

Za fota děkuji Monice a Lydii. Fota jsou super věc, tam je pěkně vidět, jakých chyb se dopouští pániček  i pes......vidím, vidím.

 

 

 

 

Fellonka začíná právě osmý týden březosti. Pěkně se nám kulatí a vypadá velmi spokojeně, tak věříme, že vše probíhá tak, jak má být. Že jí chutná a stále by něco na zub vyžadovala, vydíte na fotkách. Šmejdí kde se dá, jestli by se někde něco navíc nenašlo. Přehnané překrmování březím fenkám nijak neprospěje, takže dostává své dávky pravidelně, občas nějaký ten pamlsek navíc, ale ne vždy jak by sama chtěla.

 

Další zprávičku přinášíme od švycké Ejsinky. V časopise Svět psů č.2 vyšel krásný článek "Splněný sen"a nádherná fota, který napsala majitelka Ejsinky (Penny Bencilla).

Další důkaz o tom, jak tato plemena švýcarských honičů jsou ideálními, pro svou inteligenci a přátelskou povahu, rodinnými společníky a nepatří jen do lesa!!!

Dnešní výstavní den  na Winter dog show v Trenčíně patřil švyckým honičkám.  Nebyl tam žádný bernský honič, ale naše tři honičky švycké a to Rachel, Polly a Pinkie Bencilla. Posuzoval pan Erdós László z Maďarska. Všechny tři se mu moc líbily, odnesly si vynikající posudky a rozhodnuto bylo takto:

tř. mladých: RACHEL Bencilla  - výborná 1, CAJC  (byl to již její třetí CAJC a tímto i titul - Slovenský Junior šampión)

tř.otevřená: POLLY Bencilla     - výborná 1, CAC, res.CACIB

tř.pracovní: PINKIE Bencilla     - výborná 1, CAC,CACIB, BOB a BIG 3 ( také si odvezla i titul Slovenský šampión)

Pollynka žije na Slovensku a dělá majitelům samou radost, více než na výstavách je doma v lese, má již úspěšně složeno několik loveckých zkoušek a v letošním roce, pokud půjde vše podle plánu by se také měla stát maminkou. Pinkie je již zkušená výstavní manekýnka, kterou je možno vidět na výstavách častěji, ale i při práci v lese je ve svém živlu. Moc gratuluji majitelům těch našich holčiček!

Rachelka byla dnes poprve na výstavě sama bez doprovodu někoho z naší smečky a myslím, že jí to velmi prospělo, chovala se vzorně, byla velmi poslušná a i v kruhu se předvedla tak, jak se má.  Že by nám již dospěla? Však za týden se již v Brně předvede v třídě dospělácké.

Přijel se podívat i pejsek (9 let) Dryas Olaska, je stále ve výborné kondici.