Aktuality / Archiv

Nejdříve jsem zvažovala, že ani o této výstavě, která se konala v Polsku -neděli 1.7.2012 nebudu psát. Účastnila se jí naše Fellonka (Gana v. Dürrgraben) a byla jediným přihlášeným bernským honičem. Přátelé a známí se mě ptají, jestli mě to ještě baví pořád jen vyhrávat.  Ne jinak tomu bylo i na této výstavě. Opět Fellonka potvrdila své kvality vynikajícím posudkem od paní rozhodčí Boguslawy Patrzykont a získala nejvyšší možné ocenění - výborná 1, CWC,BOB. A protože já mám větší radost, když vyhrajeme v konkurenci, počkali jsme na závěrečné soutěže a Fellon se umístila - BIG 4. místo VI.skupiny FCI.

Bohužel jsem byla s kamarádkou, která vystavovala jiné plemeno a obě jsme zapoměly doma fotoaparát, nemám žádnou fotodokumentaci.

Je to sice již více jak měsíc, ale dříve jsem nebyla schopna o tom psát.

 Museli jsme se rozloučit s naším Lonýskem - Lonne Moravia Bray, který žil s náma 12 a půl let. Narodil se 22.12.1999 a 23.5.2012 byl den, kdy od nás navždy odešel- přešel Duhový most a nyní je mu určitě dobře a prohání se s našimi holkami - Cilkou, Krystýnkou, Agátkou a Dájou po nekonečných loukách. Lonýšku, měli jsme tě všichni moc rádi a nikdy nezapomeneme!!!

 

Z Litvy nám přišly fota štěňátek, která v sobotu oslavila první týden svého života. Rodiče jsou, jak už jsem psala, Lindsay Bencilla a Acki vom Weinberg. Mamince dává devítka štěňátek zabrat, ale Lindsay je velmi pečlivá a starostlivá máma. Prckové přibývají na váze a jsou velmi čiperní. Nejmenší pejsek své větší sourozence již váhou dohnal a nejmenší fenečka také dobře prospívá a je to mámin mazlík, stále se k ní tulí.

V sobotu 23.6. jsme se účastnili Mezinárodní výstavy  -INTERCANIS v Brně. Celkem bylo přihlášeno 10 švýcarských honičů. Za naše soutěžili Akimek s Fellonkou a našich 5 odchovů Bencilláčků. Další byli  z CHS Andaradam a Haniččina zahrádka. Počasí přálo, příjemná atmosféra, setkání s přáteli, našimi štěňátky....Ovšem to, co jsme zažili na této výstavě, jsem nezažila za celou mojí výstavní kariéru.

Posuzovala velmi příjemná, ale také přísná paní rozhodčí Sue Beownds z Austrálie. V kruhu posuzovala celkem 93 psů 16 plemen.

A samozřejmě naše plemeno bylo jako předposlední, po nás ještě jen dva Vendézští basseti. Každého pejska důkladně prohlédla, prosahala a nechala běhat několik koleček....s každým vítězem plemene se nechala pro sebe vyfotit....posuzování nemělo konce! 13 hodina, 14, 15 hodina a my ještě stále nic...začaly probíhat závěrečné soutěže. Byla jsem s Akim a Fellonkou přihlášena do soutěží párů. Naštěstí závěrečný ring byl blízko. Když došlo na naše plemeno, v závěrečném kruhu se již řadily přihlášené páry. Po dohodě s paní rozhodčí, vzala plemeno po nás, já si odskočila do soutěží - dostali jsme se úzšího výběru, ale na bednu to tentokrát nevyšlo- pak doslova splavená jsem přiběhla a nástup do kruhu.

Skončili jsme v kruhu, ani jsem neměla čas si počkat na složku s posudkem a znovu do závěrečného kruhu - začala již nastupovat 6.sk.FCI o BIG.  Tam jsme s Fellonkou postoupily také do užšího výběru , ale na bednu jsme se nedostaly. Klimatizace v odpoledních hodinách už v hale moc nefungovala, byla jsem po celém tomto maratonu, jak kdybych vylezla ze sprchy. Ale byla jsem šťastná, moji psi opět potvrdili své kvality a slova paní rozhodčí, jak se doslova rozplývala nad naší Fellonkou ...female of excellent breed type, very well balanced, proportoned...topline...člověka jen potěší!!!

V třídě mladých soutěžily 3 naše odchovy "Q" - všichni se paní rozhodčí moc líbily, přesto Queen a Qwendy so odnesli známku Velmi dobrá a to jen proto, že stále ještě neumí zkrotit svůj temperament v běhu a postoji,ale prý až se trochu sklidní a naučí se prezentovat, budou více jak výborní.

Bohužel v tomto shonu jsem nestihala fotit a neměla sebou nikoho, kdo by mi pomohl.  Stihla jsem dopoledne aspoň Kvinečka a Vendulku, mrzí mě. že mi unikl k focení Quart (Artík)- ten si odnesl v třídě mladých - výborný1, CAJC a BOJ. Přijela i Olivia Bencilla.která žije v Rakousku a předvedla se opět moc pěkně. Tak jak jsme tedy všichni naši dopadli?

QUART Bencilla - tř. maldých: výborný 1, CAJC, BOJ

QUEEN Bencilla - tř. mladých: velmi dobrý 2

ACKI -  tř. šampiónů: výborný 1, CAC, CACIB (tímto si potvrdil další titul- ŠAMPION ČMKU)

QWENDI Bencilla- tř.mladých: velmi dobrá

OLIVIA Bencilla - tř.mezitřída: výborná 1, CAC, res.CACIB

GANA (Fellon) - tř.šampiónů: výborná 1, CAC,CACIB, BOB

Švycká- PINKIE Bencilla - tř.mezitřída: výborná1 CAC,CACIB,BOB

O první vrh ušáčků v Litvě se postarali Lindsay (fenka z našeho chovu) a Acki. Jsme moc rádi, že jejich dubnová dlouhá cesta za našim Akimkem byla úspěšná! V sobotu se Lindsay narodilo 9 štěňátek, 4 kluci a 5 holčiček. Celou sobotu jsem s nima na dálku, přes mobilní telefon, prožívala narození štěňátek. Porod byl dlouhý, ale úspěšný, všech 9 štěńátek se má čilé k světu. 7 jich má porodní váhu od 410 do 500 gr, 2 jen 290 a 210 gr. Držíme všem miminkům a mamince pěsti, ať vše zvládnou! .

Zdravíme do Litvy Egle, Danguole a Lindsay a moc gratulujeme k takové nadílce!

Dostali jsme pozdravy a krásná fota od Vendulky (Qwendi Bencilla). Vyrostla z ní velmi krásná psí slečna. Majitelé si jí moc chválí, je velmi společenská, veselá a hlavně velmi mazlivá. Příští sobotu se uvidíme, protože Vendulka se předvede na své první výstavě. která se bude konat v Brně. Moc se těšíme, protože se uvidíme i s dvěma jejími brášky, kteří se také na výstavě předvedou a to již v třídě mladých.

V sobotu jsem se s naší Fellonkou vydala do Nitry na jednu ze dvou Mezinárodních výstav, které se konaly tento víkend. Fellon opět nezklamala a předvedla se výborně!

sobota 9.6.2012 - posuzovala paní Ahrens H. (A)

GANA v. Dürrgraben (Fellon) - výborná 1, CAC, CACIB - Grand Prix Slovakia Winner  a BOB

Po hodně dlouhé době jsem byla na výstavě jen s jedním naším psem a náramě jsme si to s Fellonkou užily. Byl to fajn výlet v klidku a pohodě.

Společnost cestou i na výstavě nám dělal Francouzský buldoček Edík se svou páničkou, naší kamarádkou. Ono totiž se nám povedlo, že jsme měli společný kruh i paní rozhodčí. A zpáteční cesta byla o to veselejší, že Edík byl také velmi úspěšný , z mnohem větší konkurence než my, si odvážel známku - výborný 1, CAC a res. CACIB a tímto splnil podmínky Slovenského šampióna - EDÍKU GRATULUJEME!!!

Malwin povalování na sluníčku miluje, ale co je moc, je moc a postavil si vlastní stan!

Robík (Robin Bencilla) ten se raději schladil ve vodě a byl velmi nadšený. Je to švycák a ti milují plavání snad všichni, na rozdíl od mnohým berňáčků.

Fellonko - přejeme ti všichni všechno nejlepší k narozeninám!!!

Dnes slaví své druhé narozeniny naše Fellonka, jak jí doma říkáme po její mamince, oficiálně Gana v. Dürrgraben, která se narodila 01.06.2010 spolu s dalšími 9 sourozenci v chovatelské stanici dlouholetého, úspěšného chovatele pana Franka Webera ve Švýcarsku. Maminkou Gany je Fellon Bencilla, fenka, která se narodila zase u nás - vrh "F"a její maminkou je naše první fenka bernského honiče - Christine Moravia Bray (více o ní najdete - Naši psi - vzpomínáme). Otcem je nádherný pes , také z chovu v. Dürrgraben - BEN.

Naše Fellon (Gana) je velmi krásná, elegantní a ušlechtilá fenka a své kvality již předvedla na mnoha výstavách, kde její kvality byly patřičně oceněny a to nejen u nás , ale i v několika zemích Evropy. A ve svých dvou letech je již nositelka několika titulů - Šampiónů a také nositelka titulu nejvyššího a to -Světová vítězka 2012. Více čtěte - klikněte na další stránku!

Tento víkend proběhla Mezinárodní výstava psů v Litoměřicích a sobotního klání se z naší smečky účastnila Fellon a malá Rachel. Z našich odchovů také Roxie a Pinkie Bencilla. Posuzoval pan Petr Řehánek.

Fellon (GANA v. Dürrgraben) - (tř.šampiónů) - výborná 1, CAC, CACIB, BOB a BIG 2.místo VI.sk.FCI

Fellonka opět potvrdila své kvality. Předvádí se opravdu s velkou  elegancí a radostí. Stále více nám připomíná její babičku Christine, naší první bernskou fenku, která ve své době nedala šanci na výstavách jiným a vyhrávala jednu výstavu za druhou, na výstavy se vždy těšila a vystavovala se jako zkušená modelka....

Švycká - RACHEL i ROXIE Bencilla - (tř.dorostu) - obě velmi nadějné

PINKIE Bencilla - (mezitřída) - výborná 1, CAC,CACIB a BOB

Úpěšný byl opět i Ackiho syn Banditto Lady Bardotte, který je již ve 14 měsících Český Junior šampion a Světový vítěz mladých. Podívat se přišel i další Ackiho syn Bastien. Když jsem ho uviděla, první co mě napadlo...  co tu dělá Acki, vždyť ho sebou nemáme....tak se svému tatínkovi podobá. 

 

Radostná zpráva nám přišla z Litvy, kde bydlí naše LINDSAY Bencilla.  Lindsay bude maminkou! Dubnová návštěva za našim Ackimkem byla úspěšná a v  Litvě se tedy očekává první vrh tohoto plemene. Lindsay je ve své zemi i výstavně velmi úspěšná, má celou řadu šampionátů a titulů nejvyšších. A již nyní je velký zájem o její štěňátka. Budeme držet palce, ať vše dobře dopadne a v polovině června se společně těšit na krásná a zdravá miminka.