Aktuality / Archiv

Dnes slaví štěňátka našeho švyckého vrhu "R" -  Randy, Ricky, Robin, Rassaline, Rachel a Roxie Bencilla své první narozeniny. O všech máme  zprávy , mají se skvělé a majitelé jsou s nima moc spokojeni. Všichni si to také již vyzkoušeli i na výstavách a všichni byli úspěšní. Randy žije v Rakousku a Rossaline žije v Německu - na své první výstavě v mladých si odnesla ocenění -vítěz mladých, BOB a v závěrečných soutěžích se umístila v VI.sk.FCI - BIG3. Naše Rachel, která posílila naší smečku je již nositelka titulu - Český Junior šampion.

Všem přejeme všechno nejlepší, hodně dalších úspěchů a hlavně hodně zdraví do dalších psích let a vždy se budu moc těšit na další zprávičky a fota.

 

Dostali jsme zprávu od Nelky, která se v sobotu 27.10.2012 účastnila Mezinárodní výstavy v Německu - v Hannoveru. A to s nádherným posudkem. Moc se rozhodčímu líbila.

ORNELLA Bencilla - tř.pracovní : výborná1, CAC,VDH, CACIB a BOB

Moc gratulujeme a děkujeme za krásnou prezentaci naší ušandy v zahraničí!!!

 

Bylo mi už smutno po štěněcím pomazlení a tak jsem v sobotu navštívila kamarádku Moniku, která má doma právě pěknou nadílku ušatým mrňousků. Měla jsem poslední šanci ještě vidět pohromadě celou dvanáctku, než se začnout stěhovat do nových domovů. Bylo to úžasný, když se na vás vrhne tolik sedmitýdenních ušounků. Všichni byli fakt úžasní, nebojácní, mazliví.....Během pár dní nastane velké loučení a 9 štěňátek již odejde ke svým novým pánikům.

Ještě jedna fenečka a dva pejsci čekají na ty své pravé nové domovy. Hledáte-li ušlechtilého, ušatého mazlíka a společníka, paní chovatelka vám ráda poskytne více info: www.bernsky-honic-bardotte.cz

Naše švycká Rachel  na včerejší Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějvicích získala svůj třetí český CAJC a tím splnila podmínky pro získání svého prvního titulu - ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION.

Pinkie Bencilla - byla opět velmi úspěšná a získala ocenění -výborná 1, CAC, CACIB, BOB a BIG-5

Za berňačky-fenky soutěžila naše Fellon a poprve byla v dospělácích "poražena" a to krásnou fenkou z našeho chovu, žijící v Rakousku.

OLIVIA Bencilla - výborná 1, CAC,CACIB a BOB.  Olivia je také již nositelka titulu Junior champion Austria, Český klubový vítěz mladých a několika BOBů z výstav v Rakousku. GRATULUJEME !!

FELLON - výborná 1, CAC, res. CACIB

Na výstavu se za náma přijela podívat švycká Ejsinka. Setkala se tak se svoji sestrou Pinkii a mladší polosestrou Rachelkou. Snažili jsme se udělat pár fotek, ale neměli jsme čas jít s holkama ven a v hale bylo dost těsno a ony zrovna neměly moc náladu na pózování....

 

Dnes slaví své druhé narozeniny náš první vrh švyckých honičů - vrh "P". 3 kluci a 4 holčičky již vyrostli v krásné a ušlechtilé psí dospěláky. Pedro, Pluto, Pongo(Punťa) a Peewee, Polly, Pinkie, Penny(Ejsinka)

O všech máme informace, mají se výborně a dělají svým majitelům radost. Všichni si vyzkoušeli, jak to chodí ve výstavním kruhu a všichni si odnesli známku VÝBORNÁ a Pinkie a Punťa(Pongo) jsou nosité i těch nejvyšších titulů - Světový vítěz, šampioni ,Národní i Kluboví vítězové... Někteří si vyzkoušeli své lovecké schopnosti a složili úspěšně lovecké zkoušky (Punťa, Pinkie , Pedro a Polly)

Přejeme všem hodně zdraví, úspěchů a ať se radují se svými pániky ještě mnoho let!!!

 

V neděli jsme se účastnili Národní výstavy v polsku. Počasí bylo doslova šílené, neustále pršelo a naše čekání zachránil stan. Byla jsem s Fellonkou a naší Rachelkou, která měla polskou premiéru.

