Aktuality / Archiv

Dostali jsme opět nádherná fota od naší Ejsinky (Penny Bencilla). Předvedla se i v parádním kabátku, moc jí to sluší! Děkujeme a hodně pozdravů posíláme na západ naší republiky.

O víkendu už to bude 6 týdnů. Fellonka (Gana) se jeví velmi spokojená, veselá, žádné problémy, také jí velmi chutná, začíná se pěkně kulatit. Již od hárání zůstala doma a společnost jí dělá Aranka. Holky si to velmi užívají, jen vyvenčit, proběhnout a zpátky domů. Takže ještě tři týdny a můžeme se těšit na černobílé nadělení.

Včera se konalo v Praze v Top hotelu slavnostní vyhodnocení výstavně nejúspěšnějšího psa roku 2012. A opět, jako i v posledních několika letech na stupních vítězů nechyběli švýcarští honiči. Vyhlašuje se prvních pět nejlepších jedinců dle skupin FCI. Za loňskou výstavní sezónu (počítají se jen české výstavy), na stupně vítězů dosáhli hned dva švýcarští honiči.

2.místo TOP DOG 6.sk.FCI - švycká PINKIE BENCILLA (náš odchov)

3.místo TOP DOG 6.sk.FCI - bernská GANA v. Dürrgraben (naše Fellon)

Gratuluji a děkuji paní Lydii, majitelky naší Pinkie za vzornou prezentaci !!! Za Fellonku jsem převzala cenu sama, ta zůstala doma, protože, jak už je známo se připravuje na mateřství.

Po vyhodnocení TOP psa, se konala soutěž Šampion šampionů. Této soutěže se může účastnit pes/fena, který je nositel titulu Českého šampióna, tedy soutěž opravdu kvalitních psů. Soutěž probíhá ve dvou kolech.

První kolo letos posuzoval p.Štefík ze Slovenska a jeho úkolem je do druhého kola vybrat pouze jednoho zástupce plemene, toho nejlepšího šampióna.

Druhé kolo pak posuzovala p. Dvořáková  a ta vybrala 5 jedinců z celé .skupiny FCI.

Za naše honiče se účastnila švycká Pinkie a náš ACKI. Oba se dostali do druhého kola a tam zabodoval náš ACKI v. Weinberg, který si odnesl ocenění - 5.místo Šampion šampionu 6.sk.FCI. Máme velkou radost, že Akišek svou výstavní kariéru zakončil opět úspěchem a dokázal, že je stále ve výborné kondici.

Moc děkuji za fota Lýdii a Martě.

 

Dnes jsme s naší Fellonkou (Gana v. Dürrgraben) navštívili pana veterináře a sonem nám bylo potvrzeno, že Fellonka bude maminkou.

Otcem je náš Acki v. Weinberg. Štěňátka by se měla narodit okolo 9.února. Moc se na tento dlouhoočekávaný vrh těšíme!

Jedná se o spojení vynikajících rodičů s rodokmenovou a chovnou hodnotou,(oba import ze země původu - Švýcarska), nositelů celé řady těch nejvyšších výstavních ocenění a velmi vyrovnanou perfektní povahou.

We are waiting puppies - excellent pedigree and breeding value!!

První výstavou sezóny je Hanácká národní výstava, která se již druhým rokem, z důvodu rekonstrukce  výstaviště Flora v Olomouci, koná na výstavišti v Brně. Naší smečku zastupovala švycká Rachel a bernský Acki a doprovod jim dělala Connie.

Přihlášeno bylo  5 bernských a 1 švycký honič. Posuzoval pan Janusz Opara z Polska.

ACKI vom Weinberg (tř. vítězů) - výborný 1, CAC, Národní vítěz

RACHEL Bencilla (tř.mladých)    - výborná 1, CAJC, BOJ a BOB

Na výstavišti panovala přátelská atmosféra, setkání s našimi přáteli. Velký úspěch měla fenka bernského honiče naší kamarádky Cleopatra Lady Bardotte, která poprve soutěžila v třídě mladých a odnesla si CAJC, BOJ a BOB!

Naše Rachel, přesto, že je to stále hodně temperamentní živel, mám co dělat, abych jí v kruhu stačila a usměrnila její "zajmy" (během předvedení v běhu totiž stihne sledovat co zajímavého je na zemi, u mě v ruce a co se děje kolem ní),  panu rozhodčímu se moc líbila a odnesla si nádherný posudek....Elegantní fena, dokonalý volný pohyb, typická hlava i výraz, pevný hřbet, korektní srst, velmi přátelská povaha.

I náš Acki, který již nebyl dlouho na výstavě, (a mezi náma, už ho výstavy moc nebaví), se může pochlubit stále vynikající formou a opět krásným posudkem...Velmi hezký kompaktní pes, krásná hlava i výraz, dynamický volný pohyb, korektní srst, perfektní povaha.

 

Přejeme všem přátelům, majitelům našich odchovů, známým i neznámým příznivcům  -  hodně štěstí, zdraví, pohody a hodně úspěchů v roce 2013!!!

Všechna přání se nám zde nevešla. Všem moc děkujeme.

 

Všem našim přátelům, známým a náhodným čtenářům našich stránek

přejeme krásné, pohodové a veselé Vánoce.

 

Ivana Herianová a naše smečka

Sešlo se mi mnoho krásných a velmi akčních fotografii našich švyckých děti. Pinkie se aktivně se svou páničkou účastní lovů a naháněk, Ejsinka dovádí se svou kamarádkou - kobylkou Hesinkou a samozřejmě i svými pániky, Punťa, ten si užíval adventní nálady ve Vídni a nechyběl i na vídeňském kole! , no a u nás, co nového? Akční jsou všichni, mají radost ze sněhu a dovádění někdy nemá konce. A koho nejvíce zajímalo, co to tam plave ve vaně? Samozřejmě naší Rachel, jen jsem dávala pozor, aby jí náhodou nenapadlo si také zaplavat, víme, jaký je to vodní živel.

Acki vom Weinberg a Fellon (Gana v. Dürrgraben) oznamují, že dne 8.12. 2012 se úspěšně a láskyplně pokusili o založení rodiny. Pokud vše dobře dopadne, dlouho očekávaná štěňátka se narodí okolo 10. února 2013.

Oba budoucí rodiče jsou velmi vyrovnané, přátelské povahy. Výstavně vynikající, nejúspěšnější psi současné doby u nás i ve světě.

Vynikající chovná a rodokmenová hodnota. Více o nich najdete v sekci - naši psi.

 

O víkendu 3. a 4.11. se konaly dvě Mezinárodní výstavy psů v Praze. Osobně jsme se tentokrát neúčastnili, ale naší CHS Bencilla reprezentovali tři honiči a byli úspěšní.

Sobota 3.11. - posuzoval pan Milivoj Uroševič (SRB)

bernský honič  NERO Bencilla (tř.šampiónů) - výborný 1, CAC, CACIB, CAC ČMKU

švycký honič    ROXIE Bencilla (tř.mladých) -  výborná 1, CAJC, BOJ a BOB

Neděle 4.11. - posuzovala paní Ing.Iva Černohubová

bernský honič - syn od našeho Acki - Banditto Lady Bardotte - výborný 1, CAC, CACIB, CAC-ČMKU

švycký honič  - PINKIE Bencilla (tř.pracovní) - výborná 1, CAC, CACIB, CAC-ČMKU a BOB

Moc všem tímto gratulujeme!!!