Aktuality / Archiv

Prázdniny a s tím i léto, čas dovolených. pomalu končí. Moc děkuji všem, od kterých jsme dostali celou řadu nádherných foteček.  Dnes zde zveřejňuji  fota z dovolené u moře od Ejsinky (Penny Bencilla), z horských tůr od Qweena, "opalovačka" Nerouška a Carmenky, odpočívání Ornellky a jedno foto od Olivie, jak se krásně leskne na sluníčku.

Dnes dopoledne nás přišel navštívit bráška naší Rachelky. Robin Bencilla je pěkný, statný pejsek, odpovídající velikosti k svému věku. ( za pár dní jim bude 10 měsíců) Je také zatím hodně temperamentní, ale jinak velmi milý a přátelský a velmi ohleduplný ke svému malému pánikovi, 2 a půl letému Adámkovi. Paní majitelka Andrea říká, že má děti dvě a mnohdy jí dají zabrat oba. Connie se přivítala se svým synem, také si s ním zaběhala a pustila se dokonce do hrátek. Rachel, ta si hrála na netykavku, před Robinkem si hned sedla, lehla nebo prchla, protože on, jako správný pes se seznamoval očicháváním nejdříve ze zadu a to se Rachel nelíbilo. (ono to také vypadá, že bude mít brzy "své dny") Více jí zajímalo co je dobrého na stole a za parťáka si raději vybrala malého Adámka.

Včera jsme se účastnili MVP v Mladé Boleslavi.Tentokrát jely Rachel a Fellonka. A celkově to byla soutěž jen fen, protože se neúčastnil žádný pes. Bernských feneček bylo 11 a 2 švycké. Obě naše holky si odnesly ocenění v kruhu nejvyšší - BOB. Na závětečky jsme tentokrát nečekaly.

Z našich odchovů - Ornella Bencilla a Roxie Bencilla-obě tentokrát neměly "svůj" den a byly oceněny známkou VD.

Posuzovala paní Staviarská Viera ze Slovenska.

bernská GANA (Fellon) v. Dürrgraben - tř.šampiónů: výborná 1, CAC, CACIB, CAC-ČMKU, BOB

švycká RACHEL Bencilla -tř.mladých: výborná 1, CAJC, BOJ, BOB

 

O víkendu se konaly výstavy v Bratislavě - Duo CACIB. Na tyto výstavy se každý rok těšíme, spojíme s krásným a velmi příjemným ubytováním v kempu na Zlatých pískách. Počasí nezklamalo (sice na výstavy až moc horko), ale večerní koupání v jezeře bylo příjemným osvěžením, zejména pro naší vodomilku Rachel, ta nemeškala a bez zaváhání se vrhla do vody. Z našich psů však jako jediná, Akim a Fellonka jen koukali, co jí na tom může tak bavit, močit si kožíšek.

Sobota 18.8.2012 posuzoval : Pitoňák Ludovít (SK)

FELLON (GANA v. Dürrgraben) - tř. šampiónů: výborná 1, CAC,CACIB, BOB a BIG 3

MIA Bencilla -tř.otevřená:   výborná 1

ACKI vom Weinberg -tř.čestná: výborný 1,  1.místo -Nejkrásnější pes čestných tříd ze všech plemen !!!

švycká RACHEL Bencilla - tř.mladých : výborná1, CAJC a BOB

Soutěž párů - Fellon x Acki : úzký výběr pěti nejlepších (14 přihlášených párů všech ras)

Neděle 19.8.2012 posuzovala: Dvořáková Věra (CZ)

ACKI - třída čestná: výborný 1

FELLON -tř.šamp: výborná 1, CAC,CACIB a BOB

RACHEL -tř.mladých: Výborná 1, CAJC

PINKIE Bencilla -tř.pracovní: výborná1, CAC, CACIB a BOB

Na výstavy byli přihlášení ještě dva berňáčci Cleopatra a Banditto Lady Bardotte, pejsci moji kamarádky Moniky. Moc jsme se obě na výstavy, ale hlavně na společně strávený víkend už dlouho dopředu moc těšily, ale bohužel závažné důvody jí nedovollily přijet.

Dostali jsme krásnou zprávičku z Německa, kde bydlí naše švycká Rossaline.

Má se výborně a vyrostla z ní velmi krásná psí slečna. Účastnila se své první výstavy a hned s obrovským úspěchem.

05.08.2012 -CAC Brémy

posuzoval: Josef Pohling

Rossalene Bencilla -tř.mladých: výborná 1, JCAC , BOB a BIG 3 !!!

Pozdravy přišly i od Randyho, který bydlí v Rakousku. Majitelé, kteří měli celý život jen švýcarské honiče, jsou s Randíkem moc spokojeni

 

Štěňátkům, která se narodila v Litvě, maminka je náš odchov - Lindsay Bencilla a tatínek náš Acki, jsou již velmi čiperná, mají 7 týdnů a připravují se na cestu do nových domovů. Budeme jim držet palce, ať najdou ty pravé, milující nové domovy. A že jsou to krasavci,  přikládám několik foteček, ještě volných štěňátek.

Tak jako v loni s Connii a Ackimem, tak i letos jsme se účastnili , tentokrát s naší Fellonkou,  4 nočních výstav v chorvatském Splitu -4 summers night show.(Dvě výstavy byly národní -CAC a dvě mezinárodní -CACIB) Spojili jsme to s dovolenkou a tentokrát jsme byli u Jadranu celý týden. Nádherné počasí, překrásné pláže, teplé moře. Na výstavách setkání se známými a přáteli, příjemná výstavní atmosféra, výborná organizace i prostředí.....prostě super! Kromě Fellonky reprezentoval švýcarské honiče i pejsek z našeho švyckého odchovu - Punťa (Pongo Bencilla) a ten byl nejúspěšnějším psem za Českou republiku vůbec.

26.7. -CAC posuzoval: Kari Jarvinem z Finska

Fellon (GANA v. Dürrgraben) - tř.šampiónů: výborná 1, CAC, BOB

Punťa (PONGO Bencilla) - tř.pracovní: výborný 1, CAC, BOB, 3.místo BIS -Nejlepší pracovní pes

27.7. - CACIB posuzoval:  Boris Špoljarič z Chorvatska

Fellon - výborná 1, CAC, CACIB a BOB

Punťa - výborný 1, CAC,CACIB, BOB, 3 BIG, 3.BIS Nejlepší pracovní pes

28.7. -CAC posuzovala: Cathy Delmar z Irska

Fellon - výborná 1, CAC, BOB

Punťa - výborný 1, CAC, BOB, 3.BIG

29.7. CACIB posuzoval: Dušan Paunovič ze Srbska

Fellon - výborná 1, CAC, CACIB a BOB  - CHAMPION CROATIA

Punťa - výborný 1, CAC, CACIB, BOB, 2.BIG a 3. BIS Nejlepší pracovní pes -CHAMPION CROATIA

 

Dnes 16.7. 2012 slaví své druhé narozeniny naše "očková" štěňátka. O všech máme průběžné zprávy, všem se daří výborně, mají skvělé majitelé. Někteří se předvedly i na výstavách a mezi nejúspěšnější patří Ornella - Vítězka Speciální výstavy mladých a dospělých -BOB, úspěšně složila BZH, Olivia Bencilla žije v Rakousku, má již za sebou více výstav, vždy se známkou výborná, Junior šampion Rakouska, český klubový vítěz mladých, res CACIB ze Světové výstavy a poslední zprávu jsme dostali včera, kde na Mezinárodní výstavě v rakouském Oberwartu získala - výborná1, CAC, CACIB a BOB. Moc gratulujeme!

 Všem našim  odchovům přejeme hodně úspěchů na dalších výstavách, hodně radostný a dlouhý život ve svých domovech. Majitelům děkuji za zprávičky, reprezentaci tohoto úžasného plemene a také hodně radostí se svými ušáčky.

Dnes se přijela k nám podívat Miuška se svým páničkem - MIA Bencilla. Je to přesně 3 roky, co opustila rodné hnízdo do svého nového domova. Měla jsem o ní zprávy, fota, ale osobně jsme se neviděly celé tři roky. Je to velmi milá, krásná, ušlechtilá fenečka. Nejdříve byla odtažitá, nedůvěřivá, ale brzy se rozkoukala, přivítala se se svoji maminkou Arankou a prošmejdila zahradu a na závěr již velmi z vesela.

Naše švycká Rachel je opravdu vodní živel. Když vidí, že je někdo v bazénu, kňourá tak dlouho, až nás přemluví a pustíme jí .Dnes, když byla na návštěvě moje sestra, nevěřila, že Rachel je takový "vodník", jak jsem jí popisovala a tak se přesvědčila a já číhala s foťákem.