Fellon i v této nepřízní počasí si vedla skvělé a odnesla si z kruhu ocenění nejvyšší - V1, CWC. Nejlepší fena a BOB.

Švycká Rachel, náš temperamentní živel, nejdříve jí zajímal výstavní terén, ale pak si dala říct a v konkurenci s mladým pejskem z Polska už to bylo lepší a když běžela do třetice o Nejlepšího z plemene s již zkušenou šampionkou polského majitele, jsem měla chvíli pocit-mám jí vůbec na vodítku? protože přes kapucí od pláštěnky jsem na ní málem neviděla, no a Rachel běžela jak o závod. Moc se paní rozhodčí líbila, váhala, komu udělit BOB, ale za své předchozí výstupy si tento titul odnesla fenka z Polska.

Takže Rachel Bencilla - V1, Nejlepší mladá fena (CAJC), Nejlepší Junior (BOJ)

Fotit se vůbec nedalo, takže fotodokumentace nám chybí a na závěrečky jsme také nečekali.

Včera jsme se účastnili Národní výstavy psů v Brně. Celkem bylo přihlášeno 7 bernských a 2 švycáčci. Posuzoval pan L.Jančík.

V třídě mladých za pejsky měl být Quart Bencilla, ale z rodinných důvodů nemohl přijet.  Jak si vedli naši?

ACKI vom Weinberg (tř.pracovní) - výborný 1, CAC, NV (National Winner), CAC-ČMKU

Ackiho syn - Banditto Lady Bardotte (tř.vítězů) - výborný 1, CAC

Quirine Bencilla (tř.mladých) - výborná 1, CAJC a BOJ

GANA (Fellon) v.Dürrgraben (tř.vítězů) - výborná 1, CAC, NV (National Winner), CAC-ČMKU a BOB

Švycký:

RACHEL BENCILLA (Tř.mladých) - výborná 1, CAJC, BOJ

PINKIE Bencilla (tř.pracovní) - výborná 1, CAC,NV, CAC-ČMKU, BOB a BIG 2.místo

Počasí bylo krásné, spíše letní než podzimní, příjemné setkání s přáteli a velká radost z úspěchů našich a našich odchovů......

 

 

15. září se konala Klubová výstava. Tentokrát jsme se neúčastnili, protože jsem byla s rodinou na dovolené, ale přesto se můžeme pochlubit mnoha úspěchy našich odchovů-Bencilláčků, kterých bylo přihlášeno celkem 10. A to 5 bernských (jeden se nedostavil) a 5 švyckých.

Výsledky všech zúčastněných najdete na stránkách www.svycarskyhonic.com

LORD Bencilla (tř.pracovní) - výborný 1, CAC

QUIRINE Bencilla (tř.mladých) - výborná 2

OLIVIA Bencilla (tř.otevřená) -výborná 2, res.CAC

ORNELLA Bencilla (tř.pracovní) -výborná 2, res. CAC

ROBIN Bencilla (tř. mladých) - velmi dobrý 1

PONGO-Punťa Bencilla (tř. vítězů) -výborný 1, CAC, Klubový vítěz

ROXIE Bencilla (tř.mladých) -výborná 1

PEEWEE Bencilla (tř.mezitřída) - výborná 1, CAC

PINKIE Bencilla (tř.pracovní) -výborná 1, CAC, Klubový vítěz, BOB

Mooooc tímto všem gratuluji a děkuji za výbornou prezentaci našich Bencilláčků!!!

V CHS Lady Bardotte se narodila nádherná, zdravá štěňátka švyckého honiče. Celkem 7 pejsků a 6 feneček se má velmi čile k světu a čekají na své budoucí hrdé majitelé! Neváhejte kontaktovat paní chovatelku včas, zatím je opravdu z čeho vybírat, velmi ráda vám poskytne bližší info!

www.bernsky-honic-bardotte.cz

Ejsinka  si dnes poprve vyzkoušela, jak to chodí na výstavách. Nedaleko jejich bydliště se konala Krajská výstava a to v Karlových Varech. Posuzoval pan Josef Němec a Ejsinku moc chválil.

Ejsi - PENNY Bencilla  - výborná1, VT, Krajský vítěz

posudek: téměř dvouletá fena, výborné proporce, výrazná hlava, velmi dobrý hřbet a pohyb, výborný postoj
Gratulujeme!!!